ذهنیت قدرتمند در سخنرانی

در این فایل صوتی قصد داریم تا در مورد ذهنیتی قدرتمند در سخنرانی صحبت کنیم.

قبل از اینکه وارد حیطه سخنرانی درجمع، فروش و مذاکره و هر آنچه که به ارتباطات کلامی مربوط می شود، وارد شوید باید ذهنیت خود را بخوبی بررسی نموده و ارتقاء دهید.

 

 

رادیو سخنرانی

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

 

متن مربوط به فایل صوتی ذهنیت قدرتمند در سخنرانی و فن بیان

 

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست. با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

برای اینکه در جمع ­های مختلف بتونید خوب صحبت کنیم قطعا باید بتونید تاکتیک­­ها، تکنیک­ها؛ روش­های مختلف سخنرانی، ساختارهای مختلف سخنرانی، چاشنی­ های مختلف سخنرانی رو برای قدرتمندتر شدن و اثربخش­تر شدن حرفامون بتونیم اجرا کنیم و بکار ببریم

باید از زبان بدن خوبی استفاده بکنیم، باید لحن خوبی رو داشته باشیم و باید بدونیم که در چه جمع ­هایی از چه کلماتی استفاده بکنیم تا صحبت­های ما جذاب­تر، اثربخش­تر و قدرتمندتر باشند.

اما در اینجا میخوام یک موضوع بسیار بسیار مهم رو بیان بکنم قبل از اینکه شما صحبتی رو انجام بدین، قبل از اینکه شما از کلمات یا لحنی استفاده بکنید، قبل از اینکه از زبان بدن خاصی استفاده کنید، موضوعی وجود داره یک موضوعی بسیار مهم که اون رو باید مورد توجه قرار بدید و اون ذهنیت شما به عنوان یک فرد سخنرانه، به عنوان یک فرد مذاکره کننده یا فروشنده هستش،

با چه ذهنیتی میخواهید با افراد ارتباط برقرار کنید؟ با چه ذهنیتی میخواهید بفروشید؟ با چه ذهنیتی میخواهید مذاکره انجام بدید این ذهنیت در کلمات و لحن شما خودش رو به خوبی نشون میده.

اگر ذهنیت شما وقتی که با یک مشتری روبرو میشید اینه مشاور خریدار خودتون باشید نه فردی که میخواید جنس خودتون رو بفروشید قطعا این حس مشاور بودن و این ذهنیت مشاور بودن در کلمات و در لحن و در زبان بدن شما جاری خواهد شد و خریدار این حس مثبت شما رو و این ذهنیت خوب مشاور بودن شما رو درک میکنه.

قبل از اینکه سخنرانی بکنیم باید ذهنیت خودمون رو مورد بررسی قرار بدیم، آیا میخوایم منتقدانه صحبت کنیم در جلوی جمع؟ آیا میخوایم بکوبیم و انتقاد شدید بکنیم؟ یا اینکه نه میخوایم الهام بخش زندگی دیگران باشیم میخوایم زندگی اون­ها رو تغییر بدیم واقعا؟

حتی میخواهیم محصول آموزشی رو ارائه بدیم یا بفروش بزاریم که زندگی اونها رو متحول میکنه، این ذهنیت­های افراده که باعث میشه نتیجه­ی مذاکره، فروش و سخنرانی اونها رو رقم بزنه، این ذهنیت­هاست که سبب میشه ما کلمات مناسب رو بکار ببریم اگر در حالتی استرس دارم، اضطراب دارم، ترس دارم و نگران هستم و یک انتقاد شدیدی رو راجع  به کاری میخوایم انجام بدیم قطعا این ذهنیت تبدیل میشه به کلماتی کوبنده و زبان بدن کوبنده.

ولی اگر حتی در شرایط اضطراب، ترس و نگرانی و شرایطی که میخواهی انتقادی رو از فردی انجام بدید با ذهنیتی مثبت اینکارو انجا میدید با ذهنیتی که میخواهید الهام بخش بشید میخواید کمک بکنید و دست فردی رو بکشید و بالا ببرید قطعا در کلام و صحبت شما و زبان بدن شما تاثیر میزاره.

 جان کلام شما به ذهنیت شما برمیگرده، ذهنیت شما هر چیز که باشه در جان کلمات شما نفوذ میکنه، در جان زبان بدن شما نفوذ میکنه و اون رو ارائه میدید

قبل از اینکه تکنیک­ها و روش­های سخنرانی رو بدونید، قبل از اینکه زبان بدن حرفه­ای رو بدونید و اینکه چطور کلمات رو در کنار هم قرار بدید تا یک فروش و مذاکره بکنید باید ذهنیت قدرتمند و اثربخش رو برای خودتون ایجاد کنید باید جان کلام خودتون رو اثربخش بکنید برای اینکه الهام بخش زندگی دیگران باشید،

اینکه من تکنیک­ها و روش­های سخنرانی رو میدونم، میدونم چطور کلمات رو در کنار هم قرار بدم و از زبان بدنم چطور استفاده بکنم اینها بسیار بسیار خوبه ولی برگردیم عقب­تر؛ ذهنیت و اون جان  کلامی منه که بسیار مهمه و بسیار تاثیر میزاره در ارتباط­ها و کلام من.

ذهنیت­های خودمون رو درست بکنیم، الهام بخش زندگی دیگران باشیم این ذهنیته که نفوذ میکنه و لحن و زبان بدن کلام ما رو شکل میده؛ ذهنیت­های خوب رو دنبالشون باشیم، به دنبال این باشیم که الهام بخش زندگی دیگران باشیم .

ذهنیت­های خودمون رو تغییر بدیم، اصلاح بکنیم، ارتقا بدیم، بهبود ببخشیم و رشد بدیم خودمون و دیگران رو با کلمات و زبان بدنی که از جان ذهن ما بیرون میاد و این بسیار برای یک سخنران، مذاکره کننده و فروشنده مهمه .

امیدوارم که این مطالب رو خوب گوش بدید و واقعا بهش فکر بکنید و ذهنیت­های مثبت رو برای خودتون ایجاد بکنید اینکه حتی در یک انتقاد کوبنده هم بخواهید که اثربخش و الهام بخش باشید و به دیگران کمک بکنید که هم خودتون و هم دیگران رو بالا بکشید.

امیدوارم که در هر ارتباطی الهام بخش دیگران باشید با تشکر احمدرضا فاضلی

به اشتراک گذاری با دوستان