فهرست مطالب

رایگان شد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش ارتباط موثر – کارگاه مهارت های ضروری برای شروع یک ارتباط موثر

سر تیتر مطالب

آموزش ارتباط موثر – کارگاه مهارت های ضروری برای شروع یک ارتباط موثر

در کارگاه آموزش ارتباط موثر به مهارت ها و رفتارهایی ضرروی برای شروع یک ارتباط موثر و جذاب با دیگران و نحوه اجرای هر کدام از آنها پرداخته شد.

این کارگاه در تاریخ ۹۵/۱۲/۹ در فرهنگسرای کار ، واقع در تهران- انتهای یادگار امام جنوب – میدان هاشمی برگزار گردید.

کارگاه آموزش ارتباط موثر در مجموعه کارگاههای مهارت های زندگی که در این فرهنگسرا اجرا می شد، قرار گرفت و به مدت ۹۰ دقیقه ارائه گردید.

آموزش ارتباط موثر

با توجه به لزوم برقراری ارتباط بهتر با افراد شرکت کننده در این کارگاه، بجای ارائه پاورپوینت، کارگاه با کمک تخته ,وایت برد اجرا گردید.

آموزش ارتباط موثر

مراحلی که در کارگاه آموزش ارتباط موثر شرح داده شد بصورت زیر می باشد:

۱- مراحله اول : خود گشودگی در ارتباط موثر

در شروع هر ارتباطی ما باید بتوانیم که خود را براحتی به دیگران معرفی کرده و مختصری از شرح حال خود را ( که البته نباید افراط شود) بیان کنیم تا دیگران هم بتوانند براحتی خود را برای ما توصیف کنند و یک ارتباط اولیه ای شکل گیرد.

در این مرحله بیاد سعی گردد تا درِ قلب خود را بر روی طرف مقابل باز نموده و با خنده و آرامی، ارتباط را شروع کنیم.

۲- مرحله دوم: صراحت بیان در ارتباط موثر

مطالبی را که قرار است برای ارتباط با دیگران بیان کنیم باید صریح و شفاف باشدو بدور از هر گونه کنایه باشد تا طرف مقابل براحتی بتواند ما را سریعا در ذهن خود ارزیابی کرده و پاسخ ما را نیز سریعا بیان نماید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
طنز در سخنراني

۳- مرحله سوم: تصدیق و تائید در ارتباط موثر

این مرحله بدین معنی است که در هنگام صحبت کردن طرف مقابل، ما باید بتوانیم با حرکات و صحبت هایی، صحبت های طرف مقابل را تائید کنیم تا او بتواند با خیالی راحت به صحبت های خود ادامه دهد.

این مرحله به دو صورت می تواند اجرا گردد:

الف) تصدیق و تائید به کمک اصوات :

با اصواتی همچون، اووم ، هووم، اُاُاُ و …

ب) تصدیق و تائید با کلمات:

استفاده از کلماتی همچون، خُب، بله، درسته، خیلی خوب، همینطور

۴- مرحله چهارم: تحسین و حمایت در ارتباط موثر

در اینجا که جزء مراحل مهم در ادامه ارتباط با دیگران می باشد، باید بتوانیم با استفاده از کلماتی، صحبت های طرف مقابل را بخاطر کارها و فعالیت هایی که انجام داده است، تحسین و حمایت کرده تا او بتواند با دلگرمی به صحبت های خود ادامه دهد.

در این مرحله می توانید از کلماتی همچون، عالیه، آفرین، ادامه بده، چه جالب

۵- مرحله پنجم: انعکاس احساس در ارتباط موثر

در این مرحله که از ابتدای شروع ارتباط آغاز می گردد باید بتوانیم با حرکات سر و بدن خود، بگونه ای نشان دهیم که به صحبت های طرف مقابل ارزش قائل شده و دوست داریم که به صحبت های او گوش فرا دهیم.

حرکات سر برای تائید و ادامه باید بصورت حرکات بالاو پائین ولی آرام باشد تا طرف مقابل احساس خوبی از اینکه ما به صحبت های او گوش می دهیم، داشته باشد.

۶- مرحله ششم: گوش دادن در ارتباط موثر

این مرحله در تمامی مراحل ارتباط موثر باید وجود داشته باشد و اینکه باید سراپا گوش باشیم و به دقت به صحبت های طرق مقابل خود گوش داده تا او احساس مهم بودن و با ارزش بودن در پیش ما داشته باشد.

آموزش ارتباط موثر

نکات تکمیلی

همچنین در کارگاه آموزش ارتباط موثر به استفاده صحیح از زبان بدن، که شامل حرکات سر و صورت و دست و پاها می شد، اشاره شده و برای یک ارتباط قوی و موثر، زبان بدن خوب، توصیف گردید.

این مقاله را حتما مشاهده بفرمائید
کتاب الکترونیکی جملات تاکیدی مثبت و معجزه گر

درحین صحبت هایی که ما با دیگران انجام می دهیم بسیار مهم است که موضوعات مهم را با صدای بلند بیان کنیم و موضوعات جدی و تاثیر گذار که قصد متقاعد سازی دارند را باید با آرامی بیان کنیم.

آموزش ارتباط موثر

احمدرضا فاضلي

احمدرضا فاضلي

من احمدرضا فاضلي، مدرس و مشاور فن بیان و رشد فردی هستم. اینجا تلاش دارم با آموزش مهارت فن بیان، سخنوری و اعتماد به نفس، کمک نمایم تا قابليت و توانائی های خود را بطور اثربخش ارتقاء و ارائه دهيد و ارتباطاتی قدرتمند و اثر گذار را در زندگی و كسب و كار خود ايجاد نمائيد و قهرمان زندگی خودتان باشید ...
اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در facebook
مقالات مرتبط
ترس از صحبت با دیگران
افزایش اعتماد به نفس

ترس از صحبت با دیگران

ترس از صحبت با دیگران یکی از ترس های بزرگی است که افراد بسیاری درگیر آن هستند و سبب می شود تا نتوانند در زندگی موفقیتی کسب نمایند! در این

ادامه مطلب ⮘
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاهده اطلاعیه

اطلاعیه مهم:

کاربران عزیز به پاس قدردانی از اعتماد شما جوایزی ارزنده برای شما عزیزان در نظر گرفته شده است، کاربرانی که بیشترین فعالیت را در سایت داشته باشند طبق امتیاز کسب شده به آن ها جوایزی ارزنده تعلق میگیرد.

چیکار کنم جایزه ببرم!؟