فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو اعتماد به نفس

تکینک های افزایش اعتماد به نفس – رادیو اعتماد به نفس ۲

سر تیتر مطالب

تکینک های افزایش اعتماد به نفس – رادیو اعتماد به نفس ۲

در این قسمت رادیو اعتماد به نفس قصد داریم تا در مورد یک تکینک قدرتمند و حرفه ای در افزایش اعتماد به نفس و نحوه بکارگیری آن  صحبت کنیم. تصویرسازی ذهنی!

تصویر سازی حرفه ای و کاربردی

با دانستن و بکارگیری این تکنیک، می توانید بعد از گذشت زمان کوتاهی، در بسیاری از کارها، اعتماد به نفس خوبی بدست آورید.

رادیو اعتماد به نفس

فایل صوتی رادیو اعتماد به نفس را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

متن فایل صوتی رادیو اعتماد به نفس – افزایش اعتماد به نفس به کمک تصویرسازی ذهنی

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست.

با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

یکی از موضوعات بسیار مهمی که در بحث سخنرانی مورد بررسی قرار می­گیره؛ مدیریت، کنترل و حتی بکارگیری ترس در سخنرانیه!

ما این ترس از سخنرانی رو باید چیکار بکنیم؟ چطور باید کنترلش کنیم؟ اصلا باید کنترلش کنیم؟

و مدیریتش رو چیکار کنیم و خیلی حرفه­ ای­ تر، ما در آموزش­هامون وارد بحثی میشیم به نام بکارگیری ترس یعنی ازش استفاده بکنیم از انرژیش که حالا توی فایل­های بعدی خدمتتون خواهم گفت که چطور میشه بکار بگیریمیش.

مواجه با ترس از صحبت و سخنرانی

ولی الان میخوایم تو مرحله ­ی اول، بیاییم بررسی بکنیم که چطور با موضوع مهمی مثل ترس بخواهیم مواجه بشیم و اون رو انتقال بدیم و کنترل کنیم و مدیریتش بکنیم.

موارد بسیار زیادی وجود داره قبل از طراحی سخنرانی، قبل از اجرای سخنرانی و در حین اجرای سخنرانی که سبب ترس از سخنرانی میشه یعنی مواردی وجود داره که اکثر این موارد ذهنی هستند،

اکثر مواردی که سبب ترس از سخنرانی، ترس از یک ارتباط، ترس از  یک مذاکره میشه اکثر این موارد ذهنی هستند.

یعنی ما باید یک سری موارد رو در ذهن خودمون حلاجی کنیم، بررسی کنیم، با اونها کنار بیایم تا بتونیم قبل از جلسه­ ی سخنرانی خودمون رو کنترل کنیم و در حین سخنرانی هم پرقدرت و با هیجان و بدون ترس، سخنرانیمون رو انجام بدیم و ادامه بدیم و به پایان برسونیم.

این موارد رو توی فایل­های آینده بررسی خواهم کرد که چه مواردی هستند و اونها رو باید چیکار بکنیم؟ چطور باید نسبت به اونها فکر بکنیم؟

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
تکنیکی برای صحبت در جلسات

و چه کارهایی رو باید انجام بدیم تا این موارد که سبب ترس از سخنرانی میشه رو بتونیم کاهش بدیم.

ولی قبل­تر از اون یعنی در همین فایل میخوام یک موضوع بسیار مهمی رو بیان بکنم یک موضوع که یک حالت تمرینی داره،

تصویرسازی ذهنی در رادیو اعتماد به نفس

یک تمرین، یک راهکاری که سبب میشه شما خیلی قدرتمندانه­ تر و اثربخش ­تر و اثرگذارتر در جلسه­ ی سخنرانی حضور پیدا بکنید و در یک جلسه بنشینید و مقابل افرادی مذاکره بکنید و سخنرانی انجام بدید.

یکی از راهکارها و تمریناتی که واقعا میتونه موثر بشه رو میخواهیم بررسی بکنیم و چیزی نیست جز تجسم! تصویر سازی ذهنی!

حتما در موردش شنیدید. اینکه قبل از اینکه اتفاقی رخ بده، قبل از اینکه یک رویدادی رخ بده، قبل از اینکه یک ارتباطی برقرار بشه، قبل از اینکه یک صحبتی رو بیان بکنیم، خودمون رو در اون موقعیت ببینیم که در حال بیان صحبت­هایی هستیم که دوست داریم،

در حال اجرایی هستیم که دوست داریم اون­گونه اجرا بکنیم، از زبان بدن آنگونه ­ای استفاده بکنیم که دوست داریم مانند یک فرد حرفه­ای، یعنی تجسم می­کنیم، تصویر می­کنیم خودمون رو در موقعیت سخنرانی که کنار و روبروی مخاطبان ایستادیم و در حال صحبت کردن موضوعی هستیم که به اون علاقه داریم یا موضوعی هستیم که قراره در آینده اون رو بیان بکنیم.

دقیقا سالن همایش یا اتاق جلسه رو باید تصویرسازی کنید، جایی که نشستید و قراره که بنشینید و مخاطبانتون رو هم بتونید تصویرسازی کنید که چه افرادی هستند که روبروی شما هستند، چند آقا هستند؟ چند خانوم؟

حالا اینو وارد جزئیات میشه و نیاز نیست که اینارو خیلی دقیق بررسی کنید ولی افرادی رو ببینید که روبروی شما ایستادن و قراره شما برای اون­ها صحبت بکنید و در اون تصویرسازی شما به گونه­ای راه میرید که دوست دارید راه بروید، از دست­های خودتون به گونه­ای استفاده می­کنین که دوست دارید و صحبت­های خودتون رو حرفه­ای بیان می­کنید همانگونه که دوست دارید شاید مثل یک فرد حرفه­ای که در ذهن شما وجود داره میتونه داخلی و یا خارجی باشه فرقی نمی­کنه.

نحوه اجرا

دقیقا خودتون رو تجسم میکنید، تصور می­کنید که مقابل مخاطبان ایستادید و از اون زبان بدنی که دوست دارید، از دست­ها، اشارات، از کلمات، لحن و نحوه ­ی راه رفتن اونگونه که دوست دارید در ذهن خودتون تجسم می­کنید با چشمان بسته.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
تکنیک هایی برای شروع یک ارتباط و گفتگو ( قسمت سوم)

هر لحظه به لحظه رو تجسم بکنید زمان تجسم توی تمرینات اول قطعا زمان کمی خواهد بود چرا که فشار خیلی شدیدی رو به ذهن اعمال میکنه این تجسم و تصویرسازی و دلیل اون اینه که ذهن ما فاصله ­ی بین واقعیت و تخیل رو خیلی متوجه نمیشه و بابت همین وقتی تجسم می­کنید بطور دقیق، ذهن شما احساس میکنه که در شرایط واقعی قرار گرفته و واقعا فشار زیادی رو به شما وارد میکنه و در نتیجه من به شما پیشنهاد میکنم که زمان کوتاهی رو برای تمرینات اولیه تجسم سازی در نظر بگیرید در حد دو دقیقه، سه دقیقه این کار رو انجام بدید .

قسمت­های مختلف سخنرانیتون رو، دو سه دقیقه­ای تقسیم بندی کنید و هر دو سه دقیقه رو یک قسمت­هایی از شبانه روز رو یا موقعی که دارید در خیابان راه میرید حتی با چشمان باز تصور کنید که جلوی جمع ایستادید و دارید صحبت می­کنید و چون ذهن ما فاصله ­ی بین واقعیت و تخیل رو خیلی متوجه نمیشه.

با اینکار چه اتفاقی در ذهنمون میفته؟

قطعا اگر در  اون جلسه حضور پیدا بکنید ذهن شما به شما خواهد گفت که این تجربه رو یکبار انجام دادید، یکبار صحبت کردید جلوی جمع، خیلی خوب از زبان بدن استفاده کردید، خوب صحبت کردید، ارتباط برقرار کردید، خوب راه رفتید و شما رو به سمت جلو پرتاب میکنه ذهنتون ،

چرا که اینکار رو انجام دادید و با قدرت اینکار رو خواهید کرد و قطعا اگر اینکار رو انجام بدید، اگر تجسم و تصویرسازی ذهنی انجام بدید و خودتون رو دقیقا در اون موقعیت ببینید که در حال صحبت کردن هستید آنگونه که دوست دارید، این نکته ­ی اصلیشه، آنگونه که دوست دارید خودتون رو تجسم بکنید، قطعا در جلسه­ ی واقعی واقعا به شما میگم این رو تجربه کردم و در بسیاری از کتاب­ها هم دیدم افرادی که تجربه کردند و خود من هم تجربه کردم واقعا اتفاقات خوبی میفته

، واقعا ترس از سخنرانیتون بسیار کاهش پیدا میکنه، خیلی اثربخش، اثرگذار، حرفه­ای و بسیار کاربردی و موثر و مفید صحبت می­کنید .

بعد از جلسه می­بینید قدرت این تجسم و تصویرسازی رو که چقدر کمک کرد به شما که این ترس رو کاهش بدید و قدرتمندانه و اثربخش و حرفه­ای به سمت جلو حرکت کنید و ارتباط برقرار کنید و صحبت کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کلاس گویندگی و فن بیان - کارگاه آموزشی آداب سخن

آنگونه که دوست دارید تجسم بکنید!

آنگونه که دوست دارید تجسم بکنید، همانگونه که دوست دارید شاید فردی حرفه­ای نیستید در سخنرانی، اصلا مهم نیست، شاید فردی هستید که واقعا در زبان بدن حرفه ­ای نیستید، اصلا مهم نیست و شاید فردی هستید که خیلی سخنور نیستید و کلمات خوب را خیلی حرفه­ای بیان نمی­کنید این هم مهم نیست !

مهم اینه که تجسم کنید، تصور کنید، همونجوری که دوست دارید خودتون رو تصور کنید که از زبان بدن حرفه­ای استفاده می­کنید فقط تصور بکنید!

میتونید یک سخنران حرفه­ای رو در نظر بگیرید در تجسم خودتون و احساس کنید که اون، خود شما هستید که از زبان بدن خوب، حرفه­ای استفاده می­کنبد، از کلمات قدرتمند استفاده می­کنید، خوب روی صحنه راه می­روید، تجسم کنید که اون فرد خود شما هستید.

آنگونه که دوست دارید خودتون رو تجسم کنید و این میتونه خیلی شما رو به سمت جلو حرکت بده، ترس از سخنرانی واقعا کاهش پیدا میکنه چرا که ذهن شما فاصله ­ی بین واقعیت و تخیل و تجسم رو خیلی متوجه نمیشه، این یکی از بهترین و اثربخش­ ترین تمریناتیه که خودم انجام میدم .

اگر هیچ تمرینی رو انجام ندهم حتما این تمرین رو یا با چشمانی بسته یا با چشمان باز حتی هنگامی که در کنار خیابون هنگام پیاده روی هستم این کار را انجامش میدم.

اهمیت تصویرسازی ذهنی

خیلی مهمه که شما واقعا بتونید فردی باشید که خوب تجسم می­کنید، خوب تصویرسازی می­کنید خوب خودتون رو در  موقعیت­های مختلف می­بینید، قبل از اینکه اون اتفاق بیفته خودتون رو از لحاظ ذهنی باید قدرتمند کنید و تمرین تجسم و تصویرسازی ذهنی؛ مهمترین، قدرتمندترین و اثربخش ­ترین تمرینی هست که میتونید انجام بدید.

برای اینکه خیلی قدرتمندانه و حرفه­ای در جلوی جمع ظاهر بشید و با ترس کمی صحبت خودتون رو بیان بکنید.

این تمرین رو انجام بدید از زمان­های کوتاهی شروع کنید چون شاید سنگین باشه ولی قطعا نتایج اون رو قطعا خواهید دید.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب و ماندگار الهام بخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
ترس از صحبت با دیگران
افزایش اعتماد به نفس

ترس از صحبت با دیگران

ترس از صحبت با دیگران یکی از ترس های بزرگی است که افراد بسیاری درگیر آن هستند و سبب می شود تا نتوانند در زندگی موفقیتی کسب نمایند! در این

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟