فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهارت های فروشندگی

مهارت های فروشندگی را یاد بگیریم

سر تیتر مطالب

تشویق مشتری ها به خرید از شما اولین قدم برای تبدیل آنها به مشتری است. هنگامی که شخصی مشتری شد. حفظ رضایت مشتری رمز عبور از فروش خوب به فروش عالی به عنوان یکی از مهارت های فروشندگی است. البته ایجاد روابط طولانی مدت با مشتریان فقط به طور تصادفی اتفاق نمی افتد. ارائه خدمات با کیفیت ارتباط مستقیمی با رضایت مشتری و در نتیجه برقراری روابط طولانی مدت با مشتری دارد.

مشتریان معمولا با کسی که مهارت های فروشندگی را خوب بلد است ارتباط بیشتری برقرار می کنند. چیزی حتما وجود دارد که شما آن را ارائه می دهید یا انجام می دهید که آنها از آن قدردانی می کنند. مشخص کنید که چیست و آن را حفظ کنید. اطمینان به مشتریان می گوید که می توانند در طولانی مدت به مهارت های فروشندگی شما اعتماد کنند و باعث افزایش وفاداری و اعتماد مشتری می شوند.

چگونه بهترین مهارت های فروشندگی را یاد بگیریم؟

مشخصات خریدار خود را شناسایی کرده و به آنها پایبند باشید

 شناخت شخصیت خریدار  برای فروش بسیار مهم است. یک نماینده فروش، که با آن  تیپ شخصیت آشنا باشد در ایجاد فروش موثر است. در غیر این صورت، یک فروشنده ممکن است از روشهای سمپاشی و ادعا استفاده کند که منجر به جستجوی ناکارآمد می شود.

از فرآیند فروش قابل اندازه گیری و تکرار شونده استفاده کنید

تکرارهای کم عملکرد اجازه می دهند تا شهود آنها را راهنمایی کند. تکرارهای با عملکرد بالا از فرایندی استفاده می کنند که برای انتقال هرچه بیشتر چشم اندازها از اتصال به بستن بهینه شده است. نمایندگان با عملکرد بالا وضعیت هر معامله را در مشت خود می دانند، تا اقدامات بعدی را چه زمانی انجام می دهند. تکرارهای کم عملکرد هرگز نتایج آنها را تجزیه و تحلیل نمی کنند زیرا آنها را ردیابی نکرده اند. تکرارهای با عملکرد بالا با وسواس معیار های اصلی خود را بررسی می کنند و در صورت لزوم تنظیم می کنند.

محصول خود را بشناسید

توانایی فروش نیمی از جنگ است. درک آنچه می فروشید نیمه دیگر است (که اغلب افراد از آن کم برخوردار هستند). در زمان های قدیم، فروش متکی به جذابیت و تاکتیک های روغن مار بود. اما اکنون که چشم اندازها بیش از هر زمان دیگری به اطلاعات دسترسی دارند، به راحتی فریب نخواهند خورد. برای جلب اعتماد آنها و افزودن ارزش به زندگی آنها، باید واقعاً محصول خود را بشناسید.

میانبرها را پیدا کنید

هنگامی که یک فروشنده عالی یک استراتژی یا تکنیک مناسب پیدا کرد، مشتریان از آن استفاده می کنند دوباره و دوباره و دوباره و دوباره، تا زمانی که کار خود را متوقف کند. این هوشمندانه است.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
چگونه بدون هیچ گونه سرمایه ای یک کسب و کار جدید راه بیندازیم؟

با دقت گوش کنید و روی صحبت هایی که می شنوید تمرکز کنید

مهارت های فروشندگی

فروشندگان موفق وقتی با افراد احتمالی صحبت می کنند کاملاً حضور دارند. آنها به معامله دیگری، فکر نمی کنند. آنها درگیر شده اند و در نتیجه، مکالمات آنها با خریداران عمیق تر و معنی دار تر است. گوش دادن فعال ممکن است یکی از سخت ترین مهارت ها برای توسعه باشد، زیرا این ذات انسان است که بیش از چشم انداز خود به حرف های شما اهمیت دهد. با این حال، فوق العاده ارزشمند است. نه تنها روابط مستحکم تری ایجاد خواهید کرد، بلکه اطلاعاتی را باز خواهید کرد که به شما کمک می کند محصول خود را به عنوان بهترین گزینه قرار دهید.

سخت کار کنید تا موفق باشید

سه گروه فروشنده را در نظر بگیرید، ساعت ۵ بعد از ظهر است در این زمان  گروه اول محل کار خود را ترک کرده و به گذارندن وقت گران بهای خود در کافی شاپ ها و… می باشند، گروه دوم در این زمان هنوز در دفتر کار هستند و برای هفته بعد برنامه ریزی های خود را انجام می دهند، در این زمان گروه سوم نیز مانند گروه دوم در دفتر کار حضور دارند و جلسات را تعیین می کنند و تماس هایی را با مشتریان خود برقرار می کنند و با ابرنامه ریزی یک ماه آینده اهداف خود را تعیین میکنند. این افراد گروه سوم هستند که مهارت های فروشندگی را به خوبی یاد گرفته اند.

نکاتی برای مهارت های فروشندگی!

از همکاران خود روش های فروشندگی را یاد بگیرید

مهارت های فروشندگی

می خواهید مهارت های فروشندگی خود را بهبود ببخشید؟ فروشنده ای را که در این شرکت بهترین کار را دارد مشخص کنید و از او بپرسید آیا می توانید چند تماس او را تحت الشعاع قرار دهید. یادگیری از همکاران خود یک راه عالی برای بهتر شدن در کار خود در حالی که روابط قوی با همکاران خود برقرار می کنید، است.

مهارت های افراد خود را تمرین کنید تا مهارت های فروشندگی خود را بسنجید

گفتگوی کوچک عالی یک مهارت آموخته شده است و یک مهارت برای موفقیت فروشندگان بسیار مهم است.

بازیکن تیم خود باشید

بهترین فروشندگان می دانند که برای ایجاد حرفه و یک تیم فروش موفق چه چیز هایی را نیاز دارد. به همکاران خود کمک کنید و بدانید که چه زمانی از آن ها درخواست کمک  می کنید. این کلید فروش حرفه ای برای شما است.

بدانید چه موقع باید دور شوید

بدانید که میانگین مدت معامله شما چقدر است و از آن به عنوان یک راهنما استفاده کنید و مدت زمان طولانی صرف یک معامله نمی تواند جالب باشد. این قانون استثنائاتی نیز دارد. اما اگر چرخه فروش شما ۴۵ روز است و شما در حال انجام معامله ۹۰ هستید، سعی کنید روش های دیگری را برای فروش بهتر خود امتحان کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
30 تکنیک بازاریابی و فروش که باید بدانید

صادق بودن با مشتری میتواند مهمترین اصل در مهارت های فروشندگی باشد

صادق بودن از مهارت های فروشندگی

روزهایی که به مشتریان می گوییم هر چیزی را موجود دارید و یا می توانید انجام دهید به پایان رسیده است. قول یک ویژگی را که هنوز وجود ندارد، قیمتی که نمی توانید تحویل دهید یا خدماتی که شرکت شما نمی تواند به خوبی انجام دهد، را ندهید. این کار ممکن است شما را به خریدار نزدیک کند، اما تجارت را حفظ نمی کند و در پایان با نقدهای بد و تبلیغات سو و نامناسب  بصورت دهان به دهان مواجه خواهید شد. به علاوه، تحقیقات جدید نشان می دهد صداقت در واقع می تواند به شما در داشتن زندگی شادتر کمک کند.

همیشه برای مشتری حل کنید

در مورد خدمات یا ویژگی های مورد نیاز مشتری خود بیش از حد فروش نگیرید، فقط برای این که تعداد فروش خود را افزایش دهید! فروش مشاوره ای به شما این امکان را می دهد که درمورد  کالا هایی که که قصد فروش آن را دارید با مشتری صادق باشید. این یک کار درست و اصولی است و ممکن است تعجب کنید که چه زمانی به شما در مورد خرید مراجعه می کند.

با رد کردن یکسری پیشنهاد ها مهارت های فروشندگی خود را به رخ بکشید

شما در هر معامله ای برنده نخواهید شد و برخی از خریداران نیز شما را دوست نخواهند داشت. این بخشی از فروش است. و گرچه توجه به چگونگی پیشرفت می تواند مهم باشد، اما حرکت به راحتی از رد کردن بسیار مهم است. کارشناسان پیشنهاد می کنند که رد را به عنوان اثبات محدودیت ها در نظر بگیرید. بنابراین، بررسی کنید که چرا در آینده خود موفق نبودید، در صورت لزوم نظرات بیرونی را بخواهید و سریع و مثبت به سمت معاملات بزرگتر و بهتر پیش بروید.

نتیجه گیری:

اگر میخواهید بهترین روش های مهارت های فروشندگی را یاد بگیرید سعی کنید همیشه صداقت خود را حفظ کنید، شناخت مشتری را یاد بگیرید، آنالیز محصولات را یاد بگیرید تا بتوانید بهترین فروشنده در کار خود باشید.

 درنهایت از شما عزیزان دعوت می کنم تا پیج اینستاگرام احمد فاضلی را که شامل ویدئوها و پست های آموزشی رایگان در مورد آموزش فروش است را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
ساخت فروشگاه در اینستاگرام
آموزش فروش

ساخت فروشگاه در اینستاگرام

مقاله ای که امروزمی خواهیم برای شما مورد بررسی قرار دهیم راجع به ساخت فروشگاه در اینستاگرام است، اگر می خواهید در این باره بیشتر بدانید پس تا پایان مطالب

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟