اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی

سر تیتر مطالب

آموزش فروش و بازاریابی با چند راهکار ساده

 

آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی پیرامون یادگیری نحوه فروش یک محصول صحبت می کند. این مسئله به تمام بازاریابان و مدیران کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا به رشد سریع فروشگاه خود دست پیدا کنند. این در حالی است که برای مجموعه هایی که خدماتی را ارائه می دهند هم قابل کاربرد است.

به عنوان یک بازاریاب اگر تسلطی به نحوه فروش یک محصول نداشته باشید، چه به صورت آنلاین و چه به صورت فیزیکی فعالیت کنید، موفقیت شما بسیار پایین خواهد بود.

ما دوره های آموزش فروش و بازاریابی را در بالاترین حد از کیفیت و با مدرن ترین و به روز ترین نکات و ترفندها برگزار میکنیم و شما عزیزان میتوانید با پیگیری این دوره ها در امر بازاریابی و فروش موفق باشید.

یک دوره آموزش فروش و بازاریابی به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا در مسیر موفقیت گام بر دارند.

در دوره های مخصوص فروش و بازاریابی حرفه ای، مباحثی با عناوین درک نیاز مخاطبان، اجرای ایده های خلاق در زمینه بازاریابی و همچنین چگونگی معرفی محصولات و خدمات صحبت می‌شود.

با توجه به اینکه کسب و کار پر فروش و بازاریابی، امروزه هم در فضای آنلاین و در جامعه فیزیکی بسیار اهمیت دارد، در ادامه این مطلب با برخی از نکات کاربردی آشنا می شویم که هم در آموزش فروش نقش اساسی ایفا می کند و هم می تواند آموزش فروشندگی را برای علاقمندان به این حوزه ارائه دهد.

 مهمترین نکات در آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی

نکته شماره ۱: مخاطبان را دقیق بشناسید

 اولین مبحثی که در آموزش فروش و بازاریابی حرفه ای بسیار اهمیت دارد، شناخت دقیق مخاطبان است.

به عنوان یک بازاریاب و فردی که به فروش، علاقه مند است، اگر به طور کامل بدانید که محصول شما چه مخاطبانی دارد، برای آغاز کار فروش می توانید بهتر برنامه ریزی کنید. شناخت بازار و نیاز مخاطبان، یک اهرم موفقیت برای شما محسوب می شود. 

برای شناخت مخاطبان، لازم است بدانید که آنها چه وب سایت هایی را دنبال می کنند؛ چگونه محصولات و خدمات را پیدا می کنند. همچنین باید بدانید که مخاطبان شما بیشتر از طریق وب سایت برای خرید اقدام می‌کنند یا از طریق رسانه‌های اجتماعی این کار را انجام می دهند. زمانی می توانید فروش و بازاریابی موفق تری داشته باشید که مخاطبان و نیازهای آنها را شناسایی کنید.

 نکته شماره ۲: فروش و بازاریابی اختصاصی بسیار مهم است

 یکی از مهم ترین نکاتی که در حوزه آموزش فروش و بازاریابی حرفه‌ای به تمام علاقمندان و فعالان این حوزه  ارائه می شود، شروع کار با انتخاب یک حوزه اختصاصی محدود است. 

اگر شما به تازگی فعالیت فروش و بازاریابی را آغاز کرده اید، به طور قطع نمی توانید به یک باره شبیه به سایت آمازون، هزاران محصول را به فروش برسانید! برای شروع کار، بهتر است تمرکز خود را روی یک یا چند محصول، محدود کنید.

برای هر محصول، استراتژی مشخصی به کار ببرید و پس از آنکه رشد پیدا کردید، حوزه کار خود را گسترش دهید.

 به طور مثال، برای فروشگاه آنلاین مد و پوشاک، فروش و بازاریابی را پیرامون جواهرات و زیورآلات ساعت و اکسسوری زنانه و مردانه آغاز کنید.

به تدریج می توانید برای عطر و ادکلن، لباس مردانه و زنانه، لوازم جانبی شخصی و همچنین لوازم آرایشی هم اقدامات گسترده تری انجام دهید. اگر تلاش شما مستمر باشد، در طول سال به رشد قابل توجهی خواهید رسید.

 نکته شماره ۳: ارتباط قوی با مشتری داشته باشید

 موفقیت در دوره آموزش فروش و بازاریابی و شروع کردن به کار در این حوزه بدون داشتن ارتباط قوی با مشتری، میسر نخواهد شد! چه در دوره‌ آموزش فروشندگی و چه در هنگام کار باید ارتباط خوبی با مشتری برقرار کنید. 

دوره های آموزش فروش و بازاریابی به افراد می‌آموزند که حتی با مشتریان ناراضی هم به خوبی رفتار کنند. معرفی صحیح محصولات و خدمات به تمام مشتریان و مخاطبان به طرز صحیح و دوستانه بسیار اهمیت دارد.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
ترفندهای کسب درآمد میلیونی از اینترنت

با یک معرفی حرفه ای، احساس خوشایندی را در مخاطب به وجود می آورید و او را به خرید کردن تشویق می کنید. مشتری های موقت شما با این سبک و روش به مشتری دائمی تبدیل می شوند.

بیشتر در مورد ارتباط قوی با مشتری بدانید.

ترفندهایی برای فروش بیشتر محصولات و خدمات

آموزش فروش و بازاریابی

یکی از مهمترین سرفصل های دوره آموزش فروش و بازاریابی، فوت و فن هایی است که منجر به فروش بیشتر محصولات و خدمات می شود. یکی از این راهکارها وبلاگ نویسی قوی است. اگر محتواهای قوی برای وبلاگ شخصی یا وبسایت خود بنویسید، کسب و کار خود را توسعه می‌دهید.

سعی کنید در وبلاگ یا وبسایت خود، تجارب شخصی و نگرش مثبت نسبت به خرید یک محصول خاص را بیاورید. حتماً از تکنیک به اشتراک‌گذاری نظریات هم استفاده کنید.

 عامل دیگری که می تواند میزان فروش شما را افزایش دهد، خوب جلوه دادن محصولات و خدمات در نظر مخاطب است. مخاطبان شما از پیچیدگی توضیحات خسته می شوند. اگر بتوانید محصول یا خدماتی را ساده و واضح تر معرفی کنید به سادگی، فرایند بازاریابی طی می‌شود و با درصد بیشتر، منتهی به فروش خواهد شد.

این مسئله به طور کامل در دوره آموزش فروش به علاقه مندان ارائه خواهد شد. انتشار تصاویر با کیفیت از محصولات یکی از این راهکارها است. یادگیری فنون مذاکره درباره قیمت محصولات در این دسته قرار می گیرد.

تسلط بر فن بیان و اعتماد به نفس در بازاریابی و فروش:

صحبت کردن یک امر اساسی و مهم در زندگی هر فرد است آدمی با نحوه صحبت کردن خود میتواند دافعه یا جاذبه را در خود بوجود آورد، اعتماد به نفس میتواند نحوه صحبت کردن شما را عوض کند، حال شاید با خود بگویید اینها چه ارتباطی با امر بازار یابی و فروش دارد؟

در جواب باید گفت اساسی ترین بخش در امر بازار یابی و فروش نحوه صحبت کردن شما با مخاطب (خریدار) است، اگر شما بتوانید با اعتماد به نفس و تسلط کافی بر فن بیانتان با مشتری ارتباط برقرار کنید قطعا فردی موفق در حوزه بازاریابی و فروش خواهی بود.

حال نوبت پاسخگویی به این دو سوال میشود:

۱-چگونه بر فن بیان خود تسلط داشته باشیم؟

۲-چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

شما میتوانید باخرید محصول زیر به پاسخ کامل سوالات خود برسید و یکی از اساسی ترین گام ها در حیطه بازاریابی و فروش را بردارید.

دوره ۹۰ روزه تسلط بر فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس

 

با استفاده از اصولی که در زمینه آموزش فروش در این مجموعه مقالات بیان می شود، نه تنها در کسب و کار خود بلکه در زندگی خود هم می توانید قدرتمندانه رشد نمایید.

 

اگر آنها از تو خوش شان بیاید و تو را باور کنند و به تو ا طمینان کنند و به تو اعتماد کنند و .. بعد ممکن است از تو خرید کنند! 

جفری گیتومر

آدمها دوست ندارند چیزی بهشون فروخته شود ولی در عوض عاشق خریدن هستند…

این جمله یکی از مهمترین اصول اولیه آموزش فروش حرفه ای می باشد که بسیاری از افراد فراموش می کنند و بسیاری از عدم موفقیت ها در ارتباط با مشتری ها و مخاطبان، همین یک جمله ساده است!

آموزش فروش حرفه ای

چرا مشتری محصولی را می خرد؟

در آموزش فروش حرفه ای ، این سوال بسیار مهم تر از این سوال است که چگونه محصولی را بفروشم؟!

اگر نتوانید متوجه شوید که چرا مشتری ها محصولی را می خرند، با موارد زیر مواجه خواهید شد:

حتما در مورد قیمت های محصولاتت اعتراض می شنوید!

مجبورید طرح یا قیمت پیشنهادی و پروپوزال ارسال نمایید.

مرتب می شنوید که مشتری ها از تامین کنندگان فعلی خود راضی هستند!

مشتری ها جواب تلفن هایت را نمی دهند!

همیشه میشنوی که مشتری ها از وضع اقتصادی می نالند!

اینها صحتب هایی است که از زبان مشتریان می شنوید و مواردی است که رخ می دهند اگر نفهمید که چرا مشتریها محصولی را می خرند!

آموزش فروش حرفه ای
فکر کنید که چگونه می توانید فردی را برای همیشه مشتری خود نمائید؟!

دلایل بسیاری وجود دارد که چرا مشتری ها چیزی را می خرند

 1. من فروشنده ام را دوست دارم! دوست داشتن مهمترین عنصر در چرخه فروش می باشد! دوست داشتن منجر به اعتماد می شود و اعتماد منجر به خرید می گردد و خرید منجر به رابطه می گردد و این چرخه همچنان ادامه خواهد داشت!
 2. می دانم که چه چیزی دقیقا دارم می خرم.
 3. بین این شرکت و سایر شرکت ها، تفاوت بسیاری است که از این شرکت می خرم قیمت هایش هم منصفانه است.
 4. یک ارزش و منفعت نهفته ای در این محصول است که مرا سوق به خریدن می کند و این محصول بخوبی نیازهای مرا پوشش می دهد.
 5. حرف های فروشنده را باور دارم و به او اطمینان می کنم.
 6. اعتماد دارم که فروشنده فردی دلسوز است و قطعا به فکر من است و می خواهد کمکم نماید که کسب و کار خود را بسازم.
 7. با فروشنده بسیار راحت هستم.
 8. این محصولی با ارزش است و خیلی به من کمک می کند و سود و بازدهی مرا بالا می برد.
 9. همیشه سعی کن در شروع فروش این سوال ر ابپرسی که چرا مشتریان این محصول را از شما می خرند؟
این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
همه چیز درباره مهندسی فروش و کاربرد آن در بازار

آموزش فروش حرفه ای

جملاتی ناب و قابل تفکر در آموزش فروش

فروختن در چشم مشتریان شما ناخوشایند و حال بهم زن است، او می خواهد بخرد!

پس همیشه در کار فروش و بازاریابی بدنبال ایجاد ارزش افزوده ای بالا برای مشتریان خود باشید.

فروش را باید یک کار همیشگی برای خودتان قرار دهید و فقط به فکر آخر ماه نباشید بلکه به فکر سالیان بعد هم باشید.

اگر دراز مدت فکر کنید، براحتی می توانید حتی اگر تکنیک های کمی در فروش می دانید، خیلی خوب بفروشید و دراز مدت و طولانی هم بفروشید!

آموزش فروش حرفه ای
همشه سعی کنید فضایی را ایجاد نمایید که مشتری در آن فضا محصولات شما را بخرد نه اینکه سعی کنی فقط بفروشی!

بجای فکر کردن به آخر ماه، به سالیان دور فکر کن! 

جفری گیتومر

هدف در فروش این نیست که فقط معامله ای را قطعی کنید و محصولی را بفروشید بلکه این است که چطور برای همیشه کسی را مشتری خود کنید!

در این سلسله مقالات سعی داریم تا اصولی پایه ای و حرفه ای در فروش را که می تواند شما را در مسیر کسب و کار و حتی زندگی یک فروشنده حرفه ای و یک فرد موفق تبدیل نماید، ارائه دهیم.

 1. شور و اشتیاق، نقطه اتکای فروش است اگر شور و شوقی نباشد فروش هم نخواهد بود!
 2. اگر عاشق چیزی که می فروشید نیستید، بروید چیز دیگری بفروشید!
 3. برای تبدیل کردن فروش به خرید، باید شاد باشید!
 4. باید با پیامی دارای ارزش خود را به مشتری ات بشناسانید، نه صرفا با بازراگرمی!

آموزش فروش حرفه ای
اگر در آتش کاری که می کنید نسوزید، بازی را به کسی می بازید که چنین است.

 

سخن پایانی

 اگر به مسئله آموزش فروش و بازاریابی، حرفه ای نگاه میکنید ما دوره ها، وبینار و سمینارهای مختلف برگزار خواهیم کرد که در همه آنها یک سری سرفصل ‌هامانند نحوه صحبت کردن با مشتریان، شیوه های جدید و تاثیرگذار معرفی محصولات و خدمات، ترفندهای مذاکره با مشتری، استراتژی قیمت گذاری محصولات، آموزش عقد قراردادهای بلند مدت برای محصولات تولیدی و … به مخاطبان ارائه می شود.

آموزش فروش و بازاریابی:

اگر محصولی دارید نحوه فروش آن را از ما یاد بگیرید…

 تکنیک های فروش و بازاریابی حرفه ای کسب و کارهای فیزیکی و کسب و کارهای آنلاین با محدوده فعالیت کوچک یا گسترده کاربرد دارد. یک مجموعه می‌خواهد فروش خود را افزایش دهد، عده‌ای دیگر، تیم بازاریابی تشکیل داده اند و برای پیشرفت یک مجموعه فعالیت می‌کنند.

هر دو گروه به تکنیک ها و استراتژی های فروش و بازاریابی حرفه ای نیاز دارند. برای آن دسته از افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند، شرکت در دوره آموزش فروشندگی و دوره فروش و بازاریابی ضرورت دارد. این عوامل، مسیر رسیدن به موفقیت را کوتاه تر و هموارتر می سازند.

ازما یاد بگیرید : محصول —–> بازار یابی —–> فروش

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید