فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش سخنرانی

تکنیک های سخنرانی بداهه – قسمت ابتدایی

سر تیتر مطالب

تکنیک های سخنرانی بداهه – قسمت ابتدایی

تکنیک های سخنرانی بداهه در جایی استفاده می شود که شما را بطور ناگهانی به یک سخنرانی دعوت می کنند و باید جلوی جمعی صحبت کنید. چه نکاتی را باید رعایت نمود؟

در اینجا قصد داریم تا در مورد نکاتی طلایی در سخنرانی بداهه صحبت کنیم.

سخنرانی بداهه در جایی استفاده می شود که شما را بطور ناگهانی به یک سخنرانی دعوت می کنند و باید جلوی جمعی صحبت کنید.

چه نکاتی را باید قبل از یک سخنرانی باید رعایت نمود؟

با چه تمریناتی می توان یک سخنرانی حرفه ای شد؟!

از کجا شروع کنیم تا بتوانیم موثرتر و اثربخش تر سخنرانی کنیم؟

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

متن مربوط به تکنیک های سخنرانی بداهه

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست. با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید، امیدوارم که لحظات خوبی رو سپری کنید.

سوالات بسیار زیادی در زمینه آموزش سخنرانی، مهارت سخنوری پرسیده میشه و یکی از اون سوالات بسیار زیادی که پرسیده میشه اینه که؛

ما کلاس­های مختلفی رو شرکت کردیم، ما کلاس­های سخنرانی، اعتماد به نفس، کلاس­های فروش رو شرکت کردیم ولی الان نمیتونیم خوب صحبت کنیم یا جنسمون رو بفروشیم، چرا این اتفاق میفته و ما چکار باید بکنیم که بتونیم خوب صحبت کنیم و اعتماد به نفسمون افزایش پیدا بکنه؟

این سوال اصلی بسیاری از افرادیه که دوست دارند در حیطه­ی سخنرانی، سخنوری و اعتماد به نفس، فن بیان و مهارت­های کلامی بتونن سرآمد باشن و حرفی برای گفتن داشته باشند.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
آموزش فن بیان در فروش و بازاريابی به سبك حرفه ايها ! ( قسمت چهارم )

سخنرانی بداهه

بحث سخنرانی رو اگر به چهار قسمت اصلی تقسیم کنیم، اولین قسمت اون بحث آموزشه؛ بله! شرکت در کارگاه­های آموزشی، شرکت در دوره­های مختلف، استفاده از دوره­های غیرحضوری، مجازی، فایل­های صوتی، کتاب­های مختلف اینها قسمت اول سخنرانی­اند که باید آموزش ببینیم، اطلاعات بدست بیاریم، دانش بدست بیاریم.

اما جزء دوم، سوم و چهارم. جزء دوم و سوم و چهارم به ترتیب، تمرین، تمرین و تمرین اطلاعاتیه که ما تو مرحله­ ی اول بدست آوردیم!

شما هر مقداری کلاس که رفته باشین، هر مقدار کتاب که خونده باشین اما در جمع ­های مختلف حضور پیدا نکرده باشین، اطلاعات خودتون رو در جمع دوستان خودتون، در جمع همکاران و در فضای مجازی منتشر نکرده باشید،

صحبت نکرده باشید، صدای خودتون رو ضبط نکرده باشید، یعنی سه جزء آموزش مهارت­ سخنرانی میلنگه و قطعا نمی­تونید جلوی جمع صحبت کنید و قطعا اعتماد به نفس خوبی به دست نمیارید و این سوال رو بارها و بارها از افراد مختلف خواهید پرسید که من کلاس میرم اما چرا نمیتونم صحبت کنم؟

پس آموزش، تمرین، تمرین و تمرین چهار جزء اصلی سخنرانی هستند، مهارت قدرتمند سخنرانی که با این مهارت میتونید بسیاری از درها رو بسوی خودتون باز بکنید؛ تمرین، تمرین و تمرین.

سخنرانی مثل رانندگی هست!

همانگونه که برای گرفتن گواهینامه ­ی رانندگی باید آئین نامه رو بخونیم، تست­هاش رو بزنیم، قبول بشیم و بعد وارد قسمت شهری و تمرینات بشیم، سخنرانی هم همینه، باید اطلاعات بدست بیاریم ولی اطلاعات همانند اون آئین نامه، قسمت کوچیکی از گرفتن گواهینامه است؛ باید وارد جاده بشیم، باید تمرین کنیم،

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
شخصيت شناسي بر اساس كيفيت حسي - تقسيم بندي حس ها

باید پشت فرمون بشینیم در کنار یک مربی، در کنار یک دوست و بعد خودتون خودتون خودتون وارد جاده­های مختلف بشید وارد جلسات مختلف بشید و اون مهارت و اون دانشی که کسب کردید رو بتونید به خوبی استفاده کنید و لذتش رو ببرید و این مهارت قدرتمند سخنرانی رو بدست بیارید.

تمرین، تمرین و تمرین جزءهای اصلی مهارت سخنرانی هستند؛ هر چقدر هم که اطلاعات داشته باشید اما در جمع­های مختلف از این دانش خودتون استفاده نکنید، صدای خودتون رو ضبط نکنید، نشنوید، صدای خودتون رو ارائه ندید قطعا هیچ موفقیتی رو در حیطه ­ی سخنرانی بدست نخواهید آورد.

کتاب خوندن بسیار خوبه، کلاس رفتن، کارگاه­های آموزشی، دوره ­های آموزشی حرفه ­ای سخنرانی، ولی در کنارش تمرینات دوره ­های شما هست و چه بسا دوره ­هایی رو شرکت بکنید که در اون دوره ­ها غیر از آموزش مرتب و مرتب با شما تمرین می­کنند، آموزش می­بینید،

یک مربی خوب بالا سر شماست، پیگیری شما رو به خوبی در فضای مجازی در فضای حضوری انجام میده و این میتونه خیلی سبب رشد شما بشه ولی در نهایت بعد از دوره هم باید خودتون تمرین بکنید!

کتاب سخنرانی بداهه

کتاب­های خوبی در زمینه ­ی سخنرانی هست، آئین سخنوری دیل کارنگی هست که میتونید از این کتاب خوب استفاده بکنید،

علاوه بر این در سایت ما www.ahmadfazeli.com  هم کتاب رد پای ماندگار (با بیانی ماندگار) هم وجود داره که تو قسمت الکترونیک و کتاب فیزیکیش که سخنرانی رو به زبانی ساده، کاربردی و اثربخش برای شما بیان کردم که میتونید از اون کتاب هم استفاده بکنید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
درك احساسات كودكان و فن بیان

البته در سایت ما مقالات بسیار زیادی در مورد سخنرانی، فن بیان، اعتماد به نفس، رشد فردی وجود داره که میتونه بسیار به شما کمک کنه، شمایی که دوست دارید یک استاد باشید،

یک فروشنده، یک بازاریاب یا یک سخنران حرفه­ای و اثرگذار باشید. ولی باید در کنار این کلاس­هایی که میرید و کتاب­هایی که میخونید باید تمرین، تمرین و تمرین رو فراموش نکنید.

پیشنهاد میدم که در دوره ­ی رایگان صوتی  سایت ما www.ahmad fazeli.com شرکت کنید، دروه ­ی رایگان صوتی سخنرانی در جلسات به دور از استرس و به راحتی، در این دوره ­ی آموزشی رایگان شرکت کنید ثبت نام روی سایت انجام بدین و فایل­ها برای شما ایمیل خواهد شد و قطعا توی این دوره ­ی صوتی رایگان یک ساعته اطلاعات بسیار خوبی از سخنرانی رو بدست میارین در کنار تمریناتی که به شما گفته میشه.

دوره رایگان صوتی، سخنرانی در جلسات براحتی و بدور از استرس

پس آموزش و بعد تمرین، تمرین و تمرین رو هیچگاه فراموش نکنید. با ما همراه باشید با سلسله ­­های آموزش مهارت سخنرانی  و اعتماد به نفس.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب و ماندگار، الهام بخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟