اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

ترفندهای کسب درآمد میلیونی از اینترنت

ترفندهای کسب درآمد میلیونی از اینترنت

سر تیتر مطالب

درآمدزایی از اینترنت شدنی است؟ چگونگی فروش کالا در اینترنت

مقاله امروز را با این سوال شروع می کنیم و در ادامه هم پاسخ این سوال را می دهیم و هم راه کارهایی بیان می کنیم که بتوانید به راحتی درآمد میلیونی از اینترنت داشته باشید. پس تا انتها همراه ما باشید. با توجه به شرایط بد اقتصادی کشور، امروزه بعضی از  افراد به دنبال این هستند که در آمد خود را از طریق اینترنت و شبکه های مجازی تامین کنند. برای این کار روش های زیادی هست که در مقاله ایده های پولساز اینترنتی به آن اشاره کردیم. یکی دیگر از روش های درآمد زایی از طریق اینترنت، فروش کالا در اینترنت است.

خرید و فروش کالا در اینترنت روشی است که امروزه در بین تعداد قابل توجهی از مردم رواج پیدا کرده. خرید کردن از این طریق مزیت هایی مانند: کاهش رفت و آمد ها، دسترسی سریع و راحت، ارسال مستقیم به درب منزل و … را دارد که باعث شده امروزه بین مردم، خرید و فروش کردن از این روش محبوب شود.

کسب درآمد از اینترنت

حال، بعضی از افراد سعی دارند که کسب کار خود را در این فضاها بنا کنند و با فروش کالا در اینترنت، درآمد زایی کنند. در این مقاله به شما چند نکته مهم راجع به فروش کالا در اینترنت معرفی می کنیم که می توانید کالا های خود را با هزینه کمتر نسبت به روش سنتی، به فروش برسانید.

ابتدای امر به سراغ برتری فروش کالا در اینترنت نسبت به روش سنتی می پردازیم. تا انتها همراه ما باشید.

مزایای فروش کالا در اینترنت

مهم ترین فایده این روش، عدم وجود هزینه هایی مانند اجاره بها، استخدام کارمندان، هزینه برای طراحی دکوراسیون و… است. در فضاهای مجازی به جای استفاده از دکوراسیون و چیدمان از گالری عکس یا ویدئو از محصول استفاده می کنید.

فایده دوم این روش کاهش هزینه های رفت و آمد و صرفه جویی در زمان است. به جای این که شما هر روز مسافتی برای رسیدن به محل کار طی کنید، تنها با استفاده از تلفن همراه خود در منزل می توانید فروشگاهتان را مدیریت کنید. هم چنین مشتریان شما هم می توانند تنها با استفاده از گوشی شخصی، محصولات شما را در هر زمان از شبانه روز مشاهده کنند. علاوه بر این شما با گسترش امکانات و ارتقا فروشگاه، می توانید محصولات خود را به مشتریان در شهر های دیگر  هم ارائه کنید.

مزیت سوم این روش این است که شما می توانید در هر ساعت از شبانه روز پاسخگوی مشتریان باشید. شاید شما در مغازه محدودیت زمانی داشته باشید و مشتریان شما نتوانند از ساعت مشخصی به بعد از محصولات شما دیدن کنند. ولی فروش کالا در اینترنت این محدودیت زمانی را از بین برده و مشتریانتان در هر ساعت از شبانه روز به محصولات شما دسترسی دارند.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
همه چیز درباره مهندسی فروش و کاربرد آن در بازار

پس سه مزیت اصلی بدین ترتیب می باشند: کم شدن هزینه ها، عدم محدودیت زمانی و مکانی و نهایتاً درآمدزایی حتی زمانی که خواب هستید.

روش های فروش کالا در اینترنت

فروش در برنامه های واسطه

برای فروش کالا در اینترنت باید در نظر داشته باشید که کالا شما نو است یا دست دوم. برای فروش کالا های دست دوم، برنامه هایی مثل دیوار و یا شیپور وجود دارد که آگهی فروش شما را به صورت رایگان به اشتراک می گذارند. البته می توان در آن محصولات نو هم بارگزاری کرد.

فروش کالا در سایت های واسط

این برنامه ها بیشتر برای محصولات و فروش های خانگی به کار می رود، اما گاهاً فروش های کلی هم در این حوزه صورت می گیرد و موجب درآمدزایی می شود. هم چنین برای فروش محصولات می توانید از سایت یا شبکه های اجتماعی کمک بگیرید که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد. اما اگر یک فروشنده هستید و یا تولید کننده محصول، آن طور که باید، این روش پاسخگو نیاز شما نیست.

پیشنهاد ما این است که برای این منظور شما می توانید از برنامه هایی مثل دیجی کالا و یا امثال آن استفاده کنید.

این برنامه ها در ازای اشتراک محصولات شما در برنامه و فروش آن، درصدی را به عنوان حق الزحمه برداشت می کنند. شاید فکر کنید که اکثر تولید کننده های بزرگ و یا فروشگاه های زنجیره در دیجی کالا و امثال آن ثبت نام می کنند. اما باید به شما بگوییم که این طور نیست؛ هر کسی که کالایی برای فروش دارد طبق قوانین و شرایطی می تواند محصولاتش را در دیجی کالا در ازای مبلغی به اشتراک بگذارد.

فروش در شبکه های اجتماعی

به فروش رساندن کالا در شبکه های اجتماعی روشی است که اکثر فروشندگان از آن استفاده می کنند. شما می توانید با راه اندازی یک صفحه تجاری در اینستاگرام، محصولات خود را در آن صفحه به اشتراک بگذارید. برای افزایش مخاطبان خود می توانید در پیامرسان های دیگر و یا خود اینستاگرام، اقدام به تبلیغ صفحه خود کنید. هم چنین در اینستاگرام افرادی با عنوان بلاگر ها هستند که صفحات آن ها دارای مخاطبان زیاد و هم چنین پربازدید است. شما می توانید با مراجعه به چنین افرادی، صفحه خود را در معرض دید چندین هزار نفر بگذارید. برای فروش کالا در فضای مجازی، تبلیغات خیلی مهم است و شما باید سعی کنید که تبلیغات خوب و به اندازه ای داشته باشید.

فروش در سایت

شما می توانید برای فروش کالا در اینترنت از سایت شخصی استفاده کنید. در این سایت، محصولاتتان را به اشتراک بگذارید و درگاه خرید امن در نظر بگیرید. برای راه اندازی سایت، می توانید به شخصی که با راه اندازی سایت آشنا است مراجعه کنید و یک سایت راه اندازی کنید و محصولات خود را بارگذاری کنید. مزیت سایت نسبت به شبکه های اجتماعی، داشتن درگاه خرید امن است. اما در اینستاگرام شما باید شماره کارتی به مشتری معرفی کنید تا مبلغ به آن واریز شود.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کسب درآمد از یوتیوب

۵ اصل طلایی برای درآمدزایی از فروش کالا در اینترنت

شما عزیزان با رعایت این ۵ اصل می توانید به کسب درآمد میلیونی از اینترنت تا حد زیادی امیدوار شوید.

5 اصل طلایی برای درآمدزایی از فروش کالا در اینترنت

ارسال کالا

مهم ترین قسمت فروش کالا در اینترنت، ارسال کالا است. اگر قصد دارید که فروش را فقط در شهر خود انجام دهید، خب کار شما نسبتا راحت تر می شود. زیرا زمان ارسال کالا و مسافت کاهش پیدا می کند و برای تحویل کالا نیاز به سیستم حمل و نقل استخدام شده زیادی ندارید.

اما برای ارسال به دیگر شهر ها باید توجه کنید که زمان ارسال کالا برنامه ریزی شده باشد تا که پیش مشتری بد قول نباشید. سعی کنید خلاف قول خود به مشتری عمل نکنید و زمان تحویل را از قبل پیش بینی کنید.

بعد از تحویل کالا به مشتری، از او بخواهید که عکس محصول را برای شما ارسال کند. شما هم آن تصویر را برای دیگر مخاطبین به عنوان نمونه کار و رضایت مشتری به اشتراک بگذارید.

عکس با کیفیت

سعی کنید برای بارگزاری محصول از عکس های باکیفیت و واضح استفاده کنید. دقیقا عکس محصولی را که برای مشتری می خواهید ارسال کنید را قرار دهید تا مشتری بعد از دریافت محصول از تفاوت عکس با محصول، دلخور نشود. اگر بتونید فیلمی هم درباره کاربرد و کارایی محصول تهیه کنید، به مشتری اطمینان خاطر بیشتری می دهید.

توضیحات محصول

سعی کنید راجع به محصول، توضیحات کامل و دقیق و مفیدی ارائه دهید. در توضیحات خود مبالغه نکنید ولی ویژگی های مثبت محصول را بیان کنید. توضیح دقیق راجع به محصول، به مشتری در انتخاب درست کمک می کند.

بسته بندی خلاقانه

سعی کنید برای تحویل کالا بسته بندی شیک و ساده اما زیبا داشته باشید. زیرا مشتری پس از دریافت محصول، به بسته بندی محصول نگاه می کند. اگر از بسته بندی ساده استفاده کنید، مشتری بدون توجه به آن، آن را باز می کند و به سراغ محصول می رود. اما اگر بسته بندی جذاب داشته باشید، کار شما پیش مشتری تمیز و شیک تلقی می شود.

تبلیغات

برای فروش کالا در اینترنت نیاز به ارتقا فروشگاه اینترنتی و برای ارتقا فروشگاه، نیاز به جذب مخاطب است. جذب مخاطب نیازمند تبلیغات مناسب و به اندازه است. برای تبلیغات از اطرافیان خود بخواهید که سایت یا صفحه تجاری شما را به دوستان و آشنایانشان معرفی کنند. راه دیگر برای پیشرفت سریع این است که سایت یا صفحه خود را از طریق بلاگر ها تبلیغ کنید تبلیغ توسط بلاگر ها به رشد سریع شما کمک می کند.

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید