موفقیت در سخنرانی با تکنیک اثر مرکب ( قسمت ۱)

 

برای موفقیت در سخنرانی و بدست آوردن مهارت های لازم در سخنرانی، باید اصولی کاربردی و اثر بخش و در عین حال ساده را در زندگی خود پیاده سازی کنیم تا بتوانیم در طول زمان تبدیل به یک فرد سخنور شویم.

توجه داشته باشید که سخنور شدن و تبدیل شدن به یک سخنران حرفه ای و قابل قبول، یک فرمول سریع السیر ندارد که بتوان آن را تجویز کرد!

برای تبدیل شدن به یک سخنران اثر بخش و ایراد سخنرانی های تاثیر گذار، باید یک برنامه مدون و مداوم برای خود داشته باشیم و این مسیر را یک مسیری بدانیم که در طول زمان می توانیم به یک سخنران حرفه ای تبدیل شویم.

برای روشن شدن صحبتی که می خواهیم انجام دهیم، نکات مهم یک کتاب بسیار کاربردی و اثر بخش را در اینجا به تفصیل بیان خواهیم کرد و بیان می کنیم که مطابق با این کتاب، چگونه می توانیم در طول زمان تبدیل به یک فرد اثر گذار و یک سخنرانی حرفه ای شویم.

نام این کتاب اثر مرکب نوشته دارن هاردی می باشد.

کتاب اثر مرکب ، کتابی ارزشمند و کاربردی است که توسط دارن هاردی به نگارش درآمده است و  چگونگی استفاده از استعداد های خاصتان را نشان می دهد تا از موقعیت های اطرافتان بیشترین استفاده را ببرید.

 

 

اثر مرکب راهنمایی است که هم می آموزد چطور نظام قابل کنترلی در زندگی خود داشته باشیم و  هم در کنترلش مهارت پیدا کنیم و آن نظام را طبق نیاز ها و خواسته هایشان شکل دهیم!

به محض داشتن چنین نظامی در خودمان، مطمئنا همه چیز تحت کنترلمان خواهد بود!

نکته مهم و اساسی که در این کتاب مورد بررسی قرار خواهد گرفت،  برنامه ریزی و  داشتن یک هدف در زندگی و کسب و کار می باشد تا در امتداد مسیر منحرف نشویم!

اثر مرکب راهنمای کاربردی است که می آموزد چگونه هدف گذاری کنیم و چگونه به اهدافمان برسیم.

این کتاب دارای شش اصل اساسی است که به آن اثر مرکب می گویند.

 

معرفی کتاب اثر مرکب از زبان نویسنده آن، دارن هاردی را از دست ندهید!

 

 

اصل اول :

اصل اول که در این کتاب مورد بررسی قرار  گرفته است این است که اگر در کاری خوب نیستی ، بیشتر تلاش کن و  هوشمندانه تر حل کن.

مهم نیست باهوش یا خنگ هستید ،باید با تلاش و کوشش ،کمبود تجربه،  مهارت ،ذکاوت و توانایی ذاتی تان را جبران کنید.

اگر رقبایتان باهوش تر ،با استعداد تر و با تجربه تر هستند باید سه برابرشان تلاش کنید تا شکستشان دهید.

اثر مرکب اصل گرفتن پاداش بزرگ از انتخاب های هوشمندانه و کوچک است ،جالبترین روش این نکته ،گرفتن نتایج بزرگ از قدم های کوچک است.
فعالیت های کوچک و مکرر قدم های بزرگی است که در آینده تفاوت های شگرفی ایجاد می کنند و یک جهش کوآنتوم عجیب ایجاد می کنند.

زمان + تکرار + تصمیم های کوچک هوشمندانه = تفاوت های شگرف

زیبایی اثر مرکب به سادگی اش است:

برداشتن قدم های ساده و کوچک و پایدار در طول زمان به زندگیتان بهبود می بخشد.

باید بیاموزیم که راز موفقیت همانند اجدادمان در کار شدید ، انظباط ، و عادت های خوب است.هنگامی که نحوه عملکرد اثر مرکب را بدانید،به سراغ راه حل های آنی و شانسی نمی روید.

در نهایت می توان اصل اول را بدین گونه بیان کرد که تنها راه موفقیت ، انجام کار های مداوم ،کسل کننده و بی هیجان است و موفقیت را وقتی کسب می کنید که به اثر مرکب ایمان بیاورید.

 

 

اثر مرکب در سخنرانی :

همانگونه که در اصل اول اثر مرکب بیان شد، برداشتن قدم های ساده و کوچک و پایدار در زندگی و در طول زمان می تواند به زندگیمان بهبود ببخشد.

در سخنرانی نیز باید این موضوع را در ذهن خود پرورش دهیم که سخنران خوب شدن و ایراد سخنرانی های اثر بخش، با انجام فعالیت هایی ساده و کوچک و مداوم در طول زمان محقق خواهد شد.

این فرمول را در اصل اول هرگز فراموش نکنید :

زمان + تکرار + تصمیم های کوچک هوشمندانه = تفاوت های شگرف

با انجام یکسری تمرینات ساده در سخنرانی  و بصورت  هوشمندانه و مداوم و در  طول زمان ، می توانیم در طول زمان تفاوت های شگرفی را در مسیر سخنران شدن ایجاد کنیم.

تمریناتی ساده در  سخنرانی مانند ضبط کردن صدا، فیلم گرفتن از خودمان، صحبت با دوستان در مورد موضوع سخنرانی خود، صبحت روبروی آینه و انجام تمرینات ذهنی، براحتی می توانید در طول زمان براحتی تبدیل به یک سخنران حرفه ای شوید.

مشاهده این ویدئوی جالب از دارن هاردی نویسنده کتاب اثر مرکب را از دست ندهید!

به اشتراک گذاری با دوستان