اپلیکیشن بیان ماندگار را دانلود و نصب کنید

فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

چطور کسب و کارمان را در اینترنت تبلیغ کنیم؟

چطور کسب و کارمان را در اینترنت تبلیغ کنیم؟

سر تیتر مطالب

تبلیغ کسب و کار در اینترنت

پیدا کردن مخاطب و مشتری برای فروشنده ها، امروزه به دغدغه ای تبدیل شده که اکثرا نمی دانند برای حل این مشکل چه اقدامی بکنند.

با توجه به این که امروزه اینترنت در زندگی همه ی مردم وجود دارد، بعضی از فروشنده ها به تبلیغ کسب و کار در اینترنت روی می آورند.

در این مقاله ما راه هایی برای تبلیغ کسب و کار در اینترنت معرفی می کنیم که در عین ساده و کم هزینه بودن، می توانند بازدهی بالایی برای کسب و کار شما داشته باشند.

چگونه در اینترنت کسب و کار خود را تبلیغ کنیم؟

برای تبلیغ کسب و کار در اینترنت، چه راه های وجود دارد؟

برای این امر، راه های متفاوتی وجود دارد که ما بهترین و موثر ترین روش ها را به شما معرفی می کنیم.

قبل از این که به معرفی روش ها بپردازیم این نکته حائز اهمیت است که شما باید مخاطبان و مشتریان خود را بشناسید که در کدام یک از حوزه های اینترنتی بیشتر فعالیت می کنند.

به عنوان مثال برای تبلیغات یک کسب و کار، توییتر نمی تواند گزینه مناسبی باشد. پس قبل از همه ی این ها، شناخت حوزه های تبلیغاتی، مهم ترین گام است.

تبلیغ کسب و کار در گوگل ادز

گوگل ادز سیستم تبلیغاتی شرکت گوگل است که در آن شما فرصت پیدا می کنید برای تایم مشخصی و براساس میزان هزینه کرد شما، سایت تان در صدر سرچ های مدنظر قرار بگیرد.

کارکرد این روش به این صورت است که گوگل سایت شما را به صفحات بالاتر می آورد تا در دید مردم بیشتری باشد.

طبق کلمه کلیدی تعریف شده از سمت شما برای گوگل ادز، گوگل سایت شما را به رتبه بهتری انتقال می دهد.

نهایتا به ازای هر کلیکی که بر روی سایت شما می شود، هزینه ای که قبلا به صورت شارژ حساب تان صورت داده اید کسر می شود.

آیا تبلیغات در گوگل ادز تاثیر گذار است؟

در صورتی که این سیستم به صورت هدفمند و درست برای سایت شما فعال سازی شود، می تواند بازدهی خوبی برای کسب و کار شما داشته باشد. انتخاب کلمه کلیدی درست و پر بازدید، تاثیر زیادی بر روی بازده این روش دارد.

این نکته را در نظر داشته باشید که در گوگل روزانه حدود ۳ الی ۵ میلیارد سرچ صورت می گیرد.

پس با انتخاب یک کلمه کلیدی مناسب می توانید برای سایت خود بازدید کنندگان زیادی به دست آورید.

نکته آخر هم این است که گوگل ادز به ازای نمایش تبلیغات شما هزینه ای کسر نمی کند و فقط بر اساس کلیک های صورت گرفته شارژ حسابتان کسر می شود.

 

هزینه ها در گوگل ادز به چه صورت است؟

ایجاد اکانت گوگل ادز رایگان است. هزینه های گوگل ادز بر اساس میزان بازدید و کلیک سایت شماست. یعنی شما به ازای هر بازدید و کلیک مقداری هزینه باید پرداخت کنید.

البته این نکته را هم بگوییم که این روش به دلیل پرداخت دلاری بعضا هزینه های زیادی را برای دارنده سایت دربر دارد که موجب می شود این روش صرفه نداشته باشد. البته همانطور که گفتیم بعضی مواقع.

 

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
چگونه بدون هیچ گونه سرمایه ای یک کسب و کار جدید راه بیندازیم؟

تبلیغ کسب و کار در صفحات مجازی

تبلیغ کسب و کار در صفحات مجازی

 

امروزه صفحات مجازی به جایی تبدیل شده که مردم بیشتر وقتشان را در آن را در آن سپری می کنند.

پس شما باید این فرصت را غنیمت بشمارید و نهایت استفاده را از آن ببرید. طبق آمار به دست آمده تقریبا ۲۴ تا ۳۰ میلیون نفر کاربر ایرانی در اینستاگرام و حدود ۵۰ میلیون کاربر ایرانی در تلگرام فعالیت می کنند.

پس نتیجه می گیریم که تبلیغات در صفحات مجازی می تواند تاثیر به سزایی در کسب و کار شما داشته باشد.

تبلیغ کسب و کار در کدام شبکه اجتماعی بازدهی بالاتری دارد؟

اکثرا مردم از هر دو برنامه ی تلگرام و  اینستاگرام استفاده می کنند. علاوه بر این شما باید بدانید که مخاطبین هدف شما، بیشتر در کدام برنامه فعال هستند.

اما ما به شما پیشنهاد می کنیم که از هر دو برنامه برای تبلیغ کسب و کارتان استفاده کنید.

تبلیغ در صفحات مجازی چه اصولی دارد؟

برای تبلیغ کسب و کار خود در صفحات مجازی باید برنامه ریزی مناسب داشته باشید. اگر برای اولین بار است که این کار شروع می کنید، باید صبر داشته باشید تا مخاطبان و دنبال کنندگان شما افزایش پیدا کنند. هیچ وقت از کم بودن مخاطبین نا امید نشوید. نکته بعدی این است که به هیچ وجه به سمت مخاطبین و دنبال کنندگان فیک و غیر واقعی نروید. ممکن است افرادی برای وجهه خوبی که مخاطب زیاد برای پیج یا صفحاتشان می آورد تن به این کار بدهند ولیکن باید مراقب بود که اختلاف زیادی بین تعداد دنبال کنندگان و میزان بازدید و لایک شما وجود نداشته باشد. در مجموع توصیه ما این است که زیاد بر روی این قضیه سرمایه گذاری نکنید. همیشه مخاطب واقعی می تواند برای شما درآمدزایی کنید.

قواعد تبلیغات در اینستاگرام

قواعد تبلیغات در اینستاگرام

 

برای قرار دادن پست و استوری در اینستاگرام هم نیز اصولی وجود دارد.

اگر محتوای پیج شما کم باشد، یا دیر به دیر پست جدید بگذارید، شاید مخاطبان از پیج شما نا امید شوند و آن را آنفالو کنند.

برعکس تعداد پست های زیاد هم باعث عادی شدن پیج شما برای مخاطبین شود. سعی کنید حداقل روزی یک پست و استوری در صفحه خود قرار دهید.

این پست و استوری ها باید بر اساس زمان بندی به اشتراک گذاشته شوند. بهترین زمان برای اشتراک گذاری محتوا، زمان استراحت عموم مردم است. با رعایت این نکات می توانید تعامل پیج خود را بالا ببرید.

پیشنهاد ما به شما، سرمایه گذاری در بخش استوری است. با توجه به قواعد جدید اینستاگرام پست ها نسبت به استوری ها سخت تر دیده می شوند. برای مثال مخاطبین شما اگر پست های شما را لایک نکنند، تقریبا بعد از مدتی دیگر پست های شما برای آن مخاطب نمایش داده نمی شود.

ولیکن در مقابل استوری همه مخاطبین، همیشه دیده می شود. نکته بعد هم تمایل بیشتر کاربران به استوری است در مقابل پست. پس استوری بیشتری در صفحه تان بگذارید.

نهایتا پیشنهاد می کنم مقاله ساخت فروشگاه در اینستاگرام را هم مطالعه بفرمایید.

تبلیغ کسب و کار در اینترنت از طریق سایت ها

بعضی از سایت ها وجود دارند که مخصوص تبلیغات هستند و محتوای کل سایت آگهی های تبلیغاتی دیگران است.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
12 اصل فن بیان در بازاریابی

در بعضی از این سایت ها شما می توانید آگهی های خود را به صورت رایگان به اشتراک بگذارید.

سایت هایی مثل ایستگاه و یا نوین تبلیغ، سایت هایی هستند که آگهی های شما را به صورت رایگان، در سایت قرار می دهند. اما سایت های دیگری هم هستند که می توانید در آن ها آگهی خود را به اشتراک بگذارید اما باید برای این امر اشتراک تهیه کنید. سایت هایی مثل پینگون و یا ایران تجارت از این نوع سایت ها هستند.

تبلیغات بنری

شاید شما هم تا به حال دیده باشید که در بعضی از سایت ها، در گوشه کنار سایت، تبلیغات های مختلفی به نمایش گذاشته شده است. شما برای تبلیغ کسب و کار در اینترنت می توانید از این سایت ها هم کمک بگیرید.

مثلا سایت هایی که مخاطبین زیادی دارند مثل ورزش سه محل خوبی برای تبلیغات بنری هستند که این تبلیغات رو شرکت هایی مانند یکتانت می توانند برای شما انجام دهند.

درج آگهی در شیپور و دیوار

کمتر کسی است که اسم شیپور و یا دیوار را نشنیده باشد.

شیپور و دیوار برنامه هایی هستند که می توانید کسب و کار خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید.

برای تبلیغ کسب و کار در این برنامه ها دقت کنید که در آگهی به همه نکات اشاره کنید و سعی کنید آگهی شما برای دیگران جذاب باشد. همیشه از عکس های با کیفیت و واضح استفاده کنید تا بازخورد تبلیغ شما بیشتر شود.

عمر هر آگهی در این برنامه ها چقدر است؟

۹۰ درصد بازدید از هر آگهی معمولا در همان یکی دو ساعت اول اشتراک گذاری است که آگهی شما در رده های بالا قرار دارد. اما بعد از این تایم، آگهی شما با سرچ کلمه مربوط به آگهی، به مخاطب نمایش داده می شود.

اما بازدید کمتری دارد. سعی کنید بعد دو سه روزی آگهی خود را با عنوان و توضیحی متفاوت تکرار کنید تا در معرض دید مردم بیشتری قرار گیرد. البته امکاناتی همچون نردبان یا فوری هم می تواند به بیشتر دیده شدن آگهی شما کمک کند.

تبلیغات از کدام روش تاثیر بیشتری دارد؟

همان طور که در ابتدای این مقاله به آن اشاره کردیم شما باید با توجه به نوع مخاطبین خود، با استفاده از این روش ها کسب و کار خود را تبلیغ کنید. باز دهی هر کدام از این روش ها به عملکرد درست، به اندازه و مکرر شما بستگی دارد که باعث کم یا زیاد شدن تاثیر تبلیغات شما می شود.

تبلیغ کسب و کار در اینترنت امروزه به روشی برای رشد بیشتر کسب و کار تبدیل شده که اگر بتوانید عملکرد درستی در آن داشته باشید، باعث رشد کسب و کار و فروش شما می شود.

مواردی که در این مقاله گفته شد، از بهترین و موثرترین روش ها تبلیغ کسب و کار در اینترنت بودند که سعی کردیم به طور کامل برای شما توضیح بدهیم. تاثیر این روش ها نیاز مند پیشتکار و پیگیری شما می باشد.

 

 

 

 

احمدرضا

احمدرضا

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید