فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

چگونه بدون هیچ گونه سرمایه ای یک کسب و کار جدید راه بیندازیم؟

سر تیتر مطالب

یکی از بهترین و پر درآمد ترین کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه اندازی یک فروشگاه آنلاین است که در این مقاله بطور کامل به آن پرداخته ایم.

در این روزها وضعیت نابسامان اقتصادی کشور سبب شده است تا قشر تحصیل کرده ای که قصد ورود به بازار کار را دارند، با موانعی بسیار جدی مواجه باشند.

اول اینکه پیدا کردن یک شغل مرتبط با رشته تحصیلی به ویژه برای فارغ التحصیلان رشته های علوم پایه و علوم انسانی (که در واقع اساس تمدن انسانی را می سازند و در همه دنیا به غیر از کشور عزیزمان! هیچ توجهی به آن ها نمی شود) تقریبا غیر ممکن است.

از سوی دیگر با وجود کاهش بسیار زیاد ارزش پول ملی و تورم بی سابقه، هزینه های راه اندازی یک کسب و کار بسیار زیاد است و حتی اگر کسب و کاری هم به ذهن کسی برسد که سرمایه چندانی نخواهد،

اکثر قشر تحصیل کرده ما که به دنبال ایجاد کسب و کار جدید هستند، فاقد همان میزان کم سرمایه هم می باشند و از شگفتی های هستی است  که این قشر جامعه در حال حاضر چگونه به حیات خود ادامه می دهند!

با این حال، اگر کسی ایده خلاقانه ای به ذهنش برسد می تواند از وام های اشتغال زایی بهره مند شود ولی شرایط دریافت این وام ها آن قدر دشوار است که تقریبا هیچ کس به غیر دلالان عزیز!

نمی توان به سراغ دریافت این وام ها برای راه اندازی به اصطلاح کسب و کاررفت.

تمام این ها را گفتم که ضرورت یادگیری چگونگی شروع یک کسب و کار بدون نیاز به سرمایه را برای شما روشن کرده باشیم.

ما نهایت سعی خود را کرده ایم تا در این مقاله بلند، به شما بیاموزیم که چگونه بدون داشتن سرمایه اولیه، یک کسب و کار جدید را بیاندازید.

ابتدا روش های کلی شروع کسب و کارهای جدیدی که نیاز به سرمایه ندارند را برای شما توضیح می دهیم و سپس شما را در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه، راهنمایی می کنیم.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

هزینه های شروع یک کسب و کار معمولی شامل چه مواردی می شود؟  

همانطور که گفته شد، راه اندازی بسیاری از کسب و کارها، نیازمند سرمایه اولیه می باشد.

برای مثال اگر بخواهد حتی یک فروشگاه اینترنتی را در منزل خود مدیریت کنید، نیازمند سرمایه ای هر چند اندک برای خرید اولین محصولات خود می باشید.

به طور کلی هزینه هایی که برای شروع بسیاری از کسب و کارها نیاز هستند به سه صورت دسته بندی می شوند:

هزینه های ثابت و هزینه های متغیر:

اجاره، حقوق کارکنان و بیمه، سه مثال از هزینه های ثابت هستند که حتی در صورتی که کسب و کار شما تعطیل هم باشد، باید پرداخت کنید.

مواد و اجناس، هزینه های تراکنش ها و پاداش ها، هزینه های متغیر هستند و به میزان کالاها و خدماتی که در ماه عرضه می کنید، بستگی دارند.

با رشد کسب و کار شما، هزینه های ثابت به بخش کوچکتری از هزینه های کسب و کارتان تبدیل می شوند، در حالی که سهم هزینه های متغیر، افزایش میابد.

هزینه های اولیه و هزینه های جاری:

هزینه های اولیه، به هزینه هایی گفته می شود که برای شروع کسب و کار باید متحمل شوید. برای مثال خرید یک دستگاه و آماده کردن محیط کار جزء هزینه های اولیه هستند.

هزینه های جاری به هزینه هایی گفته می شود که همیشه و حتی پس از رونق گرفتن کسب و کار خود باید پرداخت نمایید. این هزینه ها به مرور زمان افزایش می یابند.

هزینه های ضروری و هزینه های اختیاری:

هزینه های ضروری برای ایجاد، بقا، رشد و توسعه کسب و کارها ضروری هستند. در مقابل، هزینه های اختیاری هزینه هایی هستند که اگر درآمد خوبی داشته باشد می تواند آن ها را انجام دهید و می توانند شامل سرمایه گذاری های ریسکی باشند.

ما در اینجا می خواهیم راه اندازی کسب و کارهایی را به شما آموزش دهیم که تقریبا هیچ هزینه ای ندارند. بنابراین باید به دنبال راه هایی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه باشیم.

مواجهه با چالش های شروع کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

تحقیق کردن ضرورت دارد!

اولین و شاید مهم ترین مرحله شروع یک کسب و کار، به ویژه یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه، تحقیق کردن در رابطه با بازارهای مختلف و مشتریان آن ها است (البته اگر ایده ای دارید، فقط روی آن تحقیق کنید).

شاید اعتبارسنجی ایده ای که دارید، به ویژه زمانی که هیچ سرمایه ای ندارید، مهم ترین بخش از تحقیق شما باشد.

بسیاری از استارت آپ ها شکست می خورند زیرا چیزی عرضه می کنند که هیچ کس علاقه یا نیازی به آن ندارد. به هر قیمتی باید جلوی چنین اتفاقی را بگیرید.

اگر نمی دانید که از کجا باید شروع کنید، در رابطه با کسب و کارهایی که کارشان را شروع کرده اند و موفق هم شده اند، تحقیق کنید و از آن ها کمک بگیرید.

بینشی که آن ها در این راه کسب کرده اند، قابل ارزش گذاری نیست. یکی از راه هایی که برای این کار وجود دارد، استفاده از شبکه مجازی لینکدین است.

لینکدین مکانی که خیلی افراد موفق، رمز و رازهای موفقیت کسب و کارهایشان را با دیگران به اشتراک می گذارند.

کار دیگری که باید بکنید، تحقیق کردن در رابطه با ابزارهایی است که برای راه اندازی کسب و کار خود نیاز دارید.

برای مثال اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه اندازی کنید، به بعضی ابزار، مثل وردپرس و … نیاز دارید.

اما شما پول زیادی برای خرید خیلی از نرم افزارها و سرویس های اینترنتی ندارید و اگر هم داشته باشید به دلیل اینکه جمهوری اسلامی ایران تحت شدیدترین تحریم های بانکی است، امکان استفاده از سرویس های اینترنتی خارجی را نخواهید داشت.

مزیت یا سرقت

(البته اگر بتوان اسم این گونه دزدی را مزیت گذاشت) این است که حق کپی رایت در ایران رعایت نمی شود و احتمالا حتی سیستم عامل کامپیوتری که دارید این مقاله را با آن می خوانید نیز اورجینال نیست و برای آن پولی به شرکت مایکروسافت پرداخت نکرده اید.

بنابراین می توانید نسخه های کرک شده بسیاری از نرم افزارهایی را که مردم در خارج از مرزهای کشور اسلامی ایران باید برای خرید آن ها پول پرداخت کنند، به صورت رایگان دانلود کنید و از این نرم افزارهایی که بدون هیچ تردیدی دزدی محسوب می شوند، برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده نمایید! 

البته بعضی سرویس و نرم افزارهایی هم هستند که نسخه های رایگان آن ها موجود نیست ولی نسخه های آزمایشی را به مدت های تعیین شده مثلا یک هفته در اختیار شما می گذارند. از آن ها هم می توانید استفاده کنید، شما می توانید ساعت کامپیوتر خود را مدام عقب بکشید تا نسخه آزمایشی هیچ وقت منقضی نشود!

هر نرم افزار یا ابزاری که نیاز دارید را سرچ کنید. احتمالا می توانید آن را در اینترنت پیدا کنید.

مثلا اگر یک پلاگین وردپرس نیاز دارید که کار خاصی را برای شما انجام دهد، دقیقا آن چیزی را که در ذهن دارید سرچ کنید؛ امروزه گوگل خیلی هوشمند شده است و مطمئن باشید اگر واقعا چنین چیزی موجود باشد، می توانید آن را پیدا کنید. اگر هم پیدایش نکردید، چه بهتر! آن را بسازید و بفروشید!

تحقیق در مورد سایر استارتاپ ها

اگر می بینید که شرکت ها داستان توسعه شان را منتشر می کنند، این کار را برای کسانی مثل شما انجام می دهند تا بتوانید آن ها را سرلوحه خود قرار دهید.

تحقیق کردن در مورد استارت آپ های دیگر (حتی آن هایی که شکست خورده اند) به شما کمک می کند تا یاد بگیرید که چگونه یک شغل مثل یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه برای خود ایجاد ایجاد کنید زیرا اینگونه متوجه خواهید شد که چه چیزهایی جواب می دهند و چه چیزهایی نه.

تحقیق کردن در رابطه با استارت آپ های دیگر به ویژه حوزه تخصصی شما، به شما کمک خواهد کرد تا بفهمید برای شروع یک کسب و کار چقدر پول نیاز خواهید داشت، از چه کارهایی باید اجتناب کنید و … .

اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه را شروع کنید، با تحقیق کردن در مورد کسب و کارهای دیگری می توانید در مورد تأمین کنندگان، فروشندگان، مشتریان و رقیبان بالقوه اطلاعات ارزشمندی کسب کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
راز موفقیت انسان های بزرگ - سه راز مهم که در انسان های موفق مشترک است.

چنین اطلاعاتی به شما نشان می دهند که باید محصولتان را از کجا تهیه کنید و به چه کسانی بفروشید.

اگر رقیبان خود را بشناسید می توانید استراتژی کسب و کار خود را براساس اطلاعاتی که از آن ها دارید تعیین کنید. برای مثال می توانید محصولی عرضه کنید که آن عرضه نمی کنند.

https://www.linkedin.com/

داشتن یک ایده عالی برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

وقتی می خواهید یک کسب و کار جدید، به ویژه یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه را راه اندازی کنید، داشتن یک ایده عالی مهم ترین چیز است.

شما باید دقیقا بدانید که ایده شما چیست و دقیقا چقدر سرمایه نیاز دارید تا کار خود را شروع کنید. بنابراین همانطور که گفتیم، گام اول، تحقیق کردن است. ایده شما باید کاملا واضح و روشن باشد.

ایده خود را آزمایش کنید و نتیجه را بررسی کنید. در واقع باید ببنید که ایده شما در عمل چگونه است.

بهترین روش برای رسیدن به ایده های جدید این است که ببینید مردم چه مشکلاتی دارند. شما باید یک مشکل واقعی را برطرف کنید.

مردم تنها حاضرند برای چنین چیزهایی پول خرج کنند. راهکار دیگر، شناسایی کسب و کارهای جدید و در حال رشد است که هنوز فراگیر نشده اند.

سه انطباق اساسی برای ایده :

 • انطباق محصول یعنی محصولی که به مشتریان عرضه می کنید.
 • انطباق بازار یعنی مشکلی که سعی دارید با عرضه آن محصول حل کنید.
 • انطباق تأسیس کننده یعنی علاقه شما به آن کسب و کار. فقدان انگیزه، یک دلیل اصلی شکست بسیاری از استارت آپ ها است. دلیل شما برای شروع یک کسب و کار، نمی تواند فقط پول باشد.

انطباق این سه به این معنی است که شما ایده ای می دهید که یک مشکلی واقعی را از مردم حل می کند و در عین حال، خودتان نیز به این کسب و کار جدید علاقه دارید.

برای ایده هایی را که به ذهنتان می رسد فراموش نکنید، یک جدول دارای ۹ ستون داشته باشید:

 • ایده: ایده خود را طی چند کلمه توضیح دهید.
 • جزئیات: جزئیات دقیق تر ایده خود را در این ستون بنویسید. این ستون می تواند شامل بازاری که می خواهید به آن خدمات رسانی کنید، مشکلی که ایده شما می خواهد برطرف کند، چگونگی رفع مشکل و … باشد.
 • دمین: اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه را شروع کنید، اولین چیزی که نیاز دارید یک دمین است. بررسی کنید که آیا دمین هایی که برای کسب و کار خود مد نظر دارید در دسترس هستند یا خیر.
 • تیم: در این سوتون بنویسید که آیا خودتان به تنهایی می توانید کسب و کار خود را انجام دهید یا اینکه به یک تیم خاص نیاز دارید؟
 • زمان تولید یک نسخه پایه ای از محصول (MVP): یک زمان برای تولید یک نسخه خیلی پایه ای از محصول خود برآورد کنید. MVP به محصولی گفته می شود که فقط ویژگی های اصلی را دارد و برای برآورد نیاز بازار و بازخورد گرفتن از بازار است.
 • سرمایه: برآورد کنید که برای ساخت MVP و دیگر هزینه ها، چقدر سرمایه نیاز دارید.
 • قیمت: بررسی کنید که رقبای شما چه قیمتی روی محصولتشان گذاشته اند. اگر محصول شما مشابه ندارد، قیمت آن را بالا در نظر بگیرید.
 • درآمد ماهیانه: تخمین بزنید که این کسب و کار در ماه چقدر برای شما درآمد خواهد داشت.
 • هزینه های ماهیانه/تخمین بزنید که این کسب و کار در ماه چقدر برای شما هزینه خواهد داشت.

این جدول به شما کمک می کند تا بفهمید:

کدام ایده ها، برحسب منابع، زمان و تیمی که شما دارید، بهتر جواب می دهند. ایده های مختلف را در این جدول اضافه کنید و وقتی که تعداد ایده ها زیاد شد، بهترین آن ها را انتخاب کنید.

اعتبارسنجی یک ایده بسیار ضروری است تا زمان و پول را روی محصولی خرج نکنید که کسی آن را نمی خرد. اولین کاری که باید بکنید این است که یک MVP از محصول خود بسازید.

MVP که خلاصه شده عبارت Minimal Viable Product و به معنی حداقل محصول قابل بقا می باشد، یک محصول پایه ای است که ارزشمند است و کار می کند.

شما می تواند بعدا ویژگی های جدیدی به آن اضافه کنید و آن را کامل تر کنید اما برای اینکه بازخورد بازار را ببینید، نیازی یک محصول کامل نخواهید داشت و یک MVP کار شما را راه می اندازد.

راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

جزئیات طرح در کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

طرح هر کسب و کاری، به ساختاری یا قالب چشم انداز شما بستگی دارد. چشم انداز خود را تعریف کرده و اهدافی را برای رشد کلی خود در نظر بگیرید.

مثلا اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه اندازی کنید، یکی از اهداف اولیه شما می تواند رساندن تعداد فالوورهای پیج اینستاگرام شما به یک تعداد خاص باشد.

راه اندازی کسب و کار شما چقدر طول می کشد؟ شش ماه، سه سال یا بیشتر؟

چه منابعی شامل نیروی انسانی و … نیاز دارید؟

چه چیزی شما را از رقبایتان متفاوت می کند؟

چگونه می خواهید مشتریان خود را به خودتان وفادار نگه دارید تا مجددا از شما خرید کنند؟

در ابتدا طرح شما زیاد کامل و دقیق نیست، ولی با شروع کسب و کار خود می توانید طرح خود را قوی تر کنید.

سرمایه گذاشتن در را اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

 با وجود اینکه شما می توانید یک کسب و کار را بدون سرمایه شروع کنید، ولی اگر کمی خرج کنید، سریع تر می توانید کسب و کار خود را توسعه دهید.

تقریبا برای هر کاری که بخواهید به ویژه برای شروع یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه انجام دهید، ابزراهای رایگان زیادی موجود هستند، اما ممکن است پیدا کردن چنین ابزارهایی بسیار زمان بر باشد.

اگر کمی پول خرج کنید قطعا زمان کمتری را از دست خواهید داد.

جذب سرمایه از احمق ها، دوستان و خانواده برای راه اندازی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

تقریبا ۳۵ الی ۴۰ درصد از استارت آپ ها سرمایه اولیه کار خود را از احمق ها، دوستان و خانواده شان جذب می کنند که اصلاحا (۳F) (Fools, Friends, and Family) نامیده می شوند.

منظور از احمق ها کسانی هستند که ریسک سرمایه گذاری را قبول می کنند و فاقد اطلاعات کافی در رابطه با سرمایه گذاری می باشند.

خوبی این نوع سرمایه گذاری این است که شما شما تعهدی نمی دهید که حتما سرمایه آن ها به هدر نرود و برای سرمایه گرفتن از آن ها نیاز به ضامن (که این روزها چیزی نادر است) نخواهید داشت.

همچنین، این گروه از سرمایه گذاران، پورسانت زیادی از شما طلب نمی کنند.

سرمایه گذاری جمعی

اینترنت واقعا ابزاری قدرتمند در اختیار شما است. افراد بسیاری هستند که از نظر مالی دچار مشکل هستند و نیازمند کمک های مالی اجتماعی می باشند.

شما می توانید ایده خود را برای شروع یک کسب و کار اینترنتی مطرح کنید و منتظر کمک های مردمی باشید!

این کار هیچ ایرادی ندارد و اگر کسب و کار شما جواب دهید، می توانید حتی پولی بیشتری به آن ها برگردانید. برای این کار می توانید از شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

ایجاد کسب و کار

این مرحله سخت ترین مرحله شروع یک کسب و کار بدون سرمایه است. اگر تجربه کافی برای این کار داشته باشید بهتر است ولی اگر بی تجربه هستید، با کسی شریک شوید که تجربه چنین کاری را داشته باشد.

با این حال اگر می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه اندازی کنید، معمولا نیازی نیست با کسی شریک شوید و خودتان می توانید کسب و کارتان را به راحتی راه بیاندازید.

یکی از روش های خیلی خوب برای اینکه بدون هیچ سرمایه ای، کسب و کار خودتان را راه بیاندازید، این است که محصولاتتان را پیش فروش کنید.

مثلا اگر کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه ای که مد نظر دارید، یک فروشگاه اینترنتی است، می تواند محصولات را بدون اینکه وجود داشته باشند بفروشید و سپس با پولی که به حساب شما واریز می شود آن ها را بخرید و برای مشتری بفرستید، به همین سادگی! به علاوه، این کار سبب می شود که بتوانید ایده خود را اعتبارسنجی کنید.

در صورتی که می خواهید یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه راه بیاندازید و هیچ دانشی در رابطه با برنامه نویسی ندارید، می توانید از ابزارهای بدون کد نویسی استفاده کنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
اشتباهات رایج درکسب و کار اینترنتی

پلاگین های وردپرس مثالی از این ابزارها هستند. این ابزارها امروزه بسیار قوی هستند و کار شما را کاملا راه می اندازند. امروزه حتی اپلیکیشن هایی موجود است که به شما در ساخت یک اپلیکیشن کمک می کنند و نیازی نیست که برنامه نویسی اندروید بدانید.

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

معرفی کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

حالا که زیربنای کسب و کار خود را ساختید، زمان این است که محصول یا خدمات خود را وارد بازار کنید. حتی اگر محصول شما کامل و عالی نیست آن را معرفی کنید.

در شروع یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه، اگر وبسایت شما هنوز کامل نیست، آن را معرفی کنید. مراقب باشید «فلج تحلیلی» نکنید؛ یعنی اینکه آنقدر تحلیل نکنید که در تصمیم گیری و شروع کار دچار مشکل شوید.

کمی زمان برای آماده سازی محصول یا کسب و کار خود، شناسایی مشریان هدف و یافتن روشی برای پیشبرد کسب و کار خود اختصاص دهید ولی بهتر است هرچه سریع تر دست به کار شوید.

دقت داشته باشید که معرفی محصول به بازار پایان کار نیست و اگر در ابتدا فروش چندانی نداشتید، ناامید نشوید. چیزی که شما می خواهید از معرفی اولیه محصول به دست بیاورید، بازخورد مشتریان است. شما می خواهید اولین مشتریان خود را شناسایی کنید و آن ها را به مشتریان ثابت خود تبدیل کنید. آن ها بخشی از بازاریابی را برای شما انجام می دهند که به بازاریابی دهان به دهان معروف است. 

رشد کسب و کار

اگر شما یک محصول عالی داشته باشید ولی بازاریابی شما ضعیف باشد، پیشرفت چندانی نخواهید داشت. برای اینکه پیشرفت کنید باید هر دو را با هم دیگر داشته باشید.

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی یکی از ارزان ترین و بهترین روش ها برای بازاریابی محصولات به ویژه برای ایجاد یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه است.

دقت داشته باشید که گفتیم ارزان و نه رایگان زیرا گاهی اوقات برای اینکه در فضای مجازی تبلیغ کنید، باید کمی هم از جیب خود بزنید. مثلا می توانید تبلیغات خود را به اینفلوئنسرهای اینستاگرامی بسپارید.

برای بازاریابی در فضای مجازی به منظور یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه، نیاز به تولید محتوای متنی، عکس و ویدئو و به اشتراک گذاری آن ها در فضای مجازی دارید.

محتواها نباید فقط در رابطه با محصول شما باشند و باید محتواهایی مرتبط را مثلا در قالب یک مجله در اختیار مخاطبین قرار دهید تا از آن طریق به فروشگاه شما هدایت شوند. این کار سبب می شود مشتریان بالقوه بتوانند فروشگاه شما را ببینند.

از سئو (SEO) به هیچ وجه غافل نشوید.

SEO که خلاصه شده عبارت Search Engine Optimization به معنی بهینه سازی موتور جستجو است به شما کمک می کند تا وبسایت شما در موتورهای جستجو به وژه گوگل، راحت تر دیده شوند.

مثلا اگر شما یک وبسایت فروش لوازم جانبی خودرو دارید، رعایت سئو در محتواهایی که تولید می کنید سبب می شود که اگر کسی در گوگل یک واژه مرتبط را سرچ کرد، وبسایت شما بالاتر از وبسایت هایی که سئوی ضعیف تری نسبت به شما دارند، نمایش داده می شود.

برقراری روابط صمیمانه با مشتریان یک راهکار رایگان برای حفظ و گسترش مشتریان است و اگر با احتیاط و به درستی انجام شود می تواند فروش شما را خیلی بالا ببرد.

راهکارهای سئو و تولید محتوا ممکن است بسیار زمان بر باشند. در شروع کار بازاریابی در فضای مجازی می تواند همانند صحبت کردن با یک دیوار باشد، ولی ناامید نشوید و کارتان را پیوسته انجام دهید.  

مثال هایی از کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

تا اینجا به شما نشان دادیم که چگونه می توانید یک کسب و کار را بدون سرمایه راه بیاندازید ولی پیدا کردن یک ایده برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه کمی دشوار است و بنابراین در بخش انتهایی این مقاله می خواهیم شما را با بعضی از روش های کسب درآمد بدون داشتن سرمایه آشنا کنیم.

کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

تولید محتوا در کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

ساده ترین نوع کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه، تولید محتوا است. با توجه به اینکه اکثر کسانی که هیچ سرمایه ای ندارند در کمال تناقض از قشر تحصیل کرده می باشند، می توانند نویسندگان خوبی باشند و با تولید محتوای متنی به درآمدهای خوبی برسند.

اگر می خواهید واقعا از تولید محتوا پول در بیاورید، باید علاوه بر اینکه نویسنده ای خوب باشید، نویسنده ای سریع نیز باشید.

مشاوره شبکه های اجتماعی

آیا دوست دارید در شبکه های مجازی فعالیت کنید؟ اگر شما یک نویسنده قوی، خلاق و عاشق به روز بودن در شبکه های اجتماعی هستید، می توانید یک مشاوره شبکه های اجتماعی راه بیاندازید.

بسیاری از صاحبان کسب و کارها از پیچیدگی های شبکه های اجتماعی سر در نمی آورند و نمی توانند خودشان تبلیغات در پلتفرم های شبکه های اجتماعی را به خوبی انجام دهند.

شما می توانید با مشاوره دادن به این افراد از آن ها پول دریافت کنید یا اینکه حساب های کاربری آن ها را در اختیار بگیرید که اصطلاحا این کار به «مدیریت شبکه های اجتماعی» مثل مدیریت اینستاگرام یا مدیریت تلگرام معروف است.

طراح وب

طراحی وب یک کسب و کار اینترنتی بدون سرمایه

اگر می دانید که چگونه وبسایت طراحی کنید، می توانید بدون هیچ گونه سرمایه ای، یک کسب و کار خوب برای خود راه بیاندازید. اگر شما آموزش رسمی در زمینه طراحی وب ندارید هیچ اشکالی ندارد، خودتان می توانید طراحی وب را در خانه یاد بگیرید.

امروزه ابزارهای قدرتمندی مثل پلاگین های جوملا و ورودپرس وجود دارند که به شما کمک می کنند تا بدون دانستن برنامه نویسی، طراحی وب را انجام دهید. بنابراین این کار چندان دشوار نیست.

طراح گرافیک

طراحی گرافیک نیز کاری همانند طراحی وب است که خودتان می توانید در منزل یاد بگیرید ولی کمی دشوارتر است. منظور ار طراحی گرافیک، طراحی لوگو، طراحی مواد گرافیکی لازم برای انتشار در شبکه های اجتماعی، بروشورها، پوسترها و غیره است که شرکت ها نیاز زیادی به آن ها دارند.

همانند طراحی وب، ابزارهایی موجود هستند که به شما کمک می کنند تا بدون داشتن مهارت در نرم افزارهای گرافیکی پیچیده مثل فوتوشاپ، طرح های گرافیکی و لوگوهای جالبی طراحی کنید.

متخصص سئو

سئو

در رابطه با سئو پیش از این صحبت کردیم ولی اینکه چگونه در سئو تخصص پیدا کنید کاملا به خود شما بستگی دارد و نیازی به کلاس رفتن و هزینه کردن برای آموختن سئو ندارید و به راحتی می توانید تکنیک های سئو را در اینترنت پیدا کرده و بیاموزید.

امروزه تقاضا برای متخصصان سئو نیز همانند تقاضا برای محتوا نویس ها بالاست و حتی دستمزد متخصصان سئو بیشتر است.

مربی کسب و کار

اگر دوست دارید به مردم کمک کنید تا کسب و کار خودشان را راه اندازی کنند، این کار برای شما عالی است.

شما در این کار به جای مشاوره دادن به مردم در رابطه با مشکلات شغلی، به آن ها کمک می کنید تا روی پیشرفت پروژه شان تمرکز کنند.

برای مثال می توانید برنامه زمانی برای آن ها درست کنید، در تصمیم گیری ها به آن ها کمک کنید و مشتریان خود را وادار به انجام کار کنید.

توسعه دهنده اپلیکیشن

اگر برنامه نویسی اندروید یا iOS می دانید می توانید خیلی ساده و البته با کمی مطالعه اپلیکیشن هایی را برای کسب و کار خود یا دیگر کسب و کارها بسازید و منتشر کنید.

خیلی از کسب و کارها نیازمند اپلیکیشن های موبایل هستند ولی کسی را در تیمشان ندارند که این کار را برای آن ها انجام دهد و به سراغ توسعه دهندگان اپلیکیشن هستند تا با پرداخت پول، برنامه ای که می خواهند را برایشان بنویسند.

اگر دانش برنامه نویسی ندارید هم می توانید توسعه دهنده اپلیکیشن باشید! امروزه برنامه هایی به نام اپ ساز (App Builder) هم به صورت رایگان و هم به صورت پولی موجود هستند که شامل قطعاتی از کدهای از پیش نوشته شده (درست مانند پلاگین های وردپرس) می باشند که شما را قادر می سازند از خلاقیت خود برای ساخت اپلیکیشن استفاده کرده و آن را بفروشید.

فروشندگی آنلاین

فروشگاه آنلاین

یکی از بهترین و پر درآمد ترین کسب و کارهای اینترنتی بدون سرمایه، راه اندازی یک فروشگاه آنلاین است اما آیا برای خرید محصولاتی که می خواهید بفروشید، نیاز به سرمایه دارید؟ خیر! شما می توانید محصولات خود را همانگونه که پیش از این گفتیم، پیش فروش کنید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
کسب درآمد از یوتیوب چگونه است؟
آموزش فروش و بازاریابی

کسب درآمد از یوتیوب

امروزه با توجه به نرخ استفاده از اینترنت در بین مردم، شغل های اینترنتی در حوضه های مختلف رواج پیدا کرده است و افراد زیادی به آن ها مشغول هستند.

ادامه مطلب ⮘
درآمدزایی از آپارات
کسب و کار اینترنتی

چگونه با آپارات پولدار شویم

افراد زیادی هستند که به کسب درآمد از اینترنت علاقه دارند و به دنبال راهی هستند که بتوانند از اینترنت کسب درآمد کنند. بعضی از این افراد حتی به عنوان

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟