اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی

سر تیتر مطالب

آموزش فروش و بازاریابی با چند راهکار ساده

آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی پیرامون یادگیری نحوه فروش یک محصول صحبت می کند. این مسئله به تمام بازاریابان و مدیران کسب و کارهای مختلف کمک می‌کند تا به رشد سریع فروشگاه خود دست پیدا کنند. این در حالی است که برای مجموعه هایی که خدماتی را ارائه می دهند هم قابل کاربرد است.

به عنوان یک بازاریاب اگر تسلطی به نحوه فروش یک محصول نداشته باشید، چه به صورت آنلاین و چه به صورت فیزیکی فعالیت کنید، موفقیت شما بسیار پایین خواهد بود.

ما دوره های آموزش فروش و بازاریابی را در بالاترین حد از کیفیت و با مدرن ترین و به روز ترین نکات و ترفندها برگزار میکنیم و شما عزیزان میتوانید با پیگیری این دوره ها در امر بازاریابی و فروش موفق باشید.

یک دوره آموزش فروش و بازاریابی به کسب و کارها این فرصت را می دهد تا در مسیر موفقیت گام بر دارند.

در دوره های مخصوص فروش و بازاریابی حرفه ای، مباحثی با عناوین درک نیاز مخاطبان، اجرای ایده های خلاق در زمینه بازاریابی و همچنین چگونگی معرفی محصولات و خدمات صحبت می‌شود.

با توجه به اینکه کسب و کار پر فروش و بازاریابی، امروزه هم در فضای آنلاین و در جامعه فیزیکی بسیار اهمیت دارد، در ادامه این مطلب با برخی از نکات کاربردی آشنا می شویم که هم در آموزش فروش نقش اساسی ایفا می کند و هم می تواند آموزش فروشندگی را برای علاقمندان به این حوزه ارائه دهد.

 مهمترین نکات در آموزش فروش و بازاریابی

آموزش فروش و بازاریابی

نکته شماره ۱: مخاطبان را دقیق بشناسید

 اولین مبحثی که در آموزش فروش و بازاریابی حرفه ای بسیار اهمیت دارد، شناخت دقیق مخاطبان است.

به عنوان یک بازاریاب و فردی که به فروش، علاقه مند است، اگر به طور کامل بدانید که محصول شما چه مخاطبانی دارد، برای آغاز کار فروش می توانید بهتر برنامه ریزی کنید. شناخت بازار و نیاز مخاطبان، یک اهرم موفقیت برای شما محسوب می شود. 

برای شناخت مخاطبان، لازم است بدانید که آنها چه وب سایت هایی را دنبال می کنند؛ چگونه محصولات و خدمات را پیدا می کنند. همچنین باید بدانید که مخاطبان شما بیشتر از طریق وب سایت برای خرید اقدام می‌کنند یا از طریق رسانه‌های اجتماعی این کار را انجام می دهند. زمانی می توانید فروش و بازاریابی موفق تری داشته باشید که مخاطبان و نیازهای آنها را شناسایی کنید.

 نکته شماره ۲: فروش و بازاریابی اختصاصی بسیار مهم است

 یکی از مهم ترین نکاتی که در حوزه آموزش فروش و بازاریابی حرفه‌ای به تمام علاقمندان و فعالان این حوزه  ارائه می شود، شروع کار با انتخاب یک حوزه اختصاصی محدود است. 

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
7 تکنیک طلایی در نحوه صحبت با مشتری

اگر شما به تازگی فعالیت فروش و بازاریابی را آغاز کرده اید، به طور قطع نمی توانید به یک باره شبیه به سایت آمازون، هزاران محصول را به فروش برسانید! برای شروع کار، بهتر است تمرکز خود را روی یک یا چند محصول، محدود کنید.

برای هر محصول، استراتژی مشخصی به کار ببرید و پس از آنکه رشد پیدا کردید، حوزه کار خود را گسترش دهید.

 به طور مثال، برای فروشگاه آنلاین مد و پوشاک، فروش و بازاریابی را پیرامون جواهرات و زیورآلات ساعت و اکسسوری زنانه و مردانه آغاز کنید.

به تدریج می توانید برای عطر و ادکلن، لباس مردانه و زنانه، لوازم جانبی شخصی و همچنین لوازم آرایشی هم اقدامات گسترده تری انجام دهید. اگر تلاش شما مستمر باشد، در طول سال به رشد قابل توجهی خواهید رسید.

 نکته شماره ۳: ارتباط قوی با مشتری داشته باشید

 موفقیت در دوره آموزش فروش و بازاریابی و شروع کردن به کار در این حوزه بدون داشتن ارتباط قوی با مشتری، میسر نخواهد شد! چه در دوره‌ آموزش فروشندگی و چه در هنگام کار باید ارتباط خوبی با مشتری برقرار کنید. 

دوره های آموزش فروش و بازاریابی به افراد می‌آموزند که حتی با مشتریان ناراضی هم به خوبی رفتار کنند. معرفی صحیح محصولات و خدمات به تمام مشتریان و مخاطبان به طرز صحیح و دوستانه بسیار اهمیت دارد.

با یک معرفی حرفه ای، احساس خوشایندی را در مخاطب به وجود می آورید و او را به خرید کردن تشویق می کنید. مشتری های موقت شما با این سبک و روش به مشتری دائمی تبدیل می شوند.

بیشتر در مورد ارتباط قوی با مشتری بدانید.

ترفندهایی برای فروش بیشتر محصولات و خدمات

آموزش فروش و بازاریابی

یکی از مهمترین سرفصل های دوره آموزش فروش و بازاریابی، فوت و فن هایی است که منجر به فروش بیشتر محصولات و خدمات می شود. یکی از این راهکارها وبلاگ نویسی قوی است. اگر محتواهای قوی برای وبلاگ شخصی یا وبسایت خود بنویسید، کسب و کار خود را توسعه می‌دهید.

سعی کنید در وبلاگ یا وبسایت خود، تجارب شخصی و نگرش مثبت نسبت به خرید یک محصول خاص را بیاورید. حتماً از تکنیک به اشتراک‌گذاری نظریات هم استفاده کنید.

 عامل دیگری که می تواند میزان فروش شما را افزایش دهد، خوب جلوه دادن محصولات و خدمات در نظر مخاطب است. مخاطبان شما از پیچیدگی توضیحات خسته می شوند. اگر بتوانید محصول یا خدماتی را ساده و واضح تر معرفی کنید به سادگی، فرایند بازاریابی طی می‌شود و با درصد بیشتر، منتهی به فروش خواهد شد.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
ترفندهای کسب درآمد میلیونی از اینترنت

این مسئله به طور کامل در دوره آموزش فروش به علاقه مندان ارائه خواهد شد. انتشار تصاویر با کیفیت از محصولات یکی از این راهکارها است. یادگیری فنون مذاکره درباره قیمت محصولات در این دسته قرار می گیرد.

تسلط بر فن بیان و اعتماد به نفس در بازاریابی و فروش:

صحبت کردن یک امر اساسی و مهم در زندگی هر فرد است آدمی با نحوه صحبت کردن خود میتواند دافعه یا جاذبه را در خود بوجود آورد، اعتماد به نفس میتواند نحوه صحبت کردن شما را عوض کند، حال شاید با خود بگویید اینها چه ارتباطی با امر بازار یابی و فروش دارد؟

در جواب باید گفت اساسی ترین بخش در امر بازار یابی و فروش نحوه صحبت کردن شما با مخاطب (خریدار) است، اگر شما بتوانید با اعتماد به نفس و تسلط کافی بر فن بیانتان با مشتری ارتباط برقرار کنید قطعا فردی موفق در حوزه بازاریابی و فروش خواهی بود.

حال نوبت پاسخگویی به این دو سوال میشود:

۱-چگونه بر فن بیان خود تسلط داشته باشیم؟

۲-چگونه اعتماد به نفس بالایی داشته باشیم؟

شما میتوانید باخرید محصول زیر به پاسخ کامل سوالات خود برسید و یکی از اساسی ترین گام ها در حیطه بازاریابی و فروش را بردارید.

دوره ۹۰ روزه تسلط بر فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس

سخن پایانی

 اگر به مسئله آموزش فروش و بازاریابی، حرفه ای نگاه میکنید ما دوره ها، وبینار و سمینارهای مختلف برگزار خواهیم کرد که در همه آنها یک سری سرفصل ‌هامانند نحوه صحبت کردن با مشتریان، شیوه های جدید و تاثیرگذار معرفی محصولات و خدمات، ترفندهای مذاکره با مشتری، استراتژی قیمت گذاری محصولات، آموزش عقد قراردادهای بلند مدت برای محصولات تولیدی و … به مخاطبان ارائه می شود.

آموزش فروش و بازاریابی:

اگر محصولی دارید نحوه فروش آن را از ما یاد بگیرید…

 تکنیک های فروش و بازاریابی حرفه ای کسب و کارهای فیزیکی و کسب و کارهای آنلاین با محدوده فعالیت کوچک یا گسترده کاربرد دارد. یک مجموعه می‌خواهد فروش خود را افزایش دهد، عده‌ای دیگر، تیم بازاریابی تشکیل داده اند و برای پیشرفت یک مجموعه فعالیت می‌کنند.

هر دو گروه به تکنیک ها و استراتژی های فروش و بازاریابی حرفه ای نیاز دارند. برای آن دسته از افرادی که هیچ تجربه ای در این زمینه ندارند، شرکت در دوره آموزش فروشندگی و دوره فروش و بازاریابی ضرورت دارد. این عوامل، مسیر رسیدن به موفقیت را کوتاه تر و هموارتر می سازند.

ازما یاد بگیرید : محصول —–> بازار یابی —–> فروش

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید