فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سخنرانی حرفه ای

بال های اصلی در آموزش سخنرانی حرفه ای

سر تیتر مطالب

بال های اصلی در آموزش سخنرانی حرفه ای

در این فایل صوتی قصد داریم تا در مورد بال های اساسی آموزش سخنرانی حرفه ای صحبت کنیم تا سخنرانی هایی اثربخش و قدرتمند داشته باشیم.

اگر بال های قدرتمند سخنرانی حرفه ای را بشناسیم، براحتی می توانیم خود را برای هر جلسه ای، حتی جلسات فروش و مذاکره و … آماده کنیم.

سخنرانی حرفه ای

http://dl.ahmadfazeli.com/Radio/Bayan_Mandegar_Radio/Speech.mp3

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

متن مربوط به فایل صوتی، بال های قدرتمند در آموزش سخنرانی حرفه ای 

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست.

با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

در این فایل صوتی میخوام در مورد این موضوع صحبت بکنم که پایه­ های اساسی مهارت سخنوری در چه چیزهایی است؟ بال­های اساسی مهارت سخنوری چه چیزهایی هستند؟

ما در مهارت سخنوری دو بال قدرتمند رو داریم، یکی از این بال­ها مهارت­های ارتباطیه، تکنیک­ها، تاکتیک­ها و روش­هایی که شما تو این روش استفاده می­کنید

برای اینکه در جمع ­های مختلف صحبت بکنید، از محتواهای مختلف گرفته، از چاشنی­های مختلف گرفته از ساختارهایی که شما استفاده می­کنید در صحبت­ها و سخنرانی­هاتون همه ­ی اینها رو شما میشه.

یک بال آموزش سخنرانی حرفه ای

یک بال سخنرانی دانستن تکنیک­ها و تاکیتیک­ها است. اینکه چطور از روش­های مختلف سخنرانی رو بدونیم و چگونه ازش استفاده بکنیم؟

اما یک بال دیگه ­ی مهارت سخنوری وجود داره که عموما نادیده گرفته میشه و این بال بسیار قدرتمنده در اینکه شما رو در مهارت سخنوری که هیچ، در بسیاری از مهارت­ها جلو خواهد انداخت و این بال قدرتمند و اثربخش و اثرگذار که خیلی­ ها نادیدیش می­گیرن چیزی نیست جز حس خوب!

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
تکینک های تقویت افزایش اعتماد به نفس - چرایی کارهای خود را پیدا کنید!

شما اگر تمام تکنیک­های سخنرانی رو بدونید، اگر تاکتیک­ها رو بلد باشید، ساختارهای سخنرانی رو بدونید، چاشنی­ها رو بدونید و همه ­ی اینها رو بلد باشید و اجرا هم کرده باشید

ولی اگر از اون لحظه­ای که ایستادید و صحبت می­کنید از صحبت­هایی که می­کنید حس خوبی نداشته باشید، لذت نبرید از صحبت­هایی که انجام میدید، قطعا نتیجه­ ی کار شما خیلی خیلی خیلی کم و شاید بی­ارزش باشه!

این دو بال قدرتمند با هم هیچ­گاه جمع نمیشن اینها با هم ضرب میشن!

اگر تکنیک­ها و تاکتیک­­ها رو بدونید، روش­های مختلف، ساختارهای مختلف، چاشنی­های مختلف، روش­های مختلف گفتگو رو بدونید

یک بال دیگر سخنرانی حرفه ای

اما حستون هنگام بیان تکنیک­ها و صحبت­های خودتون خوب نباشه نتیجه­ ی کار شما نزدیک به صفر خواهد شد و برعکس هم وجود داره این دو بال قدرتمند با هم جمع پذیر نیستند اینها ضرب میشن در همدیگه و نتیجه­ ی کار شما رو ارائه میدن!

مخاطب شما فردی که به صحبت­های شما گوش میده حتی اگه از طریق یک صوت مثل همین الان که صدای من رو می­شنوید قطعا از صحبت­های من انرژی من رو درک میکنه، من چه انرژی الان دارم؟

این رو از صحبت­های من حتی بدون اینکه من رو ببینه درک میکنه این انرژی رو، مخاطب شما به دنبال انرژی­ایه که از شما دریافت میکنه قبل از اینکه کلمات رو از شما دریافت کنه قبل از اینکه دهانتان رو باز کنید از زبان بدن استفاده کنید،

از تاکتیک­­ها و تکنیک­ها استفاده کنید از چاشنی­های مختلف، مخاطب شما حس شما رو می­بینه در هر لحظه و با اون حس شما ارتباط برقرار میکنه با حسی که در قلب شما و در وجود شما هستش و اون رو بهش هدیه میدید و یا بهش هدیه نمی­دید با اون ارتباط برقرار میکنه و بعد به دنبال صحبت­ها و سخنرانی­های شما خواهد رفت.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
مهارت ارائه و سخنراني - حسن جويي

دو بال قدرتمند را فراموش نکنید!

پس این دو بال قدرتمند رو فراموش نکنید دوستان بزرگوار، تکنیک­ها و تاکتیک­ها و روش­ها و مهارت­های ارتباطی در یک طرف و یک بال قدرتمند دیگه در این طرف به نام حس خوب باید داشته باشید

و این دو تا در هم ضرب میشه اگر حستون خوب نیست قطعا بدونید که در یک مذاکره و گفتگو و فروش هر چقدر هم حرفه­ای باشید مخاطب به سمت شما نخواهد اومد اینو شک نکنید!

باید حستون رو در هر لحظه خوب کنید، باید به انگیزه و هدف و رسالت اصلی زندگیتون خوب فکر بکنید و انرژی بگیرید از اون رسالتی که در زندگی برعهده دارید.

بسیاری از اوقات پیش میاد که خود من هم انرژی کمی رو دارم قبل از برگزاری یک جلسه، یک کارگاه یا حتی یک گفتگو ولی با یگسری کارهای فیزیکی خیلی راحت حس خودم رو برمیگردونم

یکی از کارهایی که خیلی سادست و عموما هم انجام میدم لبخند زدنه حتی به زور، می­ایستم سرشونه ­ها رو بالا نگه میدارم

یک تمرین خوب برای افزایش اعتماد به نفس

مثل آدمهایی که یه مقدار قلدر هستن و سرم رو بالا نگه میدارم و شروع میکنم به لبخند زدن و خندیدن و همین کار رو ۲۰-۳۰ ثانیه تا ۱ دقیقه انجام میدم همین کاری که الان هم دارم انجام میدم

و یا این کار قطعا حس من خوب میشه و هورمون اندروفین ترشح میشه هورمون شادی و این حس لذت رو به من میده و وقتی من حس لذت و شادی رو پیدا کردم قطعا مخاطب من هم حس شادی رو درک میکنه و صحبت­های من بسیار جذابتر خواهد شد.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
زبان بدن - زبان بدن اثر بخش در سخنرانی و ارائه حرفه ای ( قسمت چهارم)

همین تمرین ساده رو هر از گاهی که اعصابتون بهم ریخته، ناراحت هستید، انجام بدید گوشه ­ی دیواری بایستید، سرشونه بالا، سر بالا و شروع کنید لبخند زدن به زور حتی اگر به زور نمیتونید بخندید دستانتون رو در کنار دهانتون قرار بدید و به سمت بالا حرکت بدید تا لبهاتون و دهانتون حالت خنده پیدا بکنه مثل همین حالا که دارم انجامش میدم و قطعا بدونید که حس خوبی رو پیدا میکنید.

این دو بال در همه جا جواب میده!

در فروش، در مذاکره، در سخنوری، در سخنرانی، در فن بیان در هر چیزی که میان دو انسان قراره ارتباط کلامی برقرار بشه حس شماست که ارائه میشه به طرف مقابل و با حس شما و اون حس شادی و حس خوب و لذتی که دارید میتونید کلمات خودتون رو، محصول خودتون رو به مخاطب هدیه بدید پس این دو بال قدرتمند را  فراموش نکنید اینها در هم ضرب میشن و جمع پذیر نیستند

یک آگاهی بود که دوست داشتم بگم قطعا این ذهنیت به شما میتونه خیلی کمک بکنه در مسیر سخنرانی.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب و ماندگار الهام بخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟