فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو سخنرانی

افزایش مهارت ارائه و هوش کلامی با تمرین مترادف 

سر تیتر مطالب

افزایش مهارت ارائه و هوش کلامی با تمرین مترادف 

در این قسمت از رادیو بیان ماندگار قصد داریم تا در مورد یک تمرین خوب در افزایش مهارت ارائه و هوش کلامی صحبت کنیم.

رادیو سخنرانی

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

(مانند خیلی از اوقات در حین پیاده روی فایل صوتی را پر کرده ام )

متن فایل صوتی مربوط به هوش کلامی و افزایش مهارت ارائه

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست. با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

امیدوارم که روز خوبی رو شروع کرده باشید همراه با اتفاقات خوب و حس­های خوب اگر به اهدافتون و موفقیت­های بزرگی که حقتونه در زندگی فکر کنید قطعا روز خوبی رو خواهید داشت.

برای بسیاری از افراد این موضوع پیش اومده که در جلسات مختلف کاری یا همایش یا یک گفتگوی دونفره یا مشاوره حرف و کلمه کم بیارن و از اصطلاحاتی مثل ” خدمت شما عارضم که” و خیلی از این جا پرکن­هایی استفاده کنند.

برای اینکه کلمه­ا رو بیاد بیاریم و در میان جملات خودمون قرار بدیم به نظر شما چیکار کنیم که این حالت کمتر پیش بیاد و اصلا پیش نیاد؟

چون ما قراره که یک فرد موفق در سخنرانی و سخنوری بشیم و بتونیم صحبت­های خودمون رو و حرف دل خودمون رو به هر فردی بیان بکنیم .

چرا که اهداف بزرگ و موفقیت­های بزرگی در انتظار ماست و ما باید بتونیم توانمند بشیم در سخنوری و بتونیم خوب صحبت کنیم.

تکنیک مترادف در افزایش مهارت ارائه و هوش کلامی

یکی از کارهایی که می­تونید انجام بدید که کار خیلی ساده ­ایه اگر بتونید هفته­ ای دو سه بار یا اگر خیلی واقعا پیگیر هستید که بتونید واقعا موفق بشید هر روز انجامش بدید قطعا میتونه موفقیت­ های خیلی زیادی رو برای شما در یک مدت خیلی کوتاهی برای شما به ارمغان بیاره اینه که یک کلمه رو انتخاب کنید و شروع کنید به نوشتن مترادف­های اون کلمه، یا چیزها و  کلماتی که به اون کلمه ربط دارند و بنویسید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
پوشش و لباس مناسب سخنران

مثلا در مورد کلمه ­ی مفید شروع کنید به نوشتن مترادف­های اون. مؤثر، اثربخش، اثرگذار، کاربردی، تاثیرگذار، تاثیربخش، فرح بخش و هرچیزی رو که به ذهنتون میرسه در مورد این کلمه ­ی مفید شروع کنید به نوشتن. قطعا بیش از ده تا مترادف خواهید نوشت و یا اینکه یک کلمه رو انتخاب کنید و هر چیز که در مورد اون به ذهنتون میرسه و هر چیزی که اون رو نشون میده بنویسید.

مثلا اعتمادبه نفس، چه چیزی اعتمادبه نفس رو نشون میده یا اعتمادبه نفس به چه چیزی برمیگرده؟

اعتمادبه نفس میتونه یک قدرت باشه و یا اینکه خوب صحبت کردن باشه، ارائه توانمندی­ ها باشه، استایل خوب باشه، صدای بلند باشه صدای بلند هم نشان از اعتمادبه نفس میده، میتونه خوب محکم ایستادن بر روی زمین باشه این هم نشون از اعتمادبه نفس داره، هر چیزی که نشون از اون کلمه داره رو بنویسید.

نحوه اجرای تمرین افزایش مهارت ارائه و هوش کلامی

پس میتونید کلمه ­ای رو انتخاب کنید که مترادف­های اون رو بنویسید، حداقل ده تا مترادف بنویسید و یا یک اصطلاح رو انتخاب کنید و هر چیزی که اون رو نشون میده رو بنویسید مثل اعتمادبه نفس؛ چه چیزی اعتمادبه نفس رو نشون میده؟

یا پدر و مادر نماد چه چیزی هستند؟ یا سخنرانی، از کلمه­ ی سخنرانی چه چیزی برداشت میکنید؟ هر چیزی که از کلمه ­ی سخنرانی برداشت می­کنید رو بنویسید، میکروفن، سن، محکم ایستادن، زبان بدن، تکنیک­های سخنرانی، ساختار سخنرانی، ترس از سخنرانی، هر چیزی که به سخنرانی ارتباط داره و نشون از سخنرانی داره رو بنویسید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
متقاعدسازی ارسطو - اصول متقاعدسازی پیشرفته به روش ارسطو

پس یک کلمه رو انتخاب کنید و مترادف­های اون و چیزی که از اون برداشت میشه رو بنویسید اگر این کار رو هر روز انجام بدید قطعا ذهن شما مثل یک کتابخانه بعد از یک مدت کوتاه، بعد از ۴ هفته، ۵ هفته منظم و منظم میشه و واقعا در کلمات خودتون و در صحبت­های خودتون می­بینید که خیلی کمتر و کمتر حرف کم میارید.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب الهام بخش زندگی دیگران باشید.

با تشکر احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟