فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلاس خصوصی فن بیان و مهارت های کلامی در ارتباطات اثر گذار ( کارگاه دوم)

سر تیتر مطالب

کلاس خصوصی فن بیان و مهارت های کلامی در ارتباطات اثر گذار ( کارگاه دوم)

در کلاس خصوصی فن بیان و مهارت های کلامی کمک می کنیم تا بتوانید قدرتمندتر، اثرگذار تر و بصورتی راحت و بدور از استرس مقابل جمع صحبت نمایید.

دومین کارگاه آموزشی مهارت های کلامی در ارتباطات اثر گذار در تاریخ ۹۶/۰۳/۰۸ در فرهنگسرای تهرانسر ( واقع در تهران – تهرانسر – بلوار گلها ) برگزار گردید.

هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، بیان مهارت های کلامی اثر بخش برای برقراری ارتباطاتی موثر و قدرتمند بود.

 گزارش اولین کارگاه آموزشی مهارت های کلامی در ارتباطات اثر گذار را اینجا بخوانید..

 

مهارت های کلامی یکی از موثرترین و سود بخش ترین مهارت هایی است که هر فردی در هر جایگاه و موقعیتی به آنها نیاز دارد از جمله فروشندگان، مدرسان، مدیران، کارآفرینان، معلمان و هر فردی که در موقعیت خود با سایر افراد جامعه در ارتباط می باشد.

در این جلسه مروری بر مباحث جلسه اول داشتیم و بعد از آن وارد مبحث مهمی دیگر در مهارت های کلامی در ارتباطات شدیم بنام متقاعد سازی .

 

متقاعد سازی یعنی بگونه ای با افراد صحبت کنیم و ارتباط برقرار کنیم که

فعالیت های مورد نظر ما را با اشتیاق و با کمال میل انجام دهند نه با اجبار!

در مبحث متقاعد سازی، باید تمامی جوانب را در ارتباطات در نظر بگیریم و به تعریفی دیگر، ارتباطات با دیگران  را باید بصورت چند بعدی دید نه تک بعدی !

در مبحث متقاعد سازی باید منافع دیگران حتما مورد توجه قرار گیرد و در بحث متقاعد سازی در ارتباطات، افراد کاری را باید انجام دهند که مورد تمایل و علاقه آنها باشد.

یکی از مهمترین اصولی که در متقاعد سازی مورد استفاده قرار می گیرد اصل ارسطو می باشد که در کلاس خصوصی فن بیان مطرح می گردد.

استفاده از اصل ارسطو

در اصل ارسطو بیان می شود که برای اینکه کلام ما اثر گذاری بالایی داشته باشد باید حاوی کلماتی باشد که

۱- احساسی ۶۵ درصد

۲- منطقی – ۲۵ درصد

۳- اعتباری ( مطابق با سند و مدرک) – ۱۰ درصد

۱- مباحث منطقی :

کلمات منطقی شامل بیان استدلال ها و حقائق و حتی آمارها می باشد تا ذهن فرد را بصورت منطقی درگیر کنیم و صحبت هایی را بیان کنیم که با منطق و عقل طرف مقابل همسان باشد.

۲- مباحث احساسی :

بیشترین کلماتی که تاثیر بسزایی در متقاعد سازی دارد، کلمات و جملات احساسی می باشد.

در ارتباطات و مبحث متقاعد سازی، باید با دیگران بگونه ای صحبت شود و کلماتی انتخاب کنیم که افراد با شنیدن صحبت های ما، حس خوبی به آنها منتقل گردد و پذیرای صحبت های ما شوند.

کلماتی را انتخاب کنیم که به شخصیت افراد و دوست داشتنیهای آنها احترام گذاشته شود و حس خوبی از ارتباط با ما در آنها ایجاد گردد.

در اینجا مبحث مهم دنیای مطلوب انسان ها را بیان کردیم و اینکه تمامی افراد در قلب و جان خود دنیایی دارند به نام دنیای مطلوب!

کلاس خصوصی فن بیان

در دنیای مطلوب انسان ها، تمام افراد دوست داشتنی ( مانند پدر و مادر)، اطرافیان، شخصیت های دوست داشتنی ( بازیگران و خوانندگان و سخنرانان و ..) و بسیاری از انسان هایی هستند که افراد به آنها احترام می گذارند و ‌آنها را دوست دارند.

با این دنیای مطلوب باید در ارتباطات ( که بسیار به مبحث احساسات در ارتباط است) بسیار احترام گذاشت تا حس خوبی به انسان ها منتقل گردد.

۳- اعتبار :

اعتبار یعنی اینکه قسمتی از صحبت های ما باید به یک جای محکم و قابل اتکاء، اشاره کند.

هنگامی که در مورد یک موضوع مهم با همکاران خود صحبت می کنیم، وقتی که اشاره به صورت جلسه ماه پیش می کنید، در اصل از اعتباری که در آن جلسه ایجاد شده استفاده می کنید و صحبت های خود را تحکیم می بخشید.

اساس کلاس خصوصی فن بیان بر تمریناتی می باشد که شما را برای متقاعدسازی و سخنرانی حرفه ای تر نشان می دهد.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
تکینک های افزایش اعتماد به نفس - برنامه ریزی کوچک برای موفقیت

تمرینی برای متقاعد سازی به کمک روش ارسطو:

این مثال را برای یک فعالیت روزانه مهم خود ( مثلا متقاعد سازی کارکنان یا همکاران خود ) و مطابق با سه مرحله بیان شده، ارائه دهید .

 بطور نمونه فرض کنید که می خواهید آنها را متقاعد نمائید که زمان لازم را برای اتمام یک پروژه درمدت زمان یک ماه، قرار دهند تا سود بیشتری نصیب مجموعه شما شود.

در مجموع کلاس خصوصی فن بیان و سخنرانی به شما کمک می کند تا در جایگاه خود اثرگذارتر و حرفه ای تر باشید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
افزایش اعتماد به نفس

دانلود رایگان

در این قسمت قصد داریم تا فیلم آموزش سخنرانی و فن بیان را در اختیار شما قرار دهیم تا در ارائه فرهنگ آموزش، نقشی موثر و اثربخش را ایفا نماییم.

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟