گزارش دومین جلسه از اولین دوره فن بیان کودکان  (ویژه فرزندان مدیران)

 

دومین جلسه از اولین دوره سخنرانی و مهارت های کلامی – ارتباطی مدیران در روز سه شنبه ۲۱ شهریور ۹۶ بهمراه جمعی از فرزندان مدیران و صاحبان کسب و کار برگزار گردید. این دوره با کمک فرهنگسرای تهرانسر برگزار گردید.

 

 

این دومین جلسه ای بود که برای آموزش مهارت های فن بیان و سخنوری به فرزندان مدیران، برنامه ریزی شده بود.

همانطوریکه در گزارش جلسه اول بیان شد، از مهمترین مواردی که در آموزش های جلسه اول فن بیان کودکان مورد توجه قرار داده بودیم مبحث ” صحبت روبروی جمع” بود .

ما باید بتوانیم با استفاده از تاکتیک هایی، کودکان را روبروی جمع قرار دهیم و در مورد یک موضوع صحبت کنند.

اولین کاری که در این جلسه انجام دادیم برای اینکه یخ بچه ها شکسته شود و راحت خود را در جمع احساس کنند و کمی صحبت کنند، نشان دادن این تصویر به بچه ها بود.

 

 

این تصویر و تصاویر مشابه می تواند بچه ها را بخوبی به صحبت در جمع وادارد. اینکه هر کدام از این افراد در چه وضعیتی هستند و در حال چه کاری هستند و بیان آن توسطط بچه ها، می تواند به فن بیان کودکان در تمام سنین کمک کند.

 

اولین تکنیکی که در این جلسه مورد استفاده قرار گرفت، مبحث خبرنگاری بود.

بچه ها باید خودشان را یک خبرنگار فرض می کردند و در مورد وقایعی که برای آنها در طول روز تا به الان رخ داده بود، صحبت می کردند.

 

هنگامی که بچه ها در مورد وقایعی که برای  آن رخ داده صحبت می کنند،‌مطمئنا تسلط نسبتا خوبی در بیان خود دارند و می توانند براحتی روبروی جمع حاضر شوند و صحبت کنند.

دومین تکنیکی که در این جلسه برای تقویت فن بیان کودکان مورد استفاده قرار گرفت،نشان دادن یک تصویر بودو از آنها خواسته شد تا برای تصویر مورد نظر یک خاطره یا داستانی را که برای آنها با توجه به شکل،‌پیش آمده بود را تعریف کنند.

مطمئنا با این تصویر و تصاویر مشابه، بچه ها براحتی می توانند یک خاطره یا داستانی را بیان کنند که هم به تثویت فن بیان آنها کمک می کند و هم حالت خجالتی بودن آنها را بواسطه صحبت روبروی جمع، کاهش می دهد.

به اشتراک گذاری با دوستان