چگونه یک انسان شادی باشیم؟

راهکارایی برای شاد بودن و شاد دیدن ما، به کمک رفتارهای غیر کلامی ( زبان بدن صحیح)

 

همانطوریکه در مقالات قبلی در مورد شاد بودن و شاد دیدن ما صحبت شد، می توانیم با بهبود مدل ذهنی و همچنین تغییر کلماتی که در ارتباط با دیگران بکار می بریم هم حس شاد بودن داشته باشیم و هم دیگران ما را شاد ببینند.

به این دو مقاله نگاهی بیندازید:

 

۱- چه چیزی باعث شادی می شود؟ ( نقش مهارت های کلامی در توانمند سازی افراد برای شاد بودن)

 

 در این مقاله سعی داریم تا درباره یک مورد بسیار مهم که می تواند در زندگی و کسب و کار ما موثر و اثر بخش بوده و سبب شاد بودن و شاد دیدن ما می شود صحبت کنیم به نام : شاد بودن به کمک مهارت های غیر کلامی

  

 

شاید از خود بپرسید که چگونه می شود به کمک مهارت های غیر کلامی یا همان زبان بدن، شاد بود و دیگران ما را شاد ببینند؟

تحقیقات بسیاری در این زمینه انجام شده است که حرکات غیر کلامی ما یا همان زبان بدن،‌می تواند مغز ما و کارکرد آنر ا تحت تاثیر قرار دهد .

همانطوریکه زبان بدن ما بر روی دیدگاه دیگران نسبت به ما تاثیر دارد ، ممکن است نگاه ما بر خودمان را نیز تحت تاثیر بگذارد. یعنی با یک حرکت غیر کلامی که نشان از شاد بودن ما دارد، علاوه بر شاد دیدم ما، می تواند این موضوع را به مغز ما القا کند که ما شاد هستیم و در این هنگام مغز ما، شادی را بر کل بدن ما حکمفرما کند!

 

 

“امی کادی” یکی از  دانشمندان علوم اجتماعی می باشد و نظرات جالبی در مورد  رفتارهای غیر کلامی یا همان زبان بدن  (body language)ارائه داده است.  این دانشمند از نقش زبان بدن در موفقیت و شادی و بسیاری از مطالب مهم و تاثیر گذار در زندگی ما می گوید.

او حتی در ویدئوهای خود بیان می کند که اگر حتی اعتماد به نفس ندارید و شاد نیستید می توانید با وانمود کردن به اعتماد به نفس و شاد بودن، این خصوییات خوب را به تدریج در خود نهادینه کنید!

 بر اساس مطالعات و تحقیقاتی که خانم کادی انجام داده است، این وانمودکردن به اعتماد به نفس و حتی شادی،  سبب می‌شود سطوح هورمون‌های تستوسترون و کورتیزول در مغز ما تغییر کرده و درنهایت به موفقیت فرد منتهی شود.

این ویدئوی جذاب و مهیج را حتما ببینید و ذخیره کنید تا به دیگران هم نشان دهید.

 

در اینجا می خواهیم چندین عامل مهم در رفتارهای غیر کلامی را که نشان می دهد ما شاد هستیم را مورد بررسی قرار دهیم:

 

۱- انجام سریع کارها

افرادی که شاد هستند عموما کارها و فعالیت های خود را نسبت به اطرافیان خود، سریعتر انجام می دهند. این افراد بدلیل سطح انرژی خوب ناشی از شادی، کارها را بسرعت و البته با دقت انجام می دهد.

پس سعی کنیم کمی در کارهای روزمره خود سرعت را چاشنی کار خود کنیم تا کمی حس شاد بودن را به خود و دیگران تزریق کنیم!

 

۲- واکنش سریع نسبت به محیط

افرادی که شاد هستند تغییر در محیط اطراف خود را بخوبی تشخیص می دهند و واکنش مناسب آن  تغییر را بخوبی انجام می دهند.

 

 

افراد شاد عموما برای خود عادت های خوبی را پایه گذاری می کنند که از آنجمله می توان به برنامه ریزی در میزان خواب آنها اشاره نمود که سعی در زود بیدار شدن در سحرگاهان دارند و همین عادات خوب در زندگی آنها سبب می شود که براحتی هم به محیط اطراف خود واکنش نشان دهند.

 

۳- ورزش کردن

افرادی که شاد هستند سعی دارند تا در طول ساعات شبانه روز، زمانی را هر چند کوتاه، برای ورزش و فعالیت های فیزیکی در نظر بگیرند و خود را از دنیای پر هیاهوی اطراف خلاص کنند!

ورزش کردن و ایجاد تپش قلب و جریان سریع خون در بدن، سبب ایجاد شادی و انتقال این حس به دیگران می شود.

 

 

سعی کنیم هر روز زمان مشخصی را برایی ورزش و فعالیت های فیزیکی در نظر بگیریم که بتوانیم حس شاد بودن را در خود ایجاد کنیم.

 

۴- لبخند زدن

مهمترین فعالیت غیر کلامی برای ایجاد حس شادی در ما و انتقال آن به دیگران ، لبخند زدن می باشد.

 

 

لبخند زدن همانطوریکه در مقاله     چه چیز باعث شادی می شود؟

    بیان شد، سبب می شود که کل سیستم عصبی ما، تحریک شده و بطور ناخودآگاه در یک حس خوب، ایجاد شود. ( همانطوریکه در فیلم بالا مشاهده کردید همین حرکت ساده لبخند زدن هم می تواند بسیار به ما در حس شادی و انتقال آن به دیگران کمک کند حتی یک لبخندی که بزرو زده شاده باشد!)

 

یک اقدامک موثر و تاثیر گذار:

برای اینکه لبخند بر روی لب های ما نقش ببنند و ما عادت به لبخند را بخوبی برای خود ایجاد کنیم، لطفا یک تمرین ساده انجام دهید!

 

 

یک خودکار را از انتهای آن در دهان خود گذاشته و شروع به صحبت کردن کنید .

هر جمله ای را که دوست داشتید بگوئید ( یا قسمتی از متن این مقاله را بخوانید)

مطمئنم که لبهای شما کمی تحت فشار قرار می گیرد وقتی با خودکار در دهان،‌صحبت می کنید. ولی اینکار کمک به ورزیدگی ماهیچه های اطراف دهان می کند و به ما در خندیدن کمک می کند.

لطفا انجام دهید …

 

مطالب مرتبط 

چه چیز باعث شادی می شود؟چه چیزی باعث شادی می شود؟ ( نقش مهارت های کلامی در توانمند سازی افراد برای شاد بودن)

به اشتراک گذاری با دوستان