فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمرین هوش کلامی – تمریناتی اثرگذار برای افزایش مهارت کلامی در ارتباطات

سر تیتر مطالب

تمرین هوش کلامی – تمریناتی اثرگذار برای افزایش مهارت کلامی در ارتباطات

برای افزایش هوش کلامی باید تمریناتی را بصورت مداوم در یک مدت زمان خاص انجام دهید که بتواند تاثیراتی ماندگار در ذهن شما ایجاد نماید.

در روابط روزمره ای که برای ما بوجود می آید، بدلیل محدود بودن واژگان ما،  از مهارت های کلامی ناقصی برخوردار هستیم و واقعا نمی توانیم با کلمات و جملاتی ساده و کلیشه ای، منظورمان را بخوبی به دیگران بیان کنیم و ارتباطاتی اثر بخش را ایجاد نماییم .

افزایش هوش کلامی

ما باید یک واقعیت سخت و شکننده را بپذیریم :

باید بعنوان یک انسان و فردی تعاملی، بتوانیم یک مفهوم خاص را بسته به شرایط موجود و نوع مخاطب خود، با جملات و کلماتی متفاوت بیان کنیم تا سطح بالاتر و اثر بخش تری از ارتباطات اجتماعی و خانوادگی را تجربه کنیم!

افزایش هوش کلامی

اگر نتوانیم از این توانایی استفاده کنیم مطمئنا در ارتباطات خود دچار سوء تفاهمات جبران ناپذیری خواهیم شد.

تمرین هوش کلامی

۱- اولین تمرین هوش کلامی – خواندن کتاب های مختلف

هر چقدر که ما بتوانیم کتاب های مفید و موثری را بخوانیم مخصوصا در زمینه ارتباطات اجتماعی و مهارت های کلامی، بهتر و راحت تر می توانیم ارتباطاتی قدرتمند و اثرگذار ایجاد کنیم چرا که دایره واژگان خود را وسیع می کنیم.

افزایش هوش کلامی

۲- دومین تمرین هوش کلامیتیز حسی در هنگام تماشای فیلم

اگر در حال تماشای یک فیلم هستید، در صحنه های مختلف به این فکر کنید که اگر بجای فرد گوینده پیام بودید، الان چه جمله ای شبیه آن یا حتی بهتر از آن را بیان می کردید.

۳- سومین تمرین هوش کلامی – صحبت در مورد کلمات نامتشابه

سه کلمه نامتشابه را انتخاب کرده و درمورد آنها شروع به یک صحبت ۱ الی ۲ دقیقه ای کنید.

مثلا : گردو، شامپو ، گاو
شروع به صحبت کنید بگونه ای که این سه کلمه در صحبت های شما نمایان باشند!

در یک روز گرم تابستان وقتی وارد حیاط خانه پدربزرگم شدم، گاو بزرگ و تک شاخی را دیدم که به درخت گردوی وسط حیاط کنار حوض اب بسته شده بود و جلوی مسیر رفتن من به سمت حوض  را که بر روی آن شامپوی من بر روی آن بود بسته بود  و ….

بخش بسیار مهمی از ارتباطات ما با کلمات و جملاتی است که انتخاب میکنیم و به زبان می آوریم و هر چقدر این مهارت های کلامی ما قوی تر شوند و تمرین هوش کلامی را انجام دهیم، ارتباطاتی اثر بخش تر و موثر تر خواهیم داشت.

  افزایش هوش کلامی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
آموزش فن بیان
ارتباط موثر

اهمیت آموزش فن بیان

برای آموزش باید هم وقت بگذارید و هم هزینه کنید وگرنه باید نادانی را تجربه کنید! اهمیت آموزش فن بیان را جدی بگیرید! خیلی از ما دوست داریم که در

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟