فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مهارت ارائه اسلايد

مهارت ارائه و سخنرانی – ارائه اسلاید

سر تیتر مطالب

مهارت ارائه و سخنرانی – ارائه اسلاید

در ادامه مقالات مربوط به مهارت ارائه و سخنرانی، در این مقاله به بحث در مورد مهارت ارائه اسلاید در ارائه و سخنرانی می پردازیم.

 

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
مهارت ارائه و سخنرانی - قسمت دوم

 

۱- استفاده از تصاویر و اسلاید ارائه

پاور پوینت مانند یک چاقوی دو لبه می باشد!

اگر ندانید که چگونه از پاور پوینت استفاده کنید مطمئنا ارائه خوبی نخواهید داشت و چه بهتر که از آن دوری کنید!

اصلا اینگونه فکر نکنیدکه بدون پاور پوینت ارائه موفقی نخواهید داشت. شما می توانید با استفاده از تخته وایت برد و ماژیک و یا با استفاده از تنها از صدای رسای خود ، یک ارائه موفق داشته باشید.

 

مهارت ارائه اسلاید

 

مهم این است که بتوانید محتوای خود را به بهترین شکل ممکن برای مخاطبان ارائه دهید.

 

۲- گذر سریع از اسلایدها

تصور کنید در میانه یک ارائه ۲۰ دقیقه ای متوجه شوید تنها ۳۰ اسلاید از ۸۰ مورد را نمایش داده و وقت کافی برای بقیه ندارید!

این یکی از مهمترین موضوعاتی است که باید در اسلاید سازی مورد توجه قرار دهید و آن این است که لزومی ندارد تا تمام مطالب را در اسلاید های خود بگنجانید!
این کار سبب می شود تا نتوانید در زمان معین اسلایدهای خود را نشان دهید و یک ارائه ناموفق خواهید داشت!

برای اینکه آرامش بهتری در حین ارائه داشته باشید، سعی کنید تا تنها نکات کلیدی را در اسلایدهای خود قرار دهید و در صورتی که مخاطبان در مورد نکات دیگر سوالی پرسیدند، نکاتی را که ننوشته اید را توضیح دهید.
مهارت ارائه اسلاید

۳- خواندن متن های درون اسلاید ها

خواندن از روی اسلایدهای به جای اینکه از زبان خود در مورد محتوای آنها حرف بزنید، این حس را در مخاطبان القا می کند که تمرکز یا تسلط کافی بر روی موضوع ندارید. همچنین به احتمال بسیار زیاد مخاطبان می توانند متن اسلایدهای شما را بخوانند، و اگر شما خودتان این مسئولیت را به عهده بگیرید سبب پرت شدن حواس آنها از موضوع می شوید!
هنگامی که مخاطبان موضوعی را بر روی اسلایدهای شما می بینند، تمام حواس بینایی آنها به سمت متن شما بر روی اسلاید می رود و اگر شما همزمان آن متن را بخوانید بشدت سبب حواس پرتی و ایجاد حس بد در آنها می شوید!

هدف از ارائه این است که مطالب و محتوای اثر بخش را بتوانید در جلسات به دیگران منتقل کنید نه اینکه در صفحات پاور پوینت خود تمام اطلاعات موجود را بزور قرا دهید!

حتی اگر از پاور پوینت استفاده می کنید به شما پیشنهاد می دهم برای اینکه ارتباط خوبی با مخا طبان خود برقرار کنید و با صفحات اسلاید با انها ارتباط برقرار نکنید، هر از چندی اسلاید ها را خاموش کنید و بدون اسلاید صحبت کنید !

صحبت کردن بدون سلاید علاوه بر اینکه حس بهتری را به مخاطبان شما می دهد،‌به علت ارتباط بهتر و نزدیک با مخاطبان، سبب می شود تا شما هم حس بهتر و اعتماد به نفس بهتری را تجربه کنید!

 

۴- نحوه ایستادن در هنگام ارائه اسلاید

هنگامی که می خواهیم اسلایدهای خود را ارائه دهیم برای احترام گذاشتن به مخاطبان و ایجاد یک ارتباط خود و حس خوب در سخنرانی، باید روبروی آنها قرار گیریم.

 

مهارت ارائه اسلاید

برای نگاه کردن به اسلایدها هم نیازی به چرخش کامل بدن ما نیست فقط کمی سر را تکان می دهیم تا اسلایدها را ببینیم و در این حین ، بدن ما باید روبروی مخاطبان باشد.

 

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
اثر هاله ای
ارتباط موثر

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی اثر هاله ای مهمترین نکته و قدرتمندترین و اثرگذارترین مفهوم در ارتباطات کلامی مخصوصا اولین ارتباط شما با دیگران است که می تواند براحتی

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟