فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تکنیک های سخنرانی در جلسات ( قسمت اول )

سر تیتر مطالب

تکنیک های سخنرانی در جلسات ( قسمت اول)

برای سخنرانی در جلسات ، اصول و تکنیک هایی وجود دارد که یک مدیر کارآمد و اثر بخش باید بتواند این اصول را در سخنرانی های خود در جلسات استقاده نماید.

در سازمان ها و شرکت های مختلف، مطمئنا جلسات کاری بسیاری برای مدیران پیش خواهد که باید در آن جلسات در زمینه مسائل مربوط به حیطه مدیریت خود و همچنین راهکارهای آینده مربوط به سازمان و شرکت خود صحبت کنند.

برای اینکه شما به عنوان یک مدیر کارآمد و اثر بخش، صحبت هایی موثر و کاربردی داشته باشید و سایر مدیران و کارمندان، بخوبی صحبت های شما را درک کنند، باید از اصول و تکنیک هایی در صحبت های خود  در جلسات استفاده نمائید تا صحبت های شما اثرگذاری قدرتمندی داشته باشد.

در این قسمت قصد داریم تا با ارائه یک ساختار قدرتمند و اثر بخش در سخنرانی در جلسات، با شما در ارائه یک سخنرانی اثربخش، موثر و مفید همراه باشیم.

ساختار سخنرانی در جلسات

برای سخنرانی در جلسات، یک مدیر اثر بخش باید بتواند با صحبت های خود، سبب تغییر چشم انداز سایر مدیران و کارمندان شود تا با توجه به این چشم انداز جدید، افراد در راستای بهره وری و بهبود اوضاع سازمان یا شرکت، اقدامی را انجام دهند.

ساختاری که در اینجا برای سخنرانی مدیران در جلسات مورد بررسی قرار خواهد گرفت، ساختاری قدرتمند و اثر بخش و کاربردی در سخنرانی های سازمانی میباشد که آن را به اختصار  PCSC   می نامیم.

۱- اولین قسمت ساختار سخنرانی مدیران در جلسات، موقعیت (Position) می باشد.

هنر یک مدیر کارآمد و اثر بخش در این است که بتواند صحبت خود را بطوری جذاب و با صلابت شروع کند.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
افزایش فن بیان و هوش کلامی با ضبط صدا

اگر یک مدیر نتواند توجه مخاطبان را در ۳ تا ۶۰ ثانیه اول سخنرانی جذب کند، رفته رفته حواس مخاطبان به خرید مایحتاج منزل و لباس مورد علاقه شان پرت خواهد شد!

در این چند ثانیه اول باید توجه دقیق آنها را به این موضوع متمرکز کنیم که صحبت های شما چه منفعتی برای آنها دارد!

در این قسمت شما بعنوان یک مدیر کارآمد و اثر بخش باید بتوانید موقعیت موجود را بخوبی، فقط و فقط توصیف کنید.

تاکید می کنیم که فقط باید توصیف کنید، بدون اینکه در مورد آن قضاوتی انجام شود.

موقعیت در اینجا می تواند هر موضوعی باشد که در ذهن افراد دیگر جا افتاده است یا اتفاقی باشد که در مجموعه مدیریتی شما رخ داده است.

مثالی از ساختار

مثلا می توانیم درباره یک موضوع مهمی که در علم مدیریت وجود دارد صحبت کنید و آن را بخوبی توصیف کنید:

” برای مدیریت بهتر افراد مجموعه خود، مدیریت متکی بر پاداش های بیرونی است که به کارگران انگیزه می دهد”

و یا بطور مثال می توانیم در مورد یک اتفاقی که در مجموعه تحت مدیریت ما رخ داده است صحبت کنیم:

” هفته گذشته مجموعه ما در قسمت نرم افزاری و کامپیوتری خود دچار اختلالاتی شد که سبب شد بسیاری از فعالیت های مربوط به طراحی و ساخت تجهیزات ما به تعویق بیفتد”

موقعیت می تواند هر اتفاق یا ایده و نظری باشد که وجود دارد.

وظیفه شما در این قسمت این است که موقعیت، اتفاق و ایده مورد نظر را فقط و فقط توصیف کنید تا افراد حاظر در جلسه، بتوانند بخوبی موقعیت مدنظر شما را درک کنند.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
افزایش هوش کلامی در سخنرانی

در این قسمت ( قسمت موقعیت) می توانید از تکنیک هایی اثر بخش و قدرتمند در ایجاد جلب توجه مخاطبان حاظر در جلسه استفاده کنید که در مقاله بعدی ( قسمت دوم سخنرانی مدیران در جلسات) بیان خواهد شد.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
اثر هاله ای
ارتباط موثر

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی

اثر هاله ای در ارتباطات کلامی اثر هاله ای مهمترین نکته و قدرتمندترین و اثرگذارترین مفهوم در ارتباطات کلامی مخصوصا اولین ارتباط شما با دیگران است که می تواند براحتی

ادامه مطلب ⮘
دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟