اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

پیچ کاری در اینستاگرام

ساخت فروشگاه در اینستاگرام (قسمت دوم)

سر تیتر مطالب

در قسمت قبل در مورد ساخت فروشگاه در اینستاگرام و روش آن باهم صحبت کردیم. در این قسمت نکات جالبی را در مورد پیچ کاری در اینستاگرام بیان می کنیم برای آن دسته از عزیزانی که پیج کاری خود را ساخته اند و حال به دنبال فراگیری مراحل پیشرفت در این پیج هستند.

امروزه اینستاگرام به یک بستر برای ایجاد کسب و کار الکترونیکی تبدیل شده است. با ایجاد یک پیج کاری در اینستاگرام نمی‌توان به طور تصادفی به موفقیت رسید. اگر درصدد بالا بردن پیج کاری‌تان هستید بایستی استراتژی‌های قوی را برای جذب مشتری پیاده کنید. در این مقاله چکیده‌ای از چندین استراتژی‌ آورده شده است که می‌توانند به کسب و کار شما کمک کنند.

جذب مخاطب در پیج کاری در اینستاگرام

مشتریان و مخاطبین فعلی خود را نادیده نگیرید

اغلب کسب و کار‌های موجود در اینستاگرام علاوه بر فروش آنلاین از طریق روش‌های دیگر مانند سایر شبکه‌های اجتماعی یا روش حضوری با مشتریان خود تماس برقرار می‌کنند. هنگام ایجاد فروشگاه آنلاین در اینستاگرام باید به همه مخاطبین فعلی خود در مورد حساب اینستاگرام خود بگویید و تا آنجا که ممکن است افراد را تشویق کنید تا به این پیج جذب شوند. افراد موجود در اینستاگرام بعید است که به طور تصادفی پیج شما را پیدا کنند؛ بنابراین لازم است با استفاده از روش‌های تبلیغات یا اطلاع‌رسانی، مخاطبان خود را به سمت پیج کاری‌تان در اینستاگرام هدایت کنید.

هرچه کیفیت کار شما بالاتر رفته و تعداد دنبال‌کنندگان شما بیشتر شود به طور طبیعی مردم به پیج کاری در اینستاگرام بیشتر اعتماد خواهند کرد و فروش شما بالا خواهد رفت.

زمان مناسب اشتراک‌گذاری پست در پیچ کاری در اینستاگرام

اینستاگرام با استفاده از الگوریتمی، مناسب‌ترین پست‌ها را برای کاربران اینستاگرام نشان می‌دهد. زمان ارسال پست یکی از مهم‌ترین مسائل برای فروش بیشتر است. در صورت اشتراک پست در زمانی که اکثر مخاطبان شما آنلاین هستند، اکثریت پست‌ها برای مخاطبان شما به مراتب بیشتر دیده می‌شوند. اگر در خارج از زمان‌های مورد علاقه مخاطبان خود پست ارسال کنید، احتمال اینکه کسی پست‌های شما را ببیند کم است.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
ترفندهای کسب درآمد میلیونی از اینترنت

زمان مناسب اشتراک‌گذاری پست در پیج کاری در اینستاگرام

لینک پروفایل برای پیچ کاری در اینستاگرام شما حیاتی است

بزرگ‌ترین نکته منفی اینستاگرام از نظر تجاری این است که جدا از چند مورد خاص، نمی‌توانید یک لینک قابل کلیک در پست‌های خود قرار دهید. با این وجود می‌توانید پیوندی را در نمایه خود قرار دهید. یکی از مهم‌ترین راه‌هایی که یک تجارت می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند استفاده استراتژیک از این لینک است. با قرار دادن لینک قابل کلیک مشتریان خود را بیشتر فعال می‌کنید.

از هشتگ‌های هوشمندانه استفاده کنید

هشتگ گذاری در اینستاگرام

برای دسته‌بندی پست‌های خود و کمک به آن‌ها در نمایش جستجوی اینستاگرام، از نشان هشتگ (#) قبل از یک کلمه کلیدی یا عبارت مرتبط در پست خود استفاده می‌کنیم. با کلیک یا ضربه زدن روی کلمه هشتگ در هر پست، پست‌های مرتبط دیگری به شما نشان داده می‌شود که شامل آن هشتگ هستند. در پیج کاری در اینستاگرام هشتگ‌ها را می‌توان در هر کجای پست قرار داد. برای افزایش بازدیدها از هشتگ‌های محبوب استفاده کنید. برای دسترسی به مخاطب ایده آل خود از هشتگ‌های کاملاً خاص استفاده کنید. اینستاگرام به شما امکان استفاده از ۳۰ هشتگ در هر پست می‌دهد. در پست‌های خود از استفاده هشتگ‌های بی‌ربط خودداری کنید. به یاد داشته باشید که از هشتگ های اینستاگرام اصولی استفاده کنید.

 

دعوت به عمل مخاطبان خود در فروشگاه آنلاین

مانند سایر تجارت‌های الکترونیکی، برای تشویق مشتریان خود به انجام آنچه می‌خواهید باید نوعی فراخوان برای اقدام در پست‌های خود بگنجانید. این فراخوان می‌تواند به عنوان درخواست از مردم برای ارسال نظر یا به اشتراک گذاشتن پست شما باشد. به طور مثال اگر می‌خواهید مشتریان شما از اینستاگرام برای انجام کاری جدا شوند، به نوعی call of Action نیاز دارید که به آنها بگویید به صفحه نمایه شما بروند و روی پیوندی که آنجا قرار داده‌اید کلیک کنند.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
12 اصل فن بیان در بازاریابی

از قابلیت استوری گذاشتن در اینستاگرام استفاده کنید

استوری‌های اینستاگرام موقتی بوده و پس از ۲۴ ساعت ناپدید می‌شوند. ظهور قابلیت استوری در اینستاگرام باعث شد که فروشگاه‌ها بتوانند روزانه درباره محصولات و برند خود به طور مداوم صحبت کرده و اعتماد و جلب رضایت مردم بالاتر رود.

از قابلیت لایو در پیچ کاری در اینستاگرام تان استفاده کنید

یکی از مواردی که اخیراً به اینستاگرام اضافه شده قابلیت گذاشتن لایو است. در پیج کاری در اینستاگرام لایو یک روش عالی برای تعامل با مشتریان به‌صورت یک ویدیوی زنده است. طبق گزارشی که از مشاغل اینستاگرامی درباره استفاده از لایو گرفته شده است، با استفاده از قابلیت لایو علاوه بر اینکه اینستاگرام به‌حساب کاربری شما وزن می‌دهد بلکه به پست‌های غیرزنده و معمولی حساب نیز وزن بیشتری می‌دهد.

لایو اینستاگرام

حرف آخر در مقاله پیچ کاری در اینستاگرام

امروزه فروشگاه‌های آنلاین در اینستاگرام یکی از کسب و کار‌های پر رونق می‌باشد که به دلیل سهولت در خرید و حق انتخاب بیشتر، مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است. این فروشگاه‌ها مانند هر فروشگاه دیگری نیازمند ترفند‌هایی برای افزایش فروش خود و جذب مشتری است. با استفاده از روش‌های ذکر شده در این مقاله می‌توان نرخ تعامل خود را با مشتریان پیج‌کاری بالا ببرید و فروش بیشتری را تجربه کنید.

 

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید