گزارش همایش مهارت های ارتباط حرفه ای
(شرکت فرودگاههای کشور -فرودگاه مهر آباد) 

همایش مهارت های ارتباط حرفه ای در تاریخ ۲۰ آذرماه در شرکت فرودگاههای کشور ( فرودگاه مهرآباد) برگزار گردید.

در این همایش که مبحث اصلی آن مهارت ارتباط حرفه ای بود به بررسی موضوعاتی پرداختیم که با کمک آنها بتوانیم ارتباطات بهتر، موثرتر و اثر بخشی را در محیط کاری ایجاد نمائیم.

 

سخنرانی و فن بیان

اهمیت مهارت های ارتباطی

هنگامی که بدانیم بیش از ۷۵ درصد زمان خود را در طول روز در ارتباط با دیگران سپری می کنیم، می توانیم به اهمیت مهارت های ارتباطی پی ببریم!

 

سخنرانی و فن بیان

 

هر چقدر در مورد مهارت های ارتباط موثر اطلاعات بدست بیاوریم و آن را در جریان ارتباط با دیگران بکار گیریم مطمئنا می تواند به ما در ایجاد تعاملات اجتماعی حرفه ای، تاثیر گذاری و محبوبیت بیشتر کمک کند.

اولین نکته ای که در این همایش در مورد مهارت های ارتباط حرفه ای مورد بررسی قرار دادیم مبحثی ساده اما ضروری و فراموش شده بود به نام شادی!

 

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  چگونه یک انسان شادی باشیم؟ (به کمک رفتارهای غیر کلامی ( زبان بدن صحیح))

 

حتما در مورد اثر هاله ای و یا اثر پروانه ای شنیده اید. اگر شما شاد باشید و یک حس خوب در ارتباطات خود بهمراه داشته باشید مطمئنا افرادی که با آنها در ارتباط هستید خصوصیاتی را که در شما نمی بینند را به شما نسبت می دهند!

این کلیپ را مشاهده بفرمائید و کاری ساده را که در آن بیان می شود را حتما انجام دهید.

 

 

ابزارهای مهم در ارتباطات

دومین موضوعی که در این سمینار مورد بررسی قرار گرفت، ابزارهای مهم ارتباطی بودند که توسط دانشمند ایرانی ” آلبرت محرابیان” بیان شده است.

آلبرت محرابیان بیان نمود که در یک ارتباط، ۳ عامل در بهتر شدن (و یا بدتر شدن) رابطه نقش اساسی را ایفا می کنند:

۱- کلماتی که به کار می بریم.

۲- لحن بیان ما

۳- زبان بدن ما

 

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  اهمیت زبان بدن  - زبان بدن اثر بخش در سخنرانی و ارائه های حرفه ای

 

در مورد هر کدام از این ابزارهای قدرتمند و اثر بخش در ارتباطات حرفه ای ، صحبت شد و بیان شد که هر کدام از این ابزارها دارای جزئیات و نکاتی هستند که باید مد نظر داشت تا بتوانیم ارتباطات حرفه ای را در هر مکان و جایگاهی ، ایجاد نمائیم.

هنگامی لحن بیان ما و زبان بدن ما در راستای کلماتی باشند که در ارتباطات می گوئیم، قطعا می توانیم ارتباطات اثربخش را ایجاد نمائیم.

 

رفتارهایی از افراد حرفه ای 

افرادی که ما آنها را بعنوان افرادی حرفه ای  در ارتباطات می شناسیم، افرادی هستند که همین  ابزارها و قوانین ساده را در ارتباطات خود بکار می گیرند.

هنگامی که در برخوردهای خود با دیگران با گرمی رفتار می کنیم و از یک زبان بدن صحیح بهمراه لحنی مناسب جایگاهِ خود و دیگران استفاده می کنیم، قطعا خواهیم توانست در طول زمان، ارتباطات حرفه ای و زیبایی را در محیط کاری خود ایجاد کنیم.

 

 

سخنرانی و فن بیان

 

آداب معاشرت حرفه ای 

در این همایش در کنار بررسی ابزارهای مهم ارتباط موثر، در مورد  آداب معاشرت حرفه ای نیز نکات مهمی بیان شد. در این قسمت در مورد نحوه پوشش و اثرات آن در ارتباطات در محیط های کاری و اجتماعی و ایجاد ارتباطات حرفه ای صحبت شد.

 

سخنرانی و فن بیان

 

همانطوریکه در قسمت اثر پروانه ای ( یا اثر هاله ای ) صحبت شد، هنگامی که ابزارهای ارتباط موثر را بهمراه یک پوشش مناسب مورد استفاده قرار دهیم، می توانیم ارتباطاتی را در محیط کاری ایجاد نمائیم که سبب رشد و ارتقاء جایگاه کاری ما بهمراه رشد ذهنی و روحی شود.

 

چرا در دوره رایگان صوتی ” سخنرانی و فن بیان” شرکت نمی کنید؟

 

 

 

به اشتراک گذاری با دوستان