فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفر تا صد آموزش فروش تلفنی

صفر تا صد آموزش فروش تلفنی

سر تیتر مطالب

امروزه با افزایش میزان رقابت میان کسب و کار های مختلف، استفاده از روش های موثر برای ارتباط با مشتریان امری بسیار مهم و ضروری می باشد. یکی از روش هایی که همواره مورد استفاده قرار می گیرد و تاثیرات مثبتی نیز به همراه دارد، فروش به صورت تلفنی و غیر حضوری است. بنابراین اگر شما از توانایی های لازم برخوردار باشید، می توانید میزان فروش خود را به صورت چشمگیری افزایش دهید. از این رو در این مقاله سعی داریم تا با ارائه آموزش فروش تلفنی در این راه به شما کمک نماییم تا بتوانید در مدت زمان کوتاه نتیجه مطلوبی به دست آورید پس با ما همراه باشید و مطالب را از دست ندهید.

فروش به صورت تلفنی

راهنمای آموزش فروش تلفنی

طی تحقیقات صورت گرفته، کسانی که دوره های آموزش فروش تلفنی را پشت سر گذاشته اند، در مقایسه با افراد عادی توانسته اند به میزان بیشتری در کسب و کار خود موفق باشند بنابراین اگر شما مهارت کافی جهت کار در بخش فروش تلفنی را ندارید بهتر است ابتدا آموزش های لازم را دریافت کنید و بعد کار خود را شروع نمایید زیرا در غیر اینصورت نه تنها پیشرفت نخواهید کرد بلکه ممکن است با شکست نیز مواجه شوید.

#مقاله مهارت های فروشندگی

قبل از اقدام به دریافت آموزش فروش تلفنی باید به چند مورد توجه داشته باشید:

 • هدف خود را مشخص کنید: اگر قصد دارید به طور جدی فروش تلفنی را دنبال کنید، می بایست برای خود هدف های کوتاه و بلند مدت تعیین کنید تا بتوانید بعد از مدتی عملکرد خود را به طور دقیق ارزیابی کنید و نقاط ضعف و قدرت خود را بشناسید.
 • میزان علاقه خود را مشخص کنید: برای دریافت آموزش و هم چنین به کار بردن آن ها باید به امر فروش علاقه داشته باشید. زیرا میزان علاقه شما رابطه مستقیمی بر میزان فروش خواهد داشت، بنابراین از این امر غافل نشوید و اگر هیچ گونه علاقه ای به حوزه فروش ندارید بهتر است این شغل را انتخاب نکنید.
 • علاقه داشتن به فروش تلفنی

این دو اقدام باعث می شود با دید بهتری امر آموزش و فروش تلفنی را شروع کنید. داشتن روحیه و پشتکار مهم ترین عواملی است که به شما کمک می کند تا یک بازاریاب و فروشنده تلفنی پرقدرت باشید به طوری که کسی نتواند پیشنهاد فروش تلفنی شما را به سادگی رد نماید؛ بنابراین نمی توان نقش آموزش فروش تلفنی را بر میزان پیشرفت افراد نادیده گرفت و از آن غافل شد.

خصوصیات فروشنده تلفنی موفق

در این بخش از آموزش فروش تلفنی به شما خواهیم گفت برای آن که بتوانید یک فروشنده تلفنی شوید به چه ویژگی هایی نیاز دارید و یا می بایست چه ویژگی هایی را در خود تقویت نمایید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فروش - رموز فروش موفق و حرفه ای - قسمت 1

ویژگی های لازم برای فروشنده تلفنی به صورت زیر است:

 • لحن صدا:

 • لحن صدا در بازاریابی و فروش تلفنی

به دلیل آن که مشتری نمی تواند حالت چهره را از پشت تلفن ببیند، مهم ترین ویژگی مورد نیاز لحن صدای دلنشین و رسا است تا مشتری بتواند به خوبی با شما ارتباط گرفته و به صحبت ادامه دهد. اگر شما لحن صدای خسته و عاری از هرگونه شوقی داشته باشید طبیعتا مشتری تمایلی به ادامه صحبت نخواهد داشت. برای افزایش این مهارت بهتر است در حین مکالمه صدای خود را ضبط کنید و به آن گوش دهید تا نقاط ضعف لحن خود را بشناسید و آن را برطرف کنید.

 • رعایت ادب و احترام:

شما در هنگام فروش تلفنی با اشخاص مختلفی هم صحبت خواهید شد، به همین خاطر رعایت ادب و احترام یکی از اصولی ترین ویژگی هایی است که می بایست در همه حال به آن توجه داشته باشید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به راحتی عصبانی می شوید، پیشنهاد می شود تکنیک های کنترل عصبانیت را فرا بگیرید تا با مشکلات احتمالی مواجه نشوید.

 • داشتن انگیزه کافی:

به طور کلی در حوزه فروش چه به صورت حضوری و چه به صورت تلفنی، انگیزه داشتن یک ویژگی مهم به حساب می آید بنابراین اگر از انگیزه کافی برای انجام این کار برخوردار نیستید بهتر است آن را امتحان نکنید زیرا نمی توانید فروش زیادی داشته باشید.

بنابراین برای داشتن یک فروش تلفنی موفق ویژگی های فوق از اهمیت بالایی برخوردار است به همین علت اگر در هر کدام از آن ها ضعف دارید، بهتر است هر چه سریع تر نسبت به رفع آن ها اقدام کنید.

چگونگی تبدیل تماس به فروش (شیوه های کاربردی تبدیل تماس تلفنی به فروش)

در ادامه بحث فروش تلفنی ممکن است این سوال مهم که چگونه می توان تماس تلفنی را به فروش تبدیل کرد، پیش آید. باید بگوییم که دانستن جواب سوال فوق همان راز موفقیت در فروش تلفنی به حساب می آید و برای هر فردی که در این حوزه به فعالیت مشغول است لازم می باشد.

چند شیوه کاربردی که به نوعی تکنیک های روانشناسی فروش محسوب می شود به شرح زیر است:

 • وجه تمایز را پررنگ کنید: اطمینان داشته باشید که همزمان رقبا شما نیز با همان افراد تماس خواهند گرفت بنابراین سعی کنید در هنگام صحبت ویژگی متمایز کننده محصول خود را پررنگ نشان دهید تا مشتری بیشتر به خرید تشویق شود.
 • اطلاعات کافی را در اختیار مشتری قرار دهید: همواره مشتری را از تمام اطلاعات مفید مربوط به محصول خود آگاه کنید. زیرا ممکن است یکی از آن اطلاعات نظر مشتری را جلب کند پس در این مورد کم کاری نکنید.
 • مشتری را وارد مکالمه کنید: فروش تلفنی به معنای آن نیست که تنها شما صحبت کنید. زیرا در این صورت ممکن است حوصله مشتری سر رود و دیگر به شما توجه نداشته باشد، برای حل این مشکل باید با پرسیدن سوال های چالشی مشتری را وارد مکالمه کنید و تعامل خود را با وی گسترش دهید.
 • تماس های سخت را در ساعات اولیه روز داشته باشید: اگر در طول یک روز می بایست چند تماس چالش برانگیز داشته باشید، سعی کنید آن ها را در ابتدای ساعت کاری انجام دهید زیرا در ساعات اولیه ذهن شما فعال تر است و علاوه بر آن دیگر در طول روز درگیری ذهنی نخواهید داشت.
این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کسب و کار اینترنتی در منزل

نکات طلایی فروش به صورت تلفنی

توجه به برخی نکات در آموزش فروش تلفنی می تواند در مدت زمان کوتاهی رقیبانتان را از صحنه رقابت دور نماید. پش برای تبدیل شدن به یک فروشنده تلفنی موفق به نکات زیر خوب دقت کنید:

 • به موقع پیگیری کنید: برخی از فروشنده ها پیگیر هستند اما این امر را در زمان نادرستی انجام می دهند. به همین خاطر به نتیجه مطلوب نخواهند رسید. بنابراین بهتر است روز و ساعت تماس مجدد را به مشتری اطلاع دهید.
 • پیگیری مشتری در فروش تلفنی
 • سعی کنید مشتریان بازار هدف خود را شناسایی نمایید: این نکته را فراموش نکنید که هدف فروش بیشتر است نه تماس بیشتر به همین خاطر اگر زمانی را صرف پیدا نمودن مشتریان احتمالی نمایید شانس فروش برای شما بالاتر خواهد رفت.
 • پشت سر رقیبان خود غیبت نکنید: یکی از نکات بسیار مهم در آموزش فروش تلفنی آن است که به هیچ عنوان از رقیبان خود پشت تلفن بدگویی نکنید زیرا این کار باعث از بین رفتن دید خوب مشتری خواهد شد. اگر تمام مدت به بیان کردن نقاط ضعف رقیبانتان بپردازید، این ذهنیت را در مشتری به وجود می آورید که شما نیز ممکن است از آن ضعف ها برخوردار باشید.

در انتها باید بگوییم که اگر قصد دارید در کسب و کار خود موفق شوید حتما آموزش فروش تلفنی را به خوبی فرا بگیرید و یا افرادی را جهت انجام این امر استخدام کنید که توانایی های لازم را داشته باشند و آموزش های مورد نیاز را نیز دریافت نموده باشند.

در انتها به پیج اینستاگرام ما هم سر بزنید و از ویدئوهای رایگان آموزشی ما در حوزه فروش استفاده کنید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
فن بیان در فروشندگی
آموزش فروش و بازاریابی

فن بیان در فروشندگی

قوانین مهم فن بیان در شروع یک ارتباط فروش و بازاریابی و درگیری ذهنی مشتری برای این که یک فروشنده حرفه ای باشید و میزان فروش تان را بالاتر ببرید

ادامه مطلب ⮘
12 اصل فن بیان در بازار یابی
آموزش فروش و بازاریابی

۱۲ اصل فن بیان در بازاریابی

هیچ می دانستید که تفاوت میان فروشندگان حرفه ای که مشتریان زیادی دارند با فروشندگانی که مشتری چندانی ندارند، فقط در کلماتی است که بیان می کنند؟ در واقع فن

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟