فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ترفندهای فروش بیشتر

بهترین ترفندهای فروش  بیشتر و برند شدن درکسب وکار اینترنتی

سر تیتر مطالب

مقدمه ای بر فروش بیشتر در کسب و کار اینترنتی

بهترین ترفندهای فروش بیشتر، در دنیای کسب وکار امروز را، دیگر نمی توان، از الگوهای سابق تقلید کرد،  و از آنها بهره  برد، چرا که به وسیله ی پیشرفت تکنولوژی و شیوه های نوینی که در تمامی علوم به وجود آمده،  همه چیز از جمله نحوه ی تبلیغات برای  کسب  کار هم دچار دگرگونی شده، و نیاز های جدیدی را طلب می کند.

امروزه به واسطه ی شبکه های اجتماعی و گسترش مخاطب در فضاهای مجازی، این امکان فراهم آمده، تا شما کالا یا محتوای تولید شده ی خود را در هر بخشی که قرار دارد، از آموزشی تا اجناس متفاوت، را در این بستر گسترده، برای فروش و معرفی بگذارید.

یکی از امتیازات مهم این نوع از معرفی، در بازاریابی های  اینترنتی دیده شدن، به تعداد زیاد و در زمان کم است،  مخصوصا بوسیله ی شبکه های اجتماعی مانند: اینستاگرام، تلگرام، سایت های فروش و تبلیغات اینترنتی و غیره.

تبلیغات نوین یکی از ترفندهای فروش بیشتر

تفاوت تبلیغات از گذشته تا امروز

در تبلیغات نوین اصل های جدیدی وجود دارد، که مبنایی متفاوت با نوع قدیمی خود دارد، به طور مثال:

درگذشته برای تبلیغات گسترده از تعداد زیادی کاغذ، با چاپ یا نوشته ی تبلیغاتی استفاده می شد، که در اماکن شلوغ بین افراد به عنوان تراکت، پخش می کردند.

در مواردی هم برای تبلیغات از زیر ساخت های مخابراتی مانند : پیامک تبلیغاتی استفاده می شد، که نه تنها باعث رشد  و فروش کالا نمی شد، بلکه به دلیل درست پخش نشدن در جامعه ی هدف، تمام تبلیغات، به هدر می رفت و باز خورد کمی نسبت به هزینه ای که برای تبلیغات شده بود، داشت. 

بهترین ترفندهای فروش بیشتر در تبلیغات، راهکارها، و رموزی دارد، که در این مقاله به صورت مفصل به آن، می پردازیم.

ترفندهای فروش بیشتر

ترفندهای فروش بیشتر اینترنتی 

سبک نوین بازاریابی و تبلیغات

    بهترین ترفندهای فروش بیشتر در مورد سبک های نوین بازاریابی نیاز به آموزش و یادگیری دارد، تا بتوانید از آن به طور کامل بهره مند شوید، این ترفندها هر کدام دلایلی دارند، که به روند رشد کسب وکار شما کمک شایانی می کنند، و باعث بهره برداری هر چه بیشتر تبلیغات، و رشد کسب وکارتان می شود.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فروش و بازاریابی

ابتدا باید گفت: که درهر کاری امروزه اینترنت کاربردی کوچک یا بزرگ دارد و یک اصل انکار ناپذیر به شمار می آید:

تمام توجه در این نوع از ترفندهای فروش متمرکز به یک اصل کلی است، که تمام برنامه ریزی ها برای تحقق آن صورت می گیرد، و در یک جمله ی  طلایی قرار گرفته:

استفاده از بودجه های کم اما دیده شدن بسیار در جامعه ی هدف.

انتخاب جامعه هدف درست

مورد دیگری که در ترفندهای فروش بیشتر باید گفت: در نظر گرفتن جامعه ی درست خریداران است، که به آن اصطلاحا جامعه ی هدف می گویند.

  این اصطلاح به معنی پیدا کردن مکانی حقیقی یا مجازی است، که بیشترین نوع از افرادی که به کالا یا محصول شما تمایل دارند در آنجا حضور دارند.

این نوع از تبلیغات بسیار مهم تلقی می شود، پس باید ابتدا جامعه ی هدف خود را به وضوح تعیین کنید.

و در فضاهایی که همین اتمسفر فکری جریان دارد، تولیدات خود را به نمایش بگذارید، تا افراد درست را در مکان درست بازاریابی کنید. پس باید در شبکه های اجتماعی عضو شوید، و محصولات خود را با استراتژی مناسب به معرض نمایش بگذارید.

شما باید، با هر محصول جدید یک تبلیغ اینترنتی هم تهیه و پخش کنید، در این تبلیغ که بهتر است در آن از تمامی مشخصات کالا و ویژگی های آن نام ببرید، حتما امتیازی که کالای شمارا  نسبت به تولیدات مشابه ممتاز تر می کند را بیشتر در تبلیغ خود شارپ یا پررنگ کنید.

ترفندهای فروش بیشتر

ساخت محتوای مناسب، سومین ترفند برای رشد فروش شما

یکی دیگر از ترفندهای فروش بیشتر در کسب وکار اینترنتی، قطعا ساخت محتوای تبلیغاتی مناسب است، که برای ساخت آن باید استاندارد هایی را رعایت کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
اشتباهات رایج درکسب و کار اینترنتی

در غیر این صورت با هر میزان بودجه و کیفیت که این محتوا را  تولیدکنید، باز هم در روند فروش شما تاثیر مطلوبی ندارد. وگاهی حتی  می تواند، به میزان فروش شما هم آسیب برساند. 

برای یک محتوای مناسب تبلیغاتی، باید ابتدا چند سوال را ازخودمان بپرسیم.

اولین مورد:  اصلی ترین نیاز مخاطب هدف ما از خرید محصول کدام است؟

دومین مورد: بارز ترین امتیازی که کالا یا محتوای تولید شده ی شما، نسبت به دیگر محصولات دارد، کدام است؟

سوم مورد: محتوای تولید شده برای رشد بیشتر محصول درکدام بستر تبلیغاتی موثر است، ( کدام یک از شبکه های اجتماعی و یا سایت ها برای دادن تبلیغ و دیدن جامعه ی هدف ما مناسب هستند. )

استفاده از عنوان های گرافیکی یا انتخاب درست بازیگر، تبلیغ،  البته اگر تبلیغ شما به صورت فیلم  یا تیزر باشد. می تواند در بهبود کیفیت تبلیغ شما بسیار، اثرگذار باشد.

ایجاد احساس نیاز، یک محرک برای فروش محصول

یکی از پرمصرف ترین ترفندهای  فروش بیشتر ایجاد احساس نیاز در مشتری است. ابتدا شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما شما   می توانید با نحوه ی تبلیغ خود در اینترنت، در مشتری احساس نیاز ایجاد کنید.

این موضوع بیشتر بسته به آن است، که تا چه میزان مشتری خود را می شناسید. و به نیازی های ثانویه ای که ممکن است داشته باشد، واقف هستید، نکته ای کلیدی است. برای متقاعد کردن او برای خرید از شما.

شاید از خود بپرسید، چگونه می توانم، نیازهای ثانویه ی مشتری هایم را بدانم؟ 

برای پاسخ به این سوال باید به امتیاز دستگاه خود متکی باشید، از خود بپرسید، دستگاهی که تولید کرده اید، چه امکانی به مشتری شما می دهد، که او از آرامش و راحتی بیشتری برخوردار باشد. 

دستگاه شما یا محتوای که تولید کرده اید، در کدام قسمت از زندگی کاری یا شخصی فرد راحتی بیشتری برایش به ارمغان می آورد، و بعد، همین نکته را، در تبلیغات خود با ایده ای جذاب به مشتری نشان دهید. تا او را برای خریدن محصول خود و  داشتن امکان بیشتر وسوسه کنید.  

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فروش - رموز فروش موفق و حرفه ای - قسمت 1

داشتن وبلاگ و سایت فروش، یکی دیگر از ترفند های، مهم در موفقیت اینترنتی

یکی دیگر از ترفندهای فروش بیشتر در کسب وکار اینترنتی با این جمله آمیخته شده است، که: هرچه بیشتر دیده شوید،  بیشتر به شما اعتماد می کنند، و اعتماد بیشتر، سود آوری بیشتری هم به همراه دارد.

یکی از مهمترین و البته نیاز های اساسی برای فروش بیشتر، همانطورکه گفتیم، معرفی خود در شبکه های مجازی است، که پیش تر گفتیم، اما داشتن یک وبلاگ خبری یا آموزشی، ویا  داشتن یک وب سایت کاری، درمورد جدید ترین اخبار درمورد مطالب مرتبط و البته  کارهای مربوط به شما و دستاورد هایی که به حوزه ی کاری شما مربوط می شود، یک ترفند دیگر مناسب برای بیشتر دیده شدن شماست. 

طراحی سایت یک ترفند فروش بیشتر

  داشت سایت یک امتیاز بی نظیر برای فروش بیشتر

این کار برای شما مخاطبان هدف زیادی را جمع آوری می کند. چراکه با قرار دادن مطالب مورد نظر  افرادی که به آن علاقه مند هستند، فارغ از اینکه، با پیش فرض خرید به سمت شما بیایند، از سایت شما یا وبلاگ شما برای داشتن اطلاعات مناسب در شاخه ی کاری شما همیشه دیدن می کنند، و اسم شما را همیشه به خاطر دارند. 

این خود سبب اعتماد سازی شده،  و مشتری را در هنگام نیاز به خرید محصول به سمت شما سوق می دهد. فقط باید توجه داشته باشید، که در وب سایت خود در کنار مطالبی که از کارتان می گذارید، هر از چند گاهی هم، از مشتری های خود نظر سنجی کنید.

تا از میزان رضایت آنها و البته نیاز هایی که دارند، در حوزه ی کاری شما باخبر شوید، این کار تعامل شما را با مخاطب هدف بسیار زیاد می کند، و در حوزه ی تبلیغات یکی از ترفندهای فروش بیشتر محصول به حساب می آید .

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
مذاکره در فروش
آموزش فروش

معرفی ۹ تکنیک مذاکره در فروش

از تکنیک های مذاکره در فروش چه می دانید؟ بسیاری از مالکان کسب و کارها بعد از سال‌ها تجربه در زمینه معامله کردن با فروشندگان و مشتریان، تجربیات مشترکی در

ادامه مطلب ⮘
درآمد از اینستاگرام
کسب و کار اینترنتی

درآمد زایی از اینستاگرام

درآمد زایی از اینستاگرام ساده تر از آنی هست که فکرش را می کنید. این روش در سال های اخیر کاملا جواب داده و نیاز به سرمایه گذاری ندارد. این

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟