فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شروع یک گفتگو

چگونه در ارتباطات خود بدرخشیم؟ ( قسمت سوم)

سر تیتر مطالب

چگونه در ارتباطات خود بدرخشیم؟ ( قسمت سوم)

باز کردن صحبت یکی از مهمترین مسائلی است که بسیاری از افراد با آن درگیر هستند. در این مجموعه مقالات به این موضوع بخوبی پرداخته شده است.

در مقالات قبلی در مورد این صحبت کردیم که چگونه در ارتباط اولیه خود بتوانیم با دیگران بخوبی صحبت نمائیم و حس خوبی را در  آنها ایجاد نمائیم.

در این مقاله در مورد سایر نکاتی که در ارتباط کلامی خود باید توجه داشته باشیم می پردازیم.

رعایت نکاتی در برقراری ارتباط و باز کردن صحبت

با دیگران بصورت آمرانه و دستوری صحبت نکنید. بگونه ای صحبت نماییدکه دوست دارید با شما صحبت نمایند. برای دیگران و شخصیت آنها احترام قائل شوید.

گفتگو های خود را هدفمند پیش ببرید. خوب بدانید که گفتگوی شما قرار است که چه مسیری را طی نماید و به کجا برود. در مورد اتفاقات روزمره باید صحبت نمایید یا در مورد یک موضوع تخصصی و مهم.

مراقب لحن صدای خود باشید. قطعا لحن گفتگوی شما با یک مغازه دار و لحن صدای شما با رئیس و همکارتان که اهمیت بالایی برای شما دارد،‌یکسان نیست.

هر فردی در هر مکانی ،‌لحن گفتگویی خاص خود را دارد که باید بدقت به آن توجه داشت.

شروع یک گفتگو

سخنرانی یا ارائه موضوع

یکی از گفتگوهایی که در آن شما مقابل جمعی می ایستید و صحبت می کنید، ‌سخنرانی یا ارائه موضوع نام دارد.

در این نوع گفتگوی جمعی، شما باید بتوانید مطالبی را آماده کنید و تمرین کنید و روبروی جمع بایستید و صحبت نمائید. افرادی که در سخنرانی شما هستند،‌عموما به صحبت های شما گوش می دهند و در این گفتگو،‌ شما بیشتر صحبت می کنید و حالت صحبتی یک طرفه به خود دارد.

برای اینکه بتوانید در یک سخنرانی،‌خوب صحبت کنید و بدرخشید باید اصولی را رعایت کنید که مربوط به سخنرانی و مهارت ارائه میباشد.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
چگونه در ارتباطات خود بدرخشیم؟

در کل در یک سخنرانی همانند یک گفتگوی ساده باید بتوانید شروعی خوب داشته باشید و یک اثر خوبی را در شروع ارتباط کلامی خود با مخاطبان برقرار نمائید.

در انتهای کلام خود نیز باید بتوانید،‌صحبت هایی را که انجام دادید بطور خلاصه شده بیان نمائید تا اگر فردی در حین سخنرانی به شما گوش نمی داد،‌متوجه کلیت سخنرانی شما شود.

برای اینکه روند یک سخنرانی را فراموش نکنید و جملاتی که تمرین کرده اید را براحتی در جمع بیان کنید،‌ پیشنهاد می دهم که از نقشه ذهنی یا نقاشی فکر استفاده کنید تا موضوعات بخوبی در ذهن شما ماندگار شود.

معرفی خودتان

برای اینکه خودتان را به سایرین معرفی کنید و دیگران از توانایی و قابلیت های شما مطلع شوند باید یک معرفی خوب از خود داشته باشید.

هر چقدر که بتوانید بهتر و شیواتر خود را معرفی کنید قطعا افرادی که صحبت های شما را می شنوند بسرعت به سمت شما جذب می شوند و تمایل پیدا می کنند که در مورد شما بیشتر بدانند.

برای اینکه بتوانید خود را معرفی کنید باید در معرفی خود، یک روند مشخصی را طی نمائید و خود و تجربیات و قابلیت های خود را بیان نمائید.

افزایش شبکه های ارتباطی

برای اینکه بتوانید فردی موفق باشید باید بتوانید ارتباطاتی خوب با دیگران برقرار نمائید و شبکه ارتباطی خود را افزایش دهید.

پس برای موفقیت در شغل و جایگاهی که هستید باید ارتباطات خوبی بتوانید با دیگران برقرار کنید و لازمه این ارتباط،‌ این است که شما بخوبی بتوانید در گفتگوهای خود بدرخشید و توانمند شوید.

شروع یک گفتگو

ترس از اشتباه در ارتباطات و باز کردن صحبت

مواقع بسیاری برای ما پیش می آید که بخاطر ترس از ترد شدن دیگران، صحبتی نمی کنیم!

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
روشهای شروع سخنرانی - چگونه سخنرانی خود را خوب شروع نماییم؟ قسمت دوم

گاهی پیش می آید که به فردی زنگ می زنیم و آن فرد بعد از مدت کوتاهی از ما معذرت خواهی می کند و می گوید نمی تواند صحبت کند و خداحافظی می کند!

این حالت سبب ایجاد حس بدی در ما می شود و سبب می شود که در مواقع دیگر هم به دیگران تماس نگیریم یا ارتباطی برقرار نکنیم.

این موضوع را باید بدانیم که اگر ما می خواهیم در زندگی و کسب و کار خود موفق باشیم باید بتوانیم در ارتباطات خود بدرخشیم و خوب صحبت کنیم.

در چنین مواردی،‌در ابتدا از افراد بخواهیم که آیا می توانند صحبت کنند یا زمان دیگری تماس بگیرید. همین صحبت کوتاه سبب می شود که فرد مورد نظر هم با احترام با شما برخورد نماید و اگر بتواند صحبت را ادامه دهد و در غیر اینصورت زمانی دیگر را به شما پیشنهاد دهد.

تمریناتی مهم در ارتباطات اجتماعی

 در ارتباطات خود سعی نمایید که خوشامد گویی خوبی باشید.

 برای اینکه بتوانید در شروع یک ارتباط بدرخشید، باید بتوانید رفتار و حس خوبی را به طرف مقابل خود منتقل نمائید.

با یک روحیه و نگرش مثبتی به انسان ها نزدیک شوید ( با این تفکر که فرد مورد نظر مخلوق خداوند جهان است و دارای قرب و ارزشی در این جهان است)

 لبخند بر لب داشته باشید.

 با فرد مورد نظر( در صورت امکان) دست دهید و یا در صورتی که فامیل و آشنای نزدیکی است او را بغل نمائید

 برای اینکه سر صحبت را باز کنید، از مطالبی که مدنظر آنهاست شروع کنید ( باید از قبل اطلاعات خوبی از  علاقمندی های دیگران داشته باشیم)

در صورتی که این مراحل را اجرا کنید می توانید در ارتباطات خود بدرخشید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
آموزش فن بیان
ارتباط موثر

اهمیت آموزش فن بیان

برای آموزش باید هم وقت بگذارید و هم هزینه کنید وگرنه باید نادانی را تجربه کنید! اهمیت آموزش فن بیان را جدی بگیرید! خیلی از ما دوست داریم که در

ادامه مطلب ⮘
زبان بدن
ارتباط موثر

آموزش زبان بدن نشسته

در این مقاله در مورد آموزش زبان بدن نشسته و نکات مهمی که در حالت نشستن بر روی صندلی باید رعایت کرد می پردازیم که می تواند ارتباطات شما بسیار

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟