فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخنرانی حرفه ای

سخنرانی حرفه ای – تکنیک های شروع سخنرانی قسمت اول

سر تیتر مطالب

سخنرانی حرفه ای – تکنیک های شروع سخنرانی قسمت اول

برای اینکه یک سخنرانی حرفه ای و جذاب داشته باشیم باید بتوانیم تا از تکنیک هایی اثرگذار در شروع صحبت و سخنرانی خود استفاده کنیم مثل سوال پرسیدن!

در اینجا قصد داریم تا در مورد تکنیک های شروع یک سخنرانی حرفه ای صحبت کنیم.

برای اینکه یک سخنرانی حرفه ای و جذاب داشته باشیم باید بتوانیم تا از تکنیک هایی اثرگذار در شروع سخنرانی خود استفاده کنیم.

در این فایل صوتی در مورد یک تکینک قدرتمند و حرفه ای در سخنرانی و نحوه بکارگیری آن صحبت خواهیم کرد:

روش شروع صحبت – سوال پرسیدن

این تکنیک شروع برای فروش و مذاکره هم می تواند استفاده شود.

سخنرانی حرفه ای

فایل صوتی روش شروع صحبت را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

متن مربوط به فایل صوتی، روش شروع صحبت و سخنرانی

به نظر شما بهترین تکنیک برای شروع سخنرانی اثرگذار، جذاب و حرفه­ای چی میتونه باشه؟

از چه تکنیک­هایی برای شروع سخنرانی استفاده می­کنند و شما، شمایی که این فایل رو گوش میدید از چه تکنیک­­هایی استفاده می­کنید؟ کدوم تکنیک تا حالا تونسته اثرگذارتر باشه؟

من احمدرضا فاضلی هستم مدرس و مربی سخنرانی و مهارت ارائه و در این فایل صوتی قصد دارم که در مورد یکی از قدرتمندترین، اثرگذارترین و جذاب­ترین روش برای شروع یک سخنرانی استفاده بکنند،

بله! سوال پرسیدن!

قطعا سوال پرسیدن یکی از قدرتمندترین و اثرگذارترین روش­ها برای شروع جذاب یک سخنرانی جذاب و حرفه­ایه،

Question Hock the mind

سوال بر ذهن مخاطب قفل میشه و تا هنگامی که جواب سوال رو پیدا نکرده باشه مخاطب، قطعا در ذهن خودش میگرده میگرده میگرده تا جواب سوال شما رو پیدا کنه و همین سبب افزایش سطح توجه مخاطب هم خواهد شد در شروع یک سخنرانی بدون اینکه حتی خودتون رو معرفی بکنید، سلام بکنید، همین سوال پرسیدن واقعا میتونه قدرتمند باشه

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
پایان سخنرانی - نکاتی در مورد انتهای سخنرانی

البته در نظر داشته باشید که جلسه چه جلسه­ ایه و اینکه خودتون رو معرفی بکنید و یا اینکه سوال بپرسید ولی در یک همایش قطعا سوال پرسیدن میتونه قدرتمند باشه در اول اون همایش و اینکه چه سوالی رو بپرسیم،

سوالی که در راستای مفهوم اصلی و محتوای سخنرانی ما باشه قطعا و همون اول نشون بده که ما قراره چه مسیری رو در سخنرانی طی کنیم، قراره چه شروعی رو داشه باشیم، قراره چه محتوایی رو بیان کنیم و قراره به کجا برسه مخاطب؟

یعنی سوالاتی رو بپرسیم که مخاطب درک بکنه که چقدر خوب واقعا اگر به این سوالات جواب داده باشه میتونه جلسه ­ی خوبی باشه و تا آخر با سطح توجه بالا به صحبت­های شما گوش میده این خیلی مهمه که در راستای محتوای اصلی صحبت شما باشه.

البته سوالاتی که با چرا شروع میشن و چگونه، اینها سوالات بسیار قدرتمندی خواهند بود،

چرا ما باید از این روش­ها استفاده بکنیم؟

چرا سازمان ما در این وضعیت وجود داره و چگونه میتونیم این وضعیت رو بهبود و ارتقا بدیم و چگونه میتونیم بهره­وری رو افزایش بدیم و چگونه میتونیم سطح رضایت کارکنان خودمون رو افزایش بدیم؟

 سوالاتی که با چرا شروع میشن سبب تحریک مغز مخاطب میشن و واقعا تحریک میشه ذهن مخاطب و سوالاتی که با چگونه شروع میشن سبب میشه که مخاطب بگرده و به سمت جواب سوال بره که چگونه میتونیم این مسئله رو حل بکنیم؟

قطعا سوالات بسیار قدرتمند­ند، نه در شروع یک سخنرانی بلکه در حین یک جلسه­ ی فروش، مذاکره و سخنرانی هم بسیار قدرتمندند اینکه ارتباط نزدیکی رو با مخاطب برقرار کنید، اینکه هر لحظه ذهن مخاطب رو بالا نگه داری،

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
افزایش اعتماد به نفس - ورزش

اینکه سطح توجهش رو بالا نگه داری و نگذاری که توجهش پرت بشه از موضوع و از جلسه و اون رو کاملا در جلسه قرار بدین و هم اینکه خودتون رو در موقعیتی قرار بدین از لحاظ لحنی و ظاهری که به دنبال جوابش هستید از مخاطب، همین سبب میشه که مخاطب توجهش بالا قرار بگیره و مرتب به این فکر کنه که سوالی پرسیده میشه و باید به اون جواب داده باشه.

Question Hock the mind

سوال بر ذهن مخاطب قفل میشه و اینو هیچگاه فراموش نکنید و قدرتمندترین و اثرگذارترین و کاربردی­ ترین روش و تکنیکی که میتونید برای شروع و ادامه ­ی سخنرانی از اون استفاده بکنید

و قطعا نتایج خوبی می­گیرید نه تنها سطح توجه مخاطب افزایش پیدا میکنه بلکه به اهمیت موضوع شما هم بیشتر پی میبره و علاوه بر اون سبب میشه که سطح توجه شما، انرژی شما هم بالا بره و به صحبت­های خودتون پرقدرت و با سرعت بیشتری ادامه بدید،

سوالات بسیار قدرتمندند ولی اینکه چه سوالی رو انتخاب بکنید به هوشمندی شما ربط داره و البته که ۲ تا نکته رو هم گفتم سوالاتی که با چرا و چگونه شروع میشه واقعا سبب تحریک مغز مخاطب و به دنبال جواب گرفتن می رود  و واقعا توجهش به سمت اون بره و همین خیلی به شما کمک میکنه که یک جلسه­ی واقعا خوبی رو سپری کنید و بعد از اون جلسه واقعا از شما راضی باشند .

یک تجربه در استفاده از روش شروع صحبت با سوال

این رو هم بعنوان یک تجربه بگم در کارگاه­هایی که ما برگزار می­کنیم، کارگاه­های اعتمادبه نفس و کارگاه­های اصول و مبانی سخنرانی حرفه­ای من واقعا از اول تا آخر کارگاه یعنی در این دو ساعت، دو ساعت و نیم از سوالات بسیار زیاد استفاده میکنم و همین سبب افزایش سطح  توجه و ارتباط من با مخاطب و رضایت مخاطب بعد از جلسه است.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
طنز در سخنراني

به جرأت میتونم بگم بیش از نود درصد افراد، بیش از نود درصد و گاهی هم تا صد درصد، به کارگاه­های ما نمرات بالایی رو می دهند و این خیلی خوبه و بدست آوردم بر اساس تجربه که این تکنیک واقعا میتونه قدرتمند باشه، سوال، سوالاتی که مرتبط با موضوع باشه، سوالاتی که ذهن مخاطب رو درگیر بکنه، همه ­ی اینها بسیار میتونند قدرتمند باشند.

اما اینجا از شما هم یک سوال میپرسم واقعا اگر بخواهید در یک کارگاه یا در یک جلسه سخنرانیتون رو با سوال شروع بکنید از چه سوالاتی استفاده می­کنید؟

دفترچه ایده ها – با سوالاتی خوب و اثرگذار

در مخزن خودتون، مخزنی که اطلاعات رو در اون قرار میدید برای اینکه در جلسات به خوبی صحبت بکنید که این مخزن میتونه ایده ­های شما باشه، سوالات خوبی هم قرار بدید همیشه قبل از جلسات ۵، ۶ تا ۱۰ سوال قدرتمند و خوب رو برای خودتون انتخاب کنید که در اول سخنرانی و در حین سخنرانی از مخاطبانتون بپرسید تا بتونید سطح توجه اونها رو بالا نگه دارید، سوالات رو انتخاب بکنید،

همین الان برای کارگاه، سمینار، جلسه­ی فروش و مذاکره و هر جلسه­ای که دارید ۶ تا ۱۰ سوال خوب رو انتخاب کنید بنویسید و روی اونها کار بکنید و همون­ها رو برای تمرین بیان بکنید که چه سوالاتی رو می­پرسید که در جلسه­ی سخنرانی آماده­ی آماده باشید و قطعا بدونید که این روش میتونه بسیار شما رو در جلسات سخنرانی جلو بندازه.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب و ماندگار الهام بخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟