گزارش اولین جلسه از اولین دوره فن بیان کودکان  (ویژه فرزندان مدیران)

 

اولین جلسه از اولین دوره سخنرانی و مهارت های کلامی – ارتباطی مدیران در روز سه شنبه ۱۴ شهریور ۹۶ بهمراه جمعی از فرزندان مدیران و صاحبان کسب و کار برگزار گردید.

 

 

این اولین جلسه ای بود که برای آموزش مهارت های فن بیان و سخنوری به فرزندان مدیران، برنامه ریزی شده بود.

این دوره با کمک فرهنگسرای تهرانسر برگزار گردید.

 

 

از مهمترین مواردی که در آموزش های جلسه اول فن بیان کودکان مورد توجه قرار داده بودیم مبحث ” صحبت روبروی جمع” بود .

ما باید می توانستیم با استفاده از تاکتیک هایی، کودکان را روبروی جمع قرار می دادیم و در مورد یک موضوع صحبت می کردند.

این کار را با استفاده از نشان دادن کلیپ های کارتونی و تصاویر کارتونی و یادآوری کارتون هایی که مشاهده کرده بودند، انجام دادیم. هر کدام از کودکان باید روبروی جمع می آمدند و در مورد کارتون هایی که ما نمایش می دادیم یا تصاویر آن را نشان می دادیم صحبت می کردند.

 

 

بعضی از کودکان هم تمایلی به صحبت روبروی جمع نداشتند و دوست داشتند تا بر روی صندلی خود صحبت کنند. ما این کودکان را در موقعیت های مختلف صحبت کردن قرار می دادیم تا خودشان با میل خودشان روبروی جمع قرار بگیرند و صحبت کنند!

 

 

تکنیک داستان سرایی، یکی از قدرتمندترین و اثر بخش ترین تکنیک هایی است که افراد مختلف می توانند با استفاده از آن فن بیان خود را تقویت کنند و مهارت سخنوری خود را ارتقاء ببخشند.

ما از این تکنیک در این جلسه بسیار استفاده کردیم و در تمام لحظات جلسه سعی داشتیم تا با استفاده از تصاویر و کلیپ ها، حس داستان سرایی را در کودکان زنده کنیم و فن بیان و صحبت روبروی جمع آنها را تقویت کنیم .

 

کارگاه آموزشی فن بیان کودکان با توجه به برنامه ریزی های آموزش فرهنگسرا، در ۲ بخش مجزا انجام شد که در هر بخش، کلاسی جداگانه برگزار گردید.

 

 

در انتهای این جلسه هم از کودکان خواسته شد تا در مورد این کلیپی که پخش شده بود نظرات خود را بیان کنند. جالب بود که همگی کودکان بخوبی برداشت خوبی از این کلیپ داشتند، همانند برداشت افراد بزرگسال!

 

به اشتراک گذاری با دوستان