فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان بدن و فن بیان در فروش و بازاریابی حرفه ای

زبان بدن و فن بیان در فروش و بازاریابی حرفه ای ( قسمت ۱)

سر تیتر مطالب

زبان بدن و فن بیان در فروش و بازاریابی حرفه ای ( قسمت ۱) 

زبان بدن در فروش می تواند نه تنها فروش و ارتباطات شما بیشتر و بهتر گردد سبب می شود تا حال دل شما در ارتباطات کلامی با انسانها عالی شود!

تاثیر زبان بدن و فن بیان در فروش

جالب است بدانید که اکثر مشتریان بر اساس همین رفتارهای غیر کلامی ( زبان بدن) فروشنده می باشد که تصمیم به خرید و ادامه خریدهای بعدی را می گیرند!

از اولین دیدار مشتری با شما، رفتارهای غیر کلامی شماست که او را به سمت خرید کردن ( یا خرید نکردن) هدایت می کند. 

بسیار حتما برای شما هم پیش آمده که چندان به صحبت های فروشنده توجهی نکرده اید و بیشترین توجه خود را به لحن گفتار فروشنده و ژست بدن، نحوه ایستادن و برقراری ارتباط چشمی و … داشته اید.

بسیاری از فروشندگان دوست دارند که دست به سینه باشند تا مشتری آنها احساس کند که ” چه فروشنده منظم و مودب و  آماده به کاری “!!

تاثیر زبان بدن و فن بیان در فروش 

اشتباهات زبان بدن در فروش

در حالی که این حالت دست به سینه، نوعی حالت مقاومت و ترس را در وجود مشتری ایجاد می کند !

یا حتما مواقعی هم برای شما پیش آمده که با توجه به نحوه ایستادن فروشنده ولحن او به این نتیجه رسیده اید که او ( فروشنده) فردی است که فقط می خواهد جنس خود را بفروشد و سودی حاصل کند ! و این را از عدم تطابق گفتارش با زبان بدنش متوجه شده اید!

تاثیر زبان بدن و فن بیان در فروش

 شاید هم اصلا فروشنده چنین قصدی ندارد که کالا را به شما بفروشد ولی همین که زبان بدن شما بعنوان فروشنده، حرکات دست و چشم و صورت و … مطابق با گفتار شما نباشد، چنین حسی را بطور ناخودآگاه منتقل می کنید.

همانگونه که در مقاله مهارت های کلامی در فروش و بازاریابی ( قسمت ۱) بیان گردید، نقش زبان بدن در اثر گذاری بر روی دیگران در ارتباطات بسیار مهم تر و ضروری تر از کلام و لحن کلام ما می باشد.

تاثیر زبان بدن و فن بیان در فروش
تاثیر زبان بدن و فن بیان در فروش

گوش دادن به صدای مشتری

در هنگامی که در حال ارتباط با مشتری هستیم سعی نمائیم تا مطابق با صحبت های او، چهره و وضعیت مناسب را اجرا نمائیم تا با او و صحبت های او و خواسته های او هماهنگ و هم  آوا شویم.

هنگامی که مشتری در مورد سوالی را می پرسد سعی نمائیم تا بخوبی قبل از جواب دادن، صحبت های او را گوش داده و به علامت تائید، سر خود را تکان داده و بعد از اتمام صحبت های او، جواب مناسب را مطابق با شرایط موجود بیان نمائیم.

اگر مشتری سوالی می پرسد یا صحبتی را انجام می دهد که با جمله ای تعجبی همراه است، ما هم بعنوان یک فروشنده حرفه ای باید در جهت همنوایی با مشتری، چهره ای تعجبی به خود گرفته و با او ادامه صحبت را انجام دهیم.

فن بیان و زبان بدن در بازاریابی

لحن صدا در ارتباط با مشتری یک اصل در زبان بدن

بگونه ای باید با مشتریان خود رفتار و صحبت نمائیم تا بتوانیم آنها را بخوبی به سمت خود و محصولات خودمان جلب نمائیم تا بعنوان یک شرکت، سازمان و فروشگاهی ماندگار در ذهن مشتری، ثبت شویم.

کلام ما، رفتار ما، لحن ما، هیچگاه از ذهن مشتری پاک نخواهد شد و هر صحبت و رفتاری را که از ما ببیند، همانند یک سفیر ارسال شده به سمت دیگر مشتریان و مردم، ما را معرفی خواهد کرد.

پس چقدر خوب است که بعنوان یک فروشنده حرفه ای و خوش رفتار و خوش سخن در ذهن مشتریان خود شناخته شویم تا آنها هم محصولات ما و فروشگاه و سازمان ما را برای دیگران بازاریابی و معرفی نمایند.

اینگونه است که می توانیم مسیر رشد و تعالی و پیشرفت سازمان خود را تضمین کنیم.

فن بیان در بازاریابی

در پایان به شما عزیزان توصیه میکنم که محصول جذاب و پرطرفدار زبان بدن در سخنرانی را حتما ببینید تا بتوانید در جمع های خانوادگی و کاری خود بصورت کاملا حرفه ای زبان بدن خود را کنترل کنید.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟