تکینک های افزایش اعتماد به نفس – توجه به صدای خودمون!

 

افزایش اعتماد به نفس

 

در این فایل صوتی در مورد یک موضوع مهم تحت عنوان، توجه به صدای خودمان، صحبت خواهیم کرد که می تواند سبب افزایش اعتماد به نفس ما شود.

 

http://dl.ahmadfazeli.com/Radio/Self_Confidence_Radio/Powerfull Action.mp3

 

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

 

(من این فایل رو در شرایطی ضبط میکنم که در حال پیاده­ روی هستم، پیاده ­روی صبحگاهی و بابت همین هست که یک مقدار شاید نفس نفس میزنم!)

 

متن فایل صوتی در مورد توجه به تمام وجود خودمان و افزایش اعتماد به نفس

 

سلام سلام صبحتون بخیر، امیدوارم که حالتون خوب باشه و روز خوبی رو شروع کرده باشید. مثل همیشه در حال پیاده­روی فایل صبحگاهی رو ضبط می­کنم.

ببینید اگر واقعا میخواید در مسیر سخنوری یک فرد اثرگذار، حرفه­ای و واقعا جذاب باشید باید تمرین بکنید و خیلی راحت بگم که ۸۰ درصد موفقیت شما در یک تمرین قدرتمند نهفته است.

تمرینی که جالبه بیش از ۸۰ درصد موفقیت ما در سخنوری رو رقم میزنه و جالبه که بیش درصد  از ۸۰ درصد افرادی که بهشون توضیح دادم، صحبت کردم اون رو انجام نمیدن حالا این اختلاف خیلی جالبه که  از آدمها اون رو انجام نمیدن و فرار میکنن ازش، تمرینی بسیار ساده، کاربردی و واقعا اثرگذاره همین کاری که دارم انجام میدم از لحظه به لحظه­ی لحظاتتون استفاده بکنید.

اگر واقعا هدفی دارین برای موفقیت هدف بزرگی رودارید بابتش باید بها پرداخت کنید از لحظه به لحظه لحظاتتون استفاده بکنید یکی از این تمرینات قدرتمند که واقعا ۸۰ درصد موفقیت شما رو در سخنوری رقم میزنه همین کاری که دارم انجام میدمه ضبط کردن صداست، گوش کردن به اون، بررسی کردن و حتی نشون دادن اون به دیگران که گوش بدن و نظراتشون رو بگن، دوستانتون، دوستان بااعتمادتون.

ما وقتی صدای خودمون رو می­شنویم همین عادت کردن به صدا خودش سبب میشه که ما بتونیم با اعتمادبه­ نفس بیشتری صحبت بکنیم، باعث میشه که صدامون رو تقویت بکنیم، درسته که خیلی از ماها از صدامون خوشمون نمیاد ولی همین کمک میکنه که صدای خودم رو تقویت بکنم، حالا تمرینات صداسازی و تقویت صدای زیادی در سایت خودم  Ahmadfazeli.com وجود داره که میتونید استفاده بکنید یا توی دوره­ ها و کلاس­های ما انجام میشه یکسری دوره­ های صداسازی ولی همین کمک میکنه که من جلو بروم،

وقتی صداتون رو ضبط می­کنید، اشتباهاتتون، کلمات اشتباه، جملات اشتباه و هر چیزی که اشتباه باشه و هر چیزی که خوب باشه میتونید تقویتش کنید و موارد اشتباه رو اونها رو حذف کنید و اصلاح بکنید به صدای خودتون باید عادت کنید.

اگر هدف بزرگی دارید باید براش بها پرداخت کنید و یکی از اون بهاها به نظرم بحث افزایش قدرت سخنوری با ضبط صداست، صدای خودتون رو ضبط بکنید، در حال پیاده­روی در جایی که نشستید در ایستگاه اتوبوس منتظر اتوبوس هستید، در کنار خیابون در یک پارک نشستید در منزل هستید حتی در حد چند ثانیه در مورد یک موضوع، در مورد موضوعی که قرار فردا در جلسه صحبت کنید در مورد موضوعی که قراره در مورد اون همایش، کارگاه و مذاکره برقرار کنید، در مورد اون بفروشید، در مورد اون مشاوره بدید، صداتون رو ضبط کنید، بشنوید، کجا تپق زدید از چه کلمه­ای باید استفاده می­کردید که نکردید؟

کدام کلمات بهتراند که جایگزین بشن مترادف ­ها کدام هستند، کجا آروم گفتید، کجا بلند گفتید، کجا باید صداتون رو بیشتر می­کردید کجا باید سرعت رو بیشتر و کمتر می­کردید همه ­ی اینها رو بررسی می­کنید و و اقعا خودتون استاد خودتون خواهید شد وقتی صدای خودتون رو بعنوان یک فرد ثالث می­شنوید این خیلی مهمه، صداتون رو ضبط بکنید از هر لحظه لحظه ­ی روزتون استفاده کنید.

هیچ خرجی نداره روزی نهایتا میخواید سه دقیقه وقت بزارید و صداتون رو ضبط کنید این همه با دیگران صحبت می­کنید چند دقیقه هم برای موفقیت خودمون وقت بگذاریم، وقتی تمرینی درصد موفقیت شما رو تضمین میکنه به تجربه­ ی شخصی خودم و واقعا سه دقیقه چیزی نیست واقعا چیزی نیست و جالبه که ۸۰ درصد افراد اینو انجام نمیدن و اونایی که انجام دادن واقعا نتیجش رو دیدن رفتن صداشون رو تقویت کردند، رفتن صداشون رو بهتر کردن چرا که هدف بزرگی داشتن که باید اعتمادبه­ نفس خودشون رو در سخنرانی و سخنوری بیشتر و بیشتر میکردند .

به اهداف خودتون فکر کنید، صدای خودتون رو ضبط کنید، اگر فردی قرار نیست بفروشید، قرار نیست مذاکره کنید حتی صدای خودتون رو ضبط کنید یک خاطره یا داستان برای خودتون تعریف کنید، خاطره یا داستانی که اتفاق افتاده، یک قسمت از کتاب رو بخونید صدای خودتون رو ضبط بکنید یک دکلمه بخونید همه­­ ی اینها کمک میکنه به افزایش اعتماد به نفس و مهارت سخنوری وقتی صدا رو ضبط می­کنید و میشنوید و واقعا وقتی رو نمیبره و ۸۰ درصد آدمها این کار رو انجام نمیدن حواستون باشه.

موفق و سربلند باشید احمدرضا فاضلی

به اشتراک گذاری با دوستان