فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتباهات رایج در کسب و کار اینترنتی

اشتباهات رایج درکسب و کار اینترنتی

سر تیتر مطالب

در  کسب­ و کار امروز، دیگر نگاه سنتی نمی ­تواند، پاسخگوی نحوه­ فروش ما باشد، چرا که در دنیای نوین کسب­ و کار، دیگر جایی برای روش­ های گذشته نیست.

و همه چیز دچار دگرگونی شده، دیگر راه کار­های گذشته، برای کسب ­و کارهای نوین چاره­ ساز نیست.

 چرا که امروزه مشاغل به سمت کسب ­و کار اینترنتی رفته، و همه چیز را دارای شکل و فرمی جدید کرده است.

اما این روش ­ها هم با آنکه بسیار اثر­بخش و سود­آور است،  نیاز به مهارت هایی دارد که در صورت نداشتن این مهارت ­ها، می­ تواند برای شما به جای بهره ­وری اقتصادی یا اجتماعی ایجاد ضرر و پسروی کند.

ما در این مقاله تصمیم بر آن گرفتیم، که اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی را برای شما تشریح کنیم. تا افردی که در هر حوزه ­ای در فضای اینترنتی که مشغول به فعالیت هستند حتی مشاغل اینترنتی خانگی، دچار این اشتباهات نشده، و با داشتن اطلاعات بیشتر پیرامون این موارد، از این نوع اشتباهات دوری کنند.

فضای کسب ­و کار اینترنتی یک فرصت یا تهدید؟

دراین بخش به تعدادی از اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی می ­پردازیم. که معمولا بیشتر افراد دچار همین اشتباهات شده و فرصت ­­­های مناسبی را در کارشان از دست می­ دهند.

فضای کسب­ وکار اینترنتی هم می­تواند، یک فرصت مناسب برای شما باشد هم  با انتخاب اشتباه در روند­کاری و استراتژیک می­ تواند، به یک تهدید برای کارشما تبدیل شود.

یکی از این اشتباهات بسیار رایج،  نداشتن روند دقیق تبلیغ و اهداف متمرکز بر آن است.

اگر شما برای کارتان تبلیغ می­کنید، اما این تبلیغ ­ها دارای یک نظم و هدف درست نباشند، نه تنها هزینه ­ای که برای آن انجام می­دهید، هدر می­رود بلکه در شناخت درست مخاطب از شما هم تاثیر می­گذارد.

اینکه شما به صورت منظم کار تبلیغ و تولید را انجام ندهید، یک اشتباه بزرگ و استراتژیک است.

چرا که تبلیغ مداوم است، که شمارا برای مخاطب قابل اطمینان می­ کند. در مورد تبلیغ منظم و جای­ درست این تبلیغات در کسب ­وکار­هایی اینترنتی،  باید متذکر شویم که شما باید درآمد خود را تقسیم به نیازهای که ضروری هستند کنید، و بعد یک قسمت را با زمان بندی­ های مشخص به تبلیغات اختصاص دهید، و آن را به بودجه­ ای تبلیغاتی برای هر ماه یا هفته یا سال فایل­ بندی کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فروش - رموز فروش موفق و حرفه ای - قسمت 1

در این صورت شما همیشه می ­دانید، در چه زمانی و چه مقداری باید برای کارتان تبلیغ کنید.

  تبلیغات مناسب ولی ­در جای غلط هیچ تاثیری بر پیشرفت شما نداردتبلیغات نامناسب یکی از اشتباهات رایج در کسب و کار اینترنتی

یکی­ دیگر ازاشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی، پخش تبلیغ در جامعه­ های هدف اشتباه است.

برای مثال: اگر کار شما مربوط به صنایع پزشکی است، اما تبلیغ محصول خود را در جاهایی قرار می­ دهید، که این قشر­ از جامعه ( افراد مرتبط، با صنایع پزشکی و کادر درمان) در آن حضور پر رنگ ندارند، در حقیقت هزینه­ ی تبلیغاتی ­که کرده­ اید، به هدر رفته، و هیچ نتیجه ­ای از آن دریافت نخواهید کرد.

پس بهتر است ابتدا فضاهای مجازی که مناسب کسب کار شماست را پیدا کنید، و بعد نسبت به تبلیغ در آنها کمی تحقیق کرده­ و بهترین مورد را انتخاب کنید.

دیگر زمان برنامه­ ریزی­ های کلی به سر آمده

یکی­ دیگر ازاشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی، داشتن برنامه ­های طولاتی مدت است، که امکاناتی فراتر از توان شما می ­خواهد.

برای داشتن یک برنامه­ ریزی صحیح، بهترین عملکرد آن است. که شما هدف­ های میان مدت داشته باشید، و از کارهای غیر ضروری خود­داری کنید.

دیگر زمان برنامه ­ریزی­ های بسیار طولانی به سرآمده، و منسوخ شده به حساب می ­آید. شما برای پیشبرد اهداف خود، نیاز به برنامه­ هایی پروژه محور، و میان­ بازده دارید.

اگر تعداد زیادی از برنامه ­های کوتاه ­مدت را به درستی را انجام دهید، در مدت­ کوتاهی متوجه خواهید شد، که به اهداف بزرگتری هم دست پیدا کرده­ اید.

برنامه ­ریزی­ های طولاتی­ مدت یک اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی است. چرا که تعداد زیادی کار را در لیستی قرار می دهید و می ­خواهید بعد از اتمام انجام کارها نتایجی را بدست بیاورید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فروش و بازاریابی

این موضوع در مرحله­ ی اول باعث ایجاد سردرگمی در میان مواردی می­ شود که شما باید آنها را انجام بدهید.  تعداد زیادی از برنامه ­ها، دیر بازده بوده، و همین مورد باعث خستگی و ناامید شدن شما می ­شود.

 اما اگر برنامه­ های­ خود را به صورت کوتاه­ مدت و میان­ مدت به سمت هدف­ اصلی قرار بدهید. در هر مرحله امتیازاتی به دست می­ آورید، که خود این موضوع پیشرفت شما را ملموس­ تر و قابل ارزیابی ­تر می­کند.

  نکته ­ی مهم در اهداف میان مدت داشتن، این موضوع است، که اگر بعد از رسیدن به چند هدف کوچک در روند کاری تان پیشرفتی دلخواه پیش نیامد، متوجه می ­شوید، که مسیر اشتباه است.

در صورتی که اگر در انتهای یک برنامه ­ریزی طولاتی متوجه این موضوع شوید، وقت وهزینه­ ی بسیار بیشتر را هدر داده­ اید و شاید دیگر نتوانید، از نوع شروع کنید.

 این خود یکی از اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی است.

هر­مشتری می­ تواند یک تبلیغ خوب ­یا ­بد برای شما باشد

در کسب­ و کار­ اینترنتی به دلیل نداشتن حضور فیزیکی، گاهی صاحبان مشاغل از یاد می­ برند، افرادی که از آن ها خرید می­ کنند، افرادی حقیقی هستند، و می­ توانند برای آنها یک تبلیغ واقعی و اثر­گذار به حساب بیایند.  یکی­ دیگر از اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی، را می­توان عدم داشتن کیفیت بلند­مدت نام برد.

 در بسیاری از مشاغل به این سبک، بعد از رسیدن به فروش مناسب معمولا کیفیت افت می­ کند،  و این موضوع بسیار با اهمیت است. چرا که یک مشتری راضی، می­ تواند افراد دیگری را هم برای خرید از شما ترغیب کند،  اما داشتن مشتری­ های ناراضی می تواند، در بلند مدت تمام اعتبار شما را از بین برده، و باعث بی­ اعتمادی مشتریان به شما یا برندتان شود.

پس بسیار به این نکته توجه داشته باشید، که هرچه میزان فروش شما بیشتر باشد، باید به تدابیری فکر کنید، تا  کیفیت کالا یا خدمات شما بهتر یا در بدترین حالت ثابت بماند، تا هم مشتری­ های خود را از دست ندهید و هم لطمه­ ای به اعتبارتان وارد نشود.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کسب و کار اینترنتی

انتخاب همکاران نامناسب یکی از اشتباهات رایج در کسب­ و کار اینترنتی

 یکی ­دیگر از اشتباهات رایج در کسب و کار اینترنتی، داشتن تیم با افکار و رویکرد­های متفاوت در نگاه کلی به کار است، باید این را درنظر بگیرید، این یکی از بدترین اشتباهات برای کسب­ وکارتان است.

اگر شما به دلیل پرداخت کمتر حقوق آدم اشتباهی را برای استخدام انتخاب کنید، یکی از  اشتباهات بزرگ را مرتکب شده ­اید، شما باید برای ایجاد یک محیط، و تیم­ حرفه ای تلاش کنید.

شاید در ابتدای کار برایتان مقدور نباشد، تعداد زیاد افراد کار­آمد را استخدام کنید. پس بهتر است، قسمتی را هم خود انجام بدهید.

و تعداد کمی افراد داشته باشید، اما سطح کاری و فکری آنها با شما و اهدافتان در تضاد نباشد. که این خود می­ تواند تا حد زیادی از رشد کسب­ و کار شما کم کند.

کسب و کار اینترنتی

دید اشتباه، و غیر­حرف ه­ای به کسب­ و کار اینترنتی یک اشتباه عمومی

یکی از بیشترین و فراگیرترین اشتباهات رایج در کسب و کار اینترنتی، نا­امید شدن و توقع به نتیجه رسیدن کار در زمان کوتاه است.

شما باید در نظر داشته باشید، که با اینکه داشتن کسب­ و کار اینترنتی، یک راه تبلیغاتی بسیار موثر برای شناخت شما یا برندتان است، اما پروسه­ ی اعتماد­سازی و ایجاد توجه در مشتری یک پروژه­ ی زمان­بر و تاکتیکی است، و نیاز به تلاش و تبلیغات مستمر دارد.

باید در نظر بگیرید، که شما در زمان کوتاه نمی­ توانید اعتماد­سازی کنید. فرآیند شناخته شدن و اعتماد کردن، و درنهایت خرید از شما، یک روند، زمان­ بر و میان­ مدت است.

هرچه بیشتر به وسیله ­ی شبکه­ های اجتماعی دیده شوید، و تبلیغات بیشتری را انجام بدهید، در زمان کمتری شناخته می­ شوید، و به سود­دهی مناسب در حوزه­ ی کاری تان می­ رسید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
مذاکره در فروش
آموزش فروش

معرفی ۹ تکنیک مذاکره در فروش

از تکنیک های مذاکره در فروش چه می دانید؟ بسیاری از مالکان کسب و کارها بعد از سال‌ها تجربه در زمینه معامله کردن با فروشندگان و مشتریان، تجربیات مشترکی در

ادامه مطلب ⮘
درآمد از اینستاگرام
کسب و کار اینترنتی

درآمد زایی از اینستاگرام

درآمد زایی از اینستاگرام ساده تر از آنی هست که فکرش را می کنید. این روش در سال های اخیر کاملا جواب داده و نیاز به سرمایه گذاری ندارد. این

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟