اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

10 ایده شغلی برای خانم ها

۱۰ ایده شغلی برای خانم ها

سر تیتر مطالب

برخلاف دهه های گذشته، امروزه اکثرا بانوان در جامعه حضور  دارند و همراه با همسران شان به کسب در آمد پرداخته و در مخارج زندگی با همسر خود شریک می شوند. همان طور که می دانید بعضی از کارها هستند که فقط مخصوص آقایان هستند و یک خانم نمی تواند به آن ها مشغول شود. اما بعضی از مشاغل هستند که خانم ها هم می توانند در آن ها فعالیت داشته باشند و چه بسا جامعه نیازمند بانوان در این عرصه هاست. از کارمندی در بعضی حوزه ها گرفته تا فروشندگی و یا موارد دیگر که در ادامه به آن می پردازیم. اما در این مقاله قصد داریم مشاغل خانگی برای خانم ها معرفی کنیم تا بانوان هم بتوانند در خانه کسب در آمد کنند. بانوان شاغل هم می توانند از این شغل ها به عنوان کار دوم استفاده کنند و در زمان ها تعطیلی به انجام آن ها بپردازند.

در این مقاله، مشاغل خانگی برای خانم ها را به چند گروه تقسیم می کنیم و هر فرد با توجه به استعداد و علاقه ای که دارد می تواند به آن ها مشغول شود.

مشاغل خانگی برای خانم ها

مشاغل تولیدی و هنری:

در این گروه از مشاغل خانگی برای خانم ها، ما مشاغلی را معرفی می کنیم که به هنر دست مربوط می شوند و می توان گفت که اگر در این زمینه استعداد داشته باشید، می توانید به درآمدی ایده آل برسید.

۱- خیاطی اولین ایده از مشاغل خانگی برای خانم ها:

می توان گفت که در لیست مشاغل خانگی برای خانم ها، خیاطی یکی از شغل هایی است که اکثر بانوان در آن استعداد دارند و حتی بعضی هم به صورت جزئی فقط برای دوخت لباس های دل خواه خود از آن استفاده می کنند. اما امروز ما به شما می گوییم که می توانید از این هنر، کسب در آمد کنید و به در آمدی مناسب برسید. محصولات تولیدی خیاطی چیزی است که همه مردم به آن نیاز دارند.

هنر خیاطی

امروزه با این هنر می توان ابتدا کارهای خود را بین اطرافیان به نمایش گذاشته، و برای خود سفارش دوخت لباس قبول کنید. کم کم می توانید با افتتاح کارگاه های کوچک خانگی کار خود را گسترش داده و علاوه بر ایجاد درآمد برای خود برای دیگران هم تولید اشتغال نمایید.

۲- قالی بافی:

قالی بافی یکی از هنرهای تولیدی و مشاغل خانگی پردرآمد محسوب می شود که هرچند کار نسبتا سختی هم به شمار می آید. اگر به بازار فرش های دستبافت سری بزنید می بینید که چقدر قیمت ها متفاوت با فرش های ماشینی است و با این حال طرفداران خاص خودش را دارد. بافت یک قالی کوچک هم زمانی شاید چند هفته ای و یا یکی دو ماهی از شما بگیرد. ولیکن به همان میزان هم برای شما درآمد زاست. پیشنهاد می کنم اگر می خواهید به این حوزه ورود کنید حتما قبل از شروع به کار برآورد هزینه و درآمد کنید تا با چشم باز به انتخابی درست برسی.

۳- چرم دوزی:

چرم دوزی هم مانند نمد دوزی شغلی است درآمد زا که شما می توانید محصولاتی را مطابق سلیقه مشتری برایشان درست کنید. چرم دوزی نسبت به نمد دوزی کار سخت تری است اما در آمد آن به مراتب از نمد دوزی بالاتر است.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کسب و کار اینترنتی در منزل

مشاغل خانگی چرم دوزی

در واقع مشاغل دیگری هم مانند قلاب بافی، طراحی روی لباس، نمد دوزی و … هستند که نسبت به سه شغل بالا، تقاضای کمتری دارند.

۴- آرایشگری

یکی از دیگر مشاغل خانگی برای خانم ها، آرایشگری در منزل هست. آرایشگری شغلی است که نیاز به مهارت و تجربه شما دارد. اگر شما در آرایشگری مهارت دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که همین الان برای کار خود تبلیغات کنید و از این استعداد خود کسب در آمد کنید. اگر هم تجربه ای در این زمینه ندارید می توانید دوره های این مهارت رو ببینید و با یک بار هزینه کردن، به این مهارت به چشم یک شغل نگاه کنید.

 

مشاغل مربوط به تغذیه و آشپزخانه

در این دسته از مشاغل خانگی برای خانم ها ما معرف مشاغلی هستیم که مربوط به آشپزی و آشپزخانه می باشد. قطعا همه خانم ها آشپزی می کنند و بعضی هم از این کار کسب در آمد می کنند. حال در ادامه ما بعضی از این کار ها را به شما معرفی  خواهیم کرد.

آشپزی:

اگر در هنر آشپزی مهارت دارید و دست پختتان زبان زد اطرافیان است، می توانید با قبول سفارشات آشپزی، مانند پخت غذا های خانگی (آش کشک، دلمه برگ مو، کوفته تبریزی و …) و یا غذا های فست فودی (پیتزا خانگی، پیراشکی گوشت، سمبوسه و…) و فروش آن ها به در آمد برسید. آشپزی نسبت به مشاغل خانگی قبلی، مشتری و درخواست کننده بیشتری دارد.

کیک و شیرینی خانگی از خوراکی هایی هستند که طرفداران زیادی دارند. اگر شما در زمینه پخت کیک و شیرینی استعداد دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای کار خود تبلیغ کنید و سفارش پخت کیک قبول کنید.

پاک کردن و خرد کردن سبزی:

بعضی از مردم هستند که وقت پاک کردن و خرد کردن سبزی را ندارند. شما می توانید با پاک کردن، خرد کردن و بسته بندی سبزی، در خانه در آمد زایی کنید. این سبک را سبزی های آماده طبخ نیز می گویند و به شدت مورد استقبال خانم ها علی الخصوص بانوان شاغل که وقت کافی برای این کارها را ندارند قرار گرفته است.

درست کردن ترشی و شوری:

ترشی و شوری دو تا از خوردنی های خوشمزه هستند که در اکثر خانه های ایرانی پیدا می شوند. قطعا این خوراکی های خوشمزه طرفداران زیادی دارند و جذب مشتری این محصول آسان است. علاوه بر این، هزینه های پایین این محصول این کار را بسیار جذاب کرده است. علاوه بر هزینه های کم، درآمد خوبی هم نصیب شما خواهد شد. پس این فرصت را از دست ندهید. البته توضیه ما این است که برای ورود به این مشاغل از قبل به دنبال بازار محصولتان باشید و ببینید که آیا این محصول تولیدی شما در جامعه هدف تان به فروش می رسد یا خیر. برای این کار کافیه در سطح کوچک تولید کنید و بعد به دنبال بازار بروید و نتیجه را بررسی کنید و یا حتی می توانید محصولات تولیدی دیگران را به فروش برسانید تا بازار آن محصول دستتان بیاید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
10 نکته طلایی در ظاهر فروشنده

مشاغل اینترنتی

یکی دیگر از دسته های مشاغل خانگی برای خانم ها، مشاغل اینترنتی است. اکثر مشاغل اینترنتی نیاز به سرمایه ندارند و فقط نیاز به استعداد و حوصله دارند. ما در ادامه چند شغل اینترنتی مناسب جهت در آمد زایی به شما معرفی می کنیم.

 تولید محتوا:

امروزه اکثر سایت ها و پیج های اینستاگرامی نیاز به یک نیرو جهت تولید محتوا دارند. می توان گفت که کار تولید محتوا، کار نسبتا زمان بری است. اما به همان نسبت در آمد خوبی دارد. تولید محتوا فقط به تولید کردن محتوای متنی خلاصه نمی شود. صفحه های اینستاگرامی نیاز به تولید محتوای عکسی دارند اما سایت ها اکثرا خواستار محتوای متنی هستند.

تولید محتوای خوب

 ترجمه:

اگر به زبان انگلیسی تسلط دارید می توانید به کار ترجمه گری مشغول شوید. در واقع هنوز هم با گذشت زمان زیادی از همه گیری زبان انگلیسی، ضعف هایی زیادی در این زبان بین مردم وجود دارد. پس از این نقطه ضعف نهایت بهره راببرید و در زمینه های ترجمه متن، زیرنویس کردن ویدئو، مترجمی تجار در خارج از کشور به کسب درآمد برسید.

فروش در فضای مجازی:

اگر شما به شغل فروشندگی مشغول هستید، می توانید همان کسب و کار را در فضای مجازی هم بر پا کنید. البته داشتن یک فروشگاه، لازمه شروع یک کسب و کار اینترنتی نیست. امروز هستند کسانی که فقط در دنیای مجازی فروشگاه دارند و از همین راه کسب در آمد می کنند. کسب و کار در فضای اینستاگرام می تواند کمک زیادی به دیده شدن محصولات شما کند. اگر شما قصد راه اندازی فروشگاه خود در فضای مجازی را دارید، ما به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله ساخت فروشگاه در اینستاگرام را مطالعه کنید.

همانطور که خواندید امروز ما ۱۰ تا از مشاغل خانگی برای خانم ها را معرفی کردیم که هر کدام از شما با توجه به استعداد و علاقه ای که دارید، می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید و در آن شغل مشغول به کار شوید و کسب در آمد کنید. تمام مشاغلی که گفته شد را می توانید به عنوان هم شغل اول و هم شغل دوم استفاده کنید. اما برای استفاده بعضی از آن ها به عنوان شغل اول نیاز به انجام مکرر و حرفه ای آن کار است. در انتها به شما پیشنهاد می کنم به سایت های فروش محصولات خانگی هم سری بزنید. مثل سایت فروش محصولات خانگی باسلام که بسیاری از بانوان در همین سایت در همین حوزه هایی که برایتان گفتیم درآمد میلیونی و حتی بیشتر هم دارند.

اگر علاوه بر این موارد شما هم شغلی سراغ داشتید و یا حتی مشغول به آن هستید، حتما در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

 

 

 

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید