فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برندسازی شخصی – چگونه خودتان را بازاریابی کنید؟

سر تیتر مطالب

برندسازی شخصی – چگونه خودتان را بازاریابی کنید؟

برندسازی شخصی به شما کمک می نماید تا بتوانید توانمندی و قابلیت های خود را بخوبی و بگونه ای اثربخش ارائه و نمایش دهید و بتوانید بخوبی رشد کنید و موفق شوید. 

آیا می دانید که موفقت شما به تصویر ذهنی افراد نسبت به شما بستگی دارد؟
آیا می دانید که برای ارتقای تصویر ذهنی موجود نسبت به خود و ایجاد یک برند شخصی و حمایتی از آن، چه کارهایی را باید انجام داد؟
آیا می دانید که برای حداکثر کردن میزان پیشرفت خود در محیط های کاری و اجتماعی چگونه باید عمل نمود؟

برای پاسخ دادن به این سوالات و بسیاری از سوالات مربوط به ساخت برند شخصی معتبر حتما پیشنهاد می کنیم که این کتاب با ارزش را مطالعه کنید.

برندسازی شخصی

۱- تصویر ذهنی در برندسازی شخصی

تصوری ذهنی چیزی نیست که در مالکیت شما باشد. تصویر ذهنی مانند زیبایی، عاملی است که در چشمان شما وجود دارد. هر فردی تصویر خاصی را نسبت به شما در ذهن خود دارد. این تصویر خلاصه ای از ادراک، احساسات عینی و ارزیابی او از شماست.
زمانی که دیگران در مورد شما صحبت می کنند، در واقع درباره مفهوم ذهنی خود نسبت به شما، بحث می کنند که در نتیجه برخورد شخصی آنها با شما و گفت های دیگران در مورد شما ایحاد شده است.
در هنگامی که با دیگران حتی یک رابطه کلامی کوتاهی دارید در حال انتقال باورها، نگرش ها و عقائد محکم درونی و تفکرات تان نسبت به اطرافیان هستید، پس واقعا مراقب باشید!

برندسازی شخصی

مراقب کلامتان باشید!

در این کتاب همچنین این موضوع مهم مورد بررسی قرار می گیرد که تصویر ذهنی ایجاد شده چگونه می تواند براحتی از بین رود!
پس واقعا مراقب رفتار و کلام خود باشید…

۲- شاخص های موفقیت در برندسازی شخصی

در فصل دوم این کتاب به شاخص های موفقیت و عناصر اصلی ایجاد یک تصویر ذهنی خوب می پردازد.
از جمله این شاخص ها، آموزش و یادگیری مستمر است. افرادی که بدنبال یادگیری و آموزش های مستمر هستند عموما دارای انرژی بالا و نگرش های مثبتی هستند و دنیا را از دریچه ای زیباتر می بینند و در هر حالی در پی حل مسائل روزانه هستند تا شکایت !

آسیب رساندن به تصویر ذهنی

در این کتاب به بررسی مواردی که سبب می شود تصویر ذهنی ایجاد شده از شما در ذهن دیگران، چگونه می تواند آسیب ببیند،‌پرداخته شده است.
یکی از مواردی که می تواند به تصویر ذهنی خوب ایجاد شما از شما، آسیب بزند، عدم بکارگیری کلمات درست در حین ارتباطات کلامی می باشد که می تواند به شدت به تصویر ذهنی از شما ( برند شخصی) شما آسیب بزند.
پس بسیار مراقب کلماتی باشید که در حین مکالمات روزمره استفاده می کنید.

برای آشنایی بیشتر با مهارت های کلامی و استفاده درست از کلمات، حتما این مقاله را مشاهده بفرمائید.

برندسازی شخصی 

بررسی عوامل محیطی

در این کتاب همچنین به بررسی عواملی که در محیط کار و اجتماع، سبب ایجاد چالش های مهمی می گردد، ‌می پردازد.

این موضوع را بیشتر مورد کنکاش قرار می دهد که چگونه می توانیم با تعارضات و اختلاف های ایجاد شده در محیط کار، بگونه ای برخورد کنیم که به برند شخصی ما آسیبی نرساند و یک تصویر ذهنی خوب از ما ایجاد شود.
در نظر گرفتن مسائل جنسیتی در محل کار و مراقب بودن به احترام به دیگران و ارزش انسانی آنها و رعایت آداب معاشرت می تواند در ایجاد یک برندی شخصی از ما موثر و اثر گذار باشد.

۳- پیشبرد برندسازی شخصی

برای پیشبرد برند شخصی و ایجاد یک تصویر ذهنی خود از خود در ذهن افراد، باید از روشها و تکنیک های موثر اشتفاده شود که در این کتاب به چندین تکنیک بسیار موثر و اثر گذار پرداخته شده است.

سخنرانی در جمع

یکی از این تکنیک های موثر و مفید، سخنرانی در معرض عموم می باشد .
توانائی ارائه یک سخنرانی فصیح و همراه با اعتماد به نفس در برابر گرئه هایی مختلف، یکی از ویژگی های قابل تحسین در ایجاد یک برند شخصی می تواند باشد.
این مهارت هم می تواند مانند سایر مهارت ها بدست آید البته با تمرین و ممارست فراوان!

برای مشاهده گزارش کارگاههای آموزشی و تمرین های آن این مقاله را مشاهده بفرمائید.

برندسازی شخصی

سخنرانی در مقابل عموم به فرد اجازه می دهد تا بسیاری از ویژگی های مربوط به داشتن یک تصویر ذهنی مناسب را از قبیل تعهد، مثبت بودن ، راهبری و … را از خود نشان دهد.

۴- خود کنترلی و خود ارزیابی در برندسازی شخصی

موضوع خود کنترلی و خود ارزیابی مداوم برای پی بردن به درست یا نادرست بودن آنچه که انجام می دهیم، در ایجاد و شکل گیری بهتر و حرکت رو به جلو برای ایجاد یک برند شخصی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.
سوالات مهمی هم در این راستا وجود دارد که می تواند بسیار به شما کمک کند:
اهداف شما از انجام کار و تعهد کاری چه چیز ( یا چیزهایی ) می تواند باشد؟
منابع شخصی و ارزش هایی که برای انجام کار خود، با خود همراه دارید چه چیزهایی هستند؟
هر برنامه ای نیاز به هدف دارد.

اهداف باید قابل سنجش و قابل اندازه گیری باشند و از چارچوب زمانی لازم برخوردار باشند.

برندسازی شخصی

نکاتی مهم در برندسازی شخصی

راستی و درستی، خلوص نیت، رفتار درست، شخصیت، اصالت، قابلتی، صلاحیت و مهارت ها فروش، مسئولیت پذیری و پاسخگویی به نیازها و نیازمندان، مجموعه ای از خصوصیات و خصلت هایی هستند که لازم است ارائه شوند تا مخاطبان ( و مشتریان شما) شما را بر اساس آنها ارزیابی کنند و یک تصویر ذهنی خوب از شما در ذهن خودشان ایجاد کنند.

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
افزایش اعتماد به نفس

دانلود رایگان

در این قسمت قصد داریم تا فیلم آموزش سخنرانی و فن بیان را در اختیار شما قرار دهیم تا در ارائه فرهنگ آموزش، نقشی موثر و اثربخش را ایفا نماییم.

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟