فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فن بیان در فروشندگی و بازاریابی حرفه ای (قسمت ۳)

سر تیتر مطالب

فن بیان در بازاریابی و فروشندگی حرفه ای (قسمت ۳)

آموزش فن بیان برای بازاریابی سبب می شود تا شما بتوانید ارتباطاتی اثربخش را خلق کنید و در ذهن مخاطبان و مشتریان خود ماندگار شوید

قبل از اینکه وارد بحث اصلی فن بیان در بازاریابی شویم باید به این موضوع اشاره کنیم که برای بدست آوردن هر چیزی، از جمله مشتریان خوب و وفادار  و ماندگار، باید سختی ها ی این راه را نیز تحمل کنیم تا بتوانیم به نتایج دلخواه بریم.

فن بیان برای بازاریابی

البته وقتی که در مورد سختی صحبت می شود منظور تمرین و ممارست در این مسیر و پبدا کردن یک مسیر خوب برای رشد و تعالی کسب و کار از طریق ارتباطات ماندگار با مشتری است

هر چه در این مسیر فعالیت های بیشتری انجام دهیم راحت تر می توانیم این موضوعات را در ذهن و روح خود تثبیت کنیم و انجام این کارها و رفتارها،‌ برای ما تبدیل به یک عادت ماندگار شود

که هم خودمان حس بهتری از زندگی و کسب و کار خودمان داشته باشیم  و هم بتوانیم براحتی مشتریان خود را تحت تاثیر قرار دهیم و به عنوان یک فروشنده اثر بخش و موثر فعالیت نمائیم.

فن بیان بازاریابی

چند نکته مهم در فن بیان برای بازاریابی

چندین مورد مهم است که لازم است در اینجا اشاره کنیم :

 هدفگذاری در کسب و کار ( و زندگی)

 اولویت بندی هدف ها

 زمان بندی هدف ها 

 ایجاد ارتباطات قوی و اثر بخش برای رسیدن به اهداف خودمان

 تمرین عادت های خوب و نهادینه کردن آنها

مطالعه کتابه ای مفید در کسب و کار خودتان

در کسب و کار خود باید خیلی بالاتر از موضوعات سطحی و عادی روزمره، به مسائل، مشتریان و اهداف زندگی و کسب و کار خود فکر کنیم و عمل کنیم تا بتوانیم در طول زمان، بعنوان یک پیشرو در کسب و کار خود شناخته شویم.

 فن بیان بازاریابی

در کنار صحبت ها و نکاتی مهمی که اینجا بدان ها اشاره می شود، همیشه موارد بالا را در زندگی و کسب و کار خود به یاد داشته باشید و همیشه بدانید که قرار است به چه سمت و  سویی حرکت کنید.

 در ادامه با بیان چند مورد از همگام سازی مهارت های کلامی و مهارت های غیر کلامی در فن بیان در بازاریابی، گام هایی موثر و اثر بخش و ماندگار در راستای خدمت به انسان ها، خواهیم برداشت.

 ۴- به پرسش های مشتری ، عادت کنید که تک کلمه ای و کوتاه جواب ندهید!

هنگامی که مشتری از شما پرسشی در مورد یک کالای خاصی دارد سعی نکنید که پرسش او را بصورت تک کلمه ای بیان کنید!

فن بیان بازاریابی

این کار علاوه بر اینکه سبب می شود مشتری مفهوم و منظور شما را خوب متوجه نشود، سبب می شود که حس خوبی نسبت به شما پیدا نکند و براحتی شما و مغازه شما را ترک کند!

کلماتی که در زیر آورده می شود کلماتی هستند که باید آنها را از دایره واژگان خود خارج کرده و به جای آن عباراتی را بکار برد که حس بهتری را به مشتری منتقل کند:

آدرستون …           لطفا آدرس را بفرمائید

شمارتون ….          لطفا شمارتون را بفرمایئید

چی؟؟؟                متوجه صحبت شما نشدم دوباره بفرمائید

گوشی گوشی …     گوشی خدمتتون باشه لطفا

بگو ….                   بفرمائید لطفا

نمی دونم  ..         در این مورد اظلاعاتی ندارم

 این دایره واژگان کلمات تکی را باید بصورت بیان عبارات و جملات معنا دار و زیبا تبدیل کنیم تا بتوانیم حس خوب را هم در خودمان و هم در وجود مشتریان خود ایجاد نمائیم.

 ۵- با سرعت عمل در کارها، نشان دهید که مشتری فردی مهم است.

هنگامی که قرار است فعالیتی را برای یک مشتری انجام بدهیم تمام سعی خود را بکنیم که تا حد امکان،‌در انجام ن سرعت عمل داشته باشیم. این کار سبب می شود که این حس به مشتری منتقل شود که مشتری فردی مهم است و فروشنده به مشتری خود ارزش خاصی قائل است و به شخصیت او احترام می گذارد.

فن بیان بازاریابی

مثالی از فن بیان در بازاریابی

یادم می آید که برای خرید گل به گل فروشی نزدیک منزل مراجعه کرده بود. جلوی من آقایی بود که از رفتار و چهره اش معلوم بود که بسیار عجله دارد و منتظر یک دسته گل برای رفتن به فرودگاه و استقبال از یک از اقوامش بود.

برای من جالب بود که فرشنده هم حالتی عجله ای را به خود گرفته بود و در حین کار نیز با مشتری صحبت می کرد و سعی می کرد که هم با رفتار و هم صحبت های خود نشان دهد که می خواهد هر چه سریعتر دسته گل را آماده کند!

درک مشتری در فن بیان در بازاریابی!

همین کار سبب می شود که مشتری احساس کند که فروشنده واقعا او را درک می کند و برای او و زمان او ارزش خاصی قائل است و مطمئنا دفعه بعدی هم این فرد، برای خرید به همین مغازه و فروشنده مراجعه می کند.

حتی اگر در پشت تلفن با مشتری خود صحبت می کنید سعی نمائید تا او را خیلی کم معطل نمائید و سریع به او پاسخ دهید.

چرا که در پشت تلفن،‌ مشتری شما و مشکلات کاری و اطراف شما را نمی بیند و انتظار دارد که فقط به او توجه کنید!

توجه کردن به مشتری در پشت تلفن و سریع جواب دادن به او، سبب انتقال حس خوب ارتباطات ماندگار می گردد.

  فن بیان در بازاریابی و فروش می تواند شما را در ذهن مشتری ماندگار گرداند.

فن بیان بازاریابی

همیشه سعی کنیم تا با فن بیان در بازاریابی یک حس خوبی را  در صحبت ها و رفتار خودمان، به مشتری انتقال دهیم تا ارتباطات او با ما به سمت ماندگاری سوق پیدا کند.

فن بیان بازاریابی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟