اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

درآمدزایی از آپارات

چگونه با آپارات پولدار شویم

سر تیتر مطالب

افراد زیادی هستند که به کسب درآمد از اینترنت علاقه دارند و به دنبال راهی هستند که بتوانند از اینترنت کسب درآمد کنند. بعضی از این افراد حتی به عنوان شغل اول، به فعالیت های اینترنتی نگاه می کنند. اینترنت فضایی است که می شود با کمی پشتکار از آن درآمد خوبی کسب کرد. امروزه با افزایش نرخ استفاده از اینترنت، مشاغل زیادی برای افراد علاقه مند به این حوزه ها به وجود آمده است. بلاگری در اینستاگرام، تولید محتوا در آپارات و یوتیوب، داشتن کانال تلگرامی و تبلیغات در آن، بعضی از این فعالیت ها هستند که افراد زیادی به آن ها مشغول هستند.
در این مقاله قصد داریم تمامی نکات راجع به کسب درآمد از آپارات را به شما بگوییم و به شما آموزش بدهیم که چطور می توانید در زمان کم، شروع به کسب درآمد از آپارات کنید.

آپارات چیست و چه می کند؟

آپارات

حتما شما هم تا به حال اسم آپارات را شنیده اید یا حداقل یک بار به آن سر زده اید. آپارات یک سرویس اشتراک ویدئو رایگان است که روزانه هزاران نفر در آن مشغول تماشای ویدئو های مختلف هستند. این وب سایت فضای مناسبی در اختیار کاربران ایرانی قرار می دهد که بتوانند ویدئو های خود را با افراد زیادی به اشتراک بگذارند. امروزه آپارات دومین سایت پرطرفدار در ایران می باشد. همین باعث می شود که کسب در آمد از آپارات، به راحتی انجام گیرد که البته نیازمند پشتکار و خلاقیت شما هم هست.

چگونه از آپارات می توان به درآمد رسید؟

از سال ۱۳۹۶ آپارات تصمیم گرفت که به کانال هایی که تایید شده اند درآمد دهد و این گونه مخاطبینش را بیشتر و بیشتر کرد.حال مساله این است که آپارات به این کانال ها چگونه درآمد می دهد؟ اگر دنبال جواب کوتاهی باشیم باید بگوییم پولی که آپارات با این کانال می دهد بابت تبلیغات در وسط ویدئو هاست. شما هم تا کنون حتما این تبلیغات ها را دیده اید!

اگر شما به عنوان تولید کننده محتوا در آپارات فعالیت کنید، درآمد شما بر اساس نمایش موفق تبلیغات در ویدئو های کانالتان محاسبه می شود. اگر مخاطب حداقل ۴ ثانیه از تبلیغات را مشاهده کند، به عنوان یک تبلیغات موفق در نظر گرفته می شود. در این حالت سود کسب شده به صورت نصف – نصف بین شما و آپارات تقسیم می شود و به گفته آپارات گاهی بیشتر به نفع شما این سود تقسیم می شود.

حال سوالی که این جا مهم است این است که آپارات به تمامی کانال ها درآمد می دهد؟

در جواب این سوال باید بگوییم خیر؛ آپارات فقط به کانال های تایید شده درآمد می دهد. حال این که کانال شما توسط آپارات تایید شود مستلزم شرایطی است که در ادامه به شما خواهیم گفت.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کسب درآمد از یوتیوب

شرایط لازم برای تایید شدن صفحه آپارات شما برای کسب درآمد از آپارات

تایید صفحه در آپارات

شرط اول: برای تایید شدن کانال شما به عنوان تولید کننده محتوا، باید حداقل ۲۰۰ دنبال کننده داشته باشید.

شرط دوم: برای پذیرش کانال شما داشتن حداقل ۳ هزار ساعت نمایش در ۳ ماه اخیر ضروری است.

اگر در بند قبلی دقت کرده باشید گفتیم که برای تولید کنندگان محتوا چنین شرایطی وجود دارد. حال شاید از خود بپرسید که تولید کننده محتوا کیست؟

تولید کننده محتوا در آپارات

از دید آپارات تولید کننده محتوا باید شرایط زیر را داشته باشد:

 1. تولید کننده محتوا باید تمام ویدئو را خودش ساخته باشد.
 2. گیمرها فقط در صورت این که از وبکم استفاده کنند، تولید کننده محسوب می شوند.
 3. دوبله کردن و اضافه کردن زیرنویس به یک ویدئو تولید محتوا حساب نمی شود.
 4. ویدئو های آموزشی درصورتی به عنوان محتوای تولید شده محاسبه خواهند شد که چهره یا صدای فرد آموزش دهنده در ویدئو باشد و یک لوگو روی ویدئو حک شده باشد.
 5. ادیت و میکس کردن ویدئو، تولید محتوا محسوب نمی شود.

برای آپارات افرادی که با شرایط بالا ویدئو آپلود کنند، تولید کننده محتوا محسوب می شوند و شرایط درآمد زایی برای این افراد صدق می کند.

سوالی که این جا به وجود می آید این است که مگر در آپارات چند نوع کانال داریم؟

باید بگوییم که در آپارات دو نوع کانال داریم. یکی از آن ها تولید کننده های محتوا که با آن آشنا شدید و دیگری باز نشر کننده های محتوا.

فرق تولید کننده و باز نشر کننده در آپارات چیست؟

از نظر آپارات باز نشر کننده محتوا یعنی فردی که ویدئو ها را از هر منبعی دریافت می کند و در آپارات بارگذاری می کند.

امروزه آپارات به کانال هایی که بخواهند به عنوان باز نشر کننده شروع به فعالیت کنند دستمزدی نمی دهد. مگر این که این کانال ها قبل از تصویب این قانون، در آپارات فعالیت می کرده اند.

آپارات به ازای هر بازدید چقدر پول می دهد؟

درآمد از آپارات به صورت سیستمی تعیین می شود و البته به یک سری عوامل هم بستگی دارد:

–  نوع محتوای تولید شده ی کانال
–  نوع و قیمت تبلیغات نمایش داده شده روی ویدئو های کانال
–  نرخ نمایش موفق تبلیغات در کانال
–  و …

در حال حاضر میانگین درآمد برای تولید کنندگان به ازای هر ۱۰۰۰ بازدید، تقریبا بین ۷ تا ۱۵ هزار تومان است که این رقم هم ممکن است با توجه به عوامل بالا تغییر کند.

میزان درآمد از آپارات

استریم آپارات

استریم آپارات یا همان پخش زنده، یکی دیگر از بخش هایی است که می توانید در آن فعالیت داشته باشید. این سیستم برای گیمرها و کسانی که وبینار یا سخنرانی برگزار می کنند بسیار مناسب است. این سرویس ویژگی های زیادی دارد که در ادامه بعضی از آن ها را خواهیم گفت.

 • آپارات آمار دقیق میزان مشاهده استریم شما را حتی بعد از تمام شدن استریم به شما می دهد.
 • شما می توانید برای استریم خود بلیط بفروشید و فقط کسانی که بلیط خریداری کنند می توانند استریم را مشاهده کنند.
 • قابلیت پخش با کیفیت های مختلف دارد که هر فرد با توجه به سرعت اینترنت خود می تواند کیفیت را تنظیم کند.
این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
بهترین ترفندهای فروش  بیشتر و برند شدن درکسب وکار اینترنتی

قوانین کسب درآمد از آپارات چیست؟

بر اساس سایت آپارات، قوانین برای تولید کننده به صورت زیر است:

 1. کانال هایی که به عنوان تولید کننده محتوا عضو سیستم درآمد زایی آپارات می شوند، در صورت باز نشر یک ویدئو از این سیستم حذف خواهند شد.
 2. نوشتن یک عنوان و تیتر بی ربط به محتوای ویدئو، تخلف محسوب می شود.
 3. هم چنین اضافه کردن عکس بی ربط به ویدئو نیز تخلف محسوب خواهد شد و علاوه بر اخطار، فرد متخلف دیگر مجاز به قرار دادن عکس و ویدئو برای کانال خود نخواهد بود.
 4. محتوای تولید شده باید بر طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران باشد.
 5. مسئولیت ویدئو های بارگذاری شده با تولید کننده است و آپارات هیچ مسئولیت در قبال محتوا ها ندارد.
 6. تولید کننده ها مکلف به رعایت حق نشر آثار دیگران می باشند.
 7. هر گونه دستکاری و خرابکاری در سیستم بازدید، موجب حذف کانال از سیستم درآمد زایی می شود.

محتوای کانال شما باید بر اساس این قوانین باشد، غیر از این، از طرف آپارات مورد قبول نخواهد بود.

چگونه به آپارات درخواست عضویت برای کسب درآمد دهیم؟

همانطور که گفتیم، برای کسب درآمد از آپارات باید حداقل ۲۰۰ دنبال کننده و ۳ هزار ساعت بازدید در سه ماه اخیر داشته باشید. هنگامی که شما این مرز ها را رد کردید می توانید به آپارات درخواست عضویت برای کسب درآمد دهید و آپارات بعد از بررسی کانال شما، روی ویدئو های کانال شما تبلیغات قرار می دهد. برای این کار می توانید از منو، گزینه درآمد زایی را انتخاب کنید. سپس درخواست عضویت و در آخر هم روی گزینه تولید کننده محتوا هستم کلیک کنید. بعد این کار آپارات مشترکان و ساعت بازدید شما را مورد بررسی قرار می دهد و اگر واجد شرایط بودید، یه شما به عنوان یک تولید کننده محتوا درآمد می دهد.

بعد از این کار آپارات، پنل گزارش کانال شما را در اختیارتان قرار می دهد که در آن میزان بازدید، زمان مشاهده و میزان درآمد از هر ویدئو برای شما نمایش داده می شود.

ممنون از این که تا اینجا همراه ما بودید. اگر در این زمینه سوالی داشتید حتما با ما در میان بگذارید و منتظر قسمت دوم مقاله کسب درآمد از آپارات از صفحه احمد فاضلی باشید

 

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید