فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

رادیو سخنرانی

افزایش فن بیان و هوش کلامی با ضبط صدا

سر تیتر مطالب

افزایش فن بیان و هوش کلامی با ضبط صدا

در این قسمت از رادیو بیان ماندگار قصد داریم تا در مورد یک تمرین خوب در افزایش فن بیان، مهارت سخنرانی و هوش کلامی صحبت کنیم.

رادیو سخنرانی

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

(مانند خیلی از اوقات در حین پیاده روی فایل صوتی را پر کرده ام )

متن فایل صوتی مربوط به افزایش فن بیان و هوش کلامی  

با سلام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

امیدوارم که خوب باشید، صبح خوبی رو شروع کرده باشید و یک روز خوب همراه با اتفاقات خوب رو در پی داشته باشید.

سوالات زیادی میشه اینکه من برای اینکه صدام رو تقویت بکنم و بتونم شمرده شمرده و واضح صحبت بکنم، بلند، قدرتمند؛ تمرینات صداسازی چیا هستند؟

البته بگم که خیلی از افراد واقعا اعتقاد دارند که صدا هیچگاه تغییر نمیکنه و با همون صدایی که به دنیا اومدیم داریم زندگی می­کنیم، ادامه خواهیم داد و این صدا هیچ تغییری نمی­کنه.

این قطعا درست نیست و صدا همانند ماهیچه ­ها، تارهای صوتی ما همانند ماهیچه­ ها میتونن تقویت بشن و یک صدای قدرتمند و قابل قبولی رو برای خودمون ایجاد بکنیم.

تمرینات صداسازی

تمرینات بسیاری برای صداسازی وجود داره خیلی تمرینات زیادی وجود داره.

اما در بین اینها یک تمرینی هست که ظاهرا خیلی به صداسازی شاید رنگ و بوش رو نداشته باشه ولی واقعا چندین کار مختلف رو برای شما انجام میده.

اینکه کمک میکنه مهارت سخنوری شما و مهارت کلامی شما افزایش پیدا بکنه البته اگر پیگیر باشید،

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
فن بيان در فروش و بازاريابي - قانون دوم در شروع يك ارتباط اثربخش

کاری میکنه که تلاش بکنید صداتون رو تقویت بکنید حالا با روش­های مختلف و کمک میکنه که اعتماد به نفس شما در ارتباطات کلامی و صحبت و سخنرانی در جمع بسیار بسیار افزایش پیدا بکنه و اون چیزی نیست جز تمرین ساده­ی ضبط صدا.

صدای خودتون رو تا حالا چند بار ضبط کردید و شنیدید؟

چند بار خودتون رو معرفی کردید صداتون رو ضبط کردید و شنیدید که نکاتی که باید می­گفتید رو ببینید آیا گفتید؟ کجا ضعف داشتید؟

کجا خوب بیان کردید که اون رو باز تقویتش بکنید؟

آیا قبل از یک گفتگو، یک مشاوره، یک ارتباط کلامی، یک فروش، یک مذاکره آیا صدای خودتون رو اون مطالبی  که میخواستید بگید رو خیلی خلاصه همون خلاصش رو آیا ضبط کردید که بگید.

چه کمکی به من میکنه ضبط صدا؟

این واقعا کمک میکنه وقتی صدای خودتون رو می­شنوید کلمات مناسب خودتون رو پیدا می­کنید

کلماتی که نامناسب استفاده کردید رو پیدا می­کنید و جایگزین­های اون رو استفاده می­کنید و میرید به سمت افزایش قدرت صدای خودتون، صدای خودتون رو می­شنوید عادت می­کنید به این صدا و این اعتماد به ­نفس شما رو افزایش میده و کمک میکنه تو مهارت کلامی و ارتباط کلامی خوب بدرخشید.

وقتی من اعتماد به نفس خوبی نسبت به صدام دارم و میدونم که صدام اثربخشه قطعا یک ارتباط کلامی خوبی رو برقرار میکنم .

همینکه صدای خودم رو دوست داشته باشم و بدونم که برای موفقیتم باید قوی­ترش بکنم و باید از کلمات مناسب استفاده بکنم قطعا در یک دوره­ی زمانی نه چندان طولانی این صدا و این کلمات من قوی و قوی­تر میشن.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کلاس گویندگی و فن بیان - کارگاه آموزشی آداب سخن

موفقیت و افزایش فن بیان

در ارتباط کلامی، این امکان­پذیر نیست مگر اینکه حرکت بکنید به سمت جلو، صدای خودتون رو ضبط بکنید و تلاش بکنید برای این افزایش قدرت صدا، این افزایش مهارت کلامی.

قطعا تمرینات سخنرانی و تمرین ساده ­ی ضبط صدا واقعا کمک میکنه که در یک پروسه­ ی زمانی نسبتا مناسب واقعا مهارت سخنوری خودتون رو افزایش بدید و بتونید یک فرد سخنور با کلامی جذاب و اثرگذار باشید.

صدای خودتون رو ضبط بکنید و هر از چندگاهی صدای خودتون رو بشنوید و اصلاح کنید و ببینید که کجا رو باید تقویت بکنید که قوی و قوی و اثربخش ­تر باشه.

موفق و سخنور باشید احمدرضا فاضلی

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟