فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ديدگاه سقراط از موفقيت

موفقیت از دیدگاه سقراط – موفقیت در سخنرانی

سر تیتر مطالب

موفقیت از دیدگاه سقراط – موفقیت در سخنرانی

در مسیر بدست آوردن هر چیز در زندگی، یک اصل بسیار مهم و اساسی وجود دارد و آن اینکه :

 

یکی از رموز موفقیت ” کار سخت” می باشد .

 

در این زمینه در مقالات مربوط به موفقیت در سخنرانی با تکنیک اثر مرکب، مطالبی را از دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب بیان کردیم.

 

مقاله مربوط به موفقیت با تکنیک اثر مرکب را می توانید در اینجا مشاهده کنید.  

 

همچنین در این ویدئو، نکاتی مهم در زمینه موفقیت را از دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب مشاهده بفرمائید.

 

 

در زمینه موفقیت، داستانی از سقراط بیان شده است که در راه رسیدن به موفقیت در هر زمینه ای ( مانند موفقیت در سخنرانی) ، می تواند جذاب و اثر گذار باشد.

 

داستان موفقیت از دید سقراط:

مرد جوانی از سقراط پرسید راز موفقیت چیست؟

سقراط به او گفت: “فردا به کنار نهر آب بیا تا ‌راز موفقیت را به تو بگویم.”

 صبح فردا مرد جوان مشتاقانه به کنار رود رفت. سقراط از او خواست که دنبالش به راه بیفتد. جوان با او به راه افتاد. به لبه رود رسیدند و ‌به آب زدند و آنقدر پیش رفتند تا آب به زیر چانه آنها رسید. ‌ناگهان سقراط مرد جوان را گرفت و زیر آب فرو برد.

جوان نومیدانه تلاش کرد خود را رها کند، امّا سقراط آنقدر ‌قوی بود که او را نگه داشته  بود و نمی گذاشت که جوان سر خود را از آب بیرون آورد. مرد جوان آنقدر زیر آب ماند که رنگش به کبودی گرایید و بالاخره توانست خود را ‌خلاصی بخشد. ‌همین که به روی آب آمد، اولین کاری که کرد آن بود که نفسی بس عمیق کشید و هوا را به اعماق ریه‌اش فرو فرستاد.

جوان از سقراط پرسید چرا چنین کاری کردی؟ مگر نه اینکه فقط از شما راز موفقیت را می خواستم و بس؟

سقراط از او پرسید “زیر آب چه چیز را بیش از همه مشتاق بودی؟” گفت، “هوا.” ‌سقراط گفت: “هر زمان که به همین میزان که اشتیاق هوا را داشتی موفقیت را مشتاق بودی، ‌تلاش خواهی کرد که آن را به دست بیاوری؛ موفقیت راز دیگری ندارد”.

 

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
تكنيك های سخنرانی در جلسات ( قسمت اول )

موفقیت از دید سقراط

 

داستان موفقیت از دیدگاه سقراط توسط یکی از شرکت کنندگان دوره تخصصی سخنرانی و مهارت های کلامی در یکی از کلاس های ما بیان شد که می توانید آن را در ویدئوی زیر مشاهده بفرمائید.

 

موفقیت در سخنرانی:

موفقیت در سخنرانی نیز همینگونه می باشد! هر زمانی که به اندازه اشتیاقتان به هوای تازه و تنفس، مشتاق موفقیت در سخنرانی و خوب صحبت کردن در جمع بودید، تلاش خواهید کرد تا بتوانید به حدی برسید که در هر جمعی که بودید، اثرگذار وجذاب صحبت کنید. تمرینات سخنرانی، تمرینات بسیار ساده ای هستند، اما نیز به تکرار و استمرار دارد تا صحبت در جمع برای شما تبدیل به یک امر عادی و لذت بخش شود.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
اثر هاله ای
ارتباط موثر

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی اثر هاله ای مهمترین نکته و قدرتمندترین و اثرگذارترین مفهوم در ارتباطات کلامی مخصوصا اولین ارتباط شما با دیگران است که می تواند براحتی

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟