سخنرانی حرفه ای – تکنیک های شروع سخنرانی – بیان نقل قول

 

در اینجا قصد داریم تا در مورد تکنیک های شروع یک سخنرانی حرفه ای صحبت کنیم.

برای اینکه یک سخنرانی حرفه ای و جذاب داشته باشیم باید بتوانیم تا از تکنیک هایی اثرگذار در شروع سخنرانی خود استفاده کنیم.

در این فایل صوتی در مورد یک تکینک قدرتمند و حرفه ای در سخنرانی و نحوه بکارگیری آن صحبت خواهیم کرد:

بیان نقل قول

این تکنیک شروع برای فروش و مذاکره هم می تواند استفاده شود.

 

رادیو بیان ماندگار

 

 

 

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

 

متن مربوط به فایل صوتی، تکنیک های شروع سخنرانی

 

اگر فکر می­کنید آموزش گران قیمت است پس نادانی رو تجربه کنید. پیتر دراکر، پدر علم مدیریت.

بله! این یک نقل قول بسیار اثرگذار و قابل تأمله که پیتر دراکر بیان کرده.

به نظر شما دیگه از چه روش­هایی میشه برای شروع سخنرانیمون استفاده بکنیم؟ آیا بیان یک نقل قول میتونه مناسب باشه برای شروع یک سخنرانی؟

قطعا نقل قول­های بسیار زیادی وجود داره که خیلی از اون­ها میتونه در سخنرانی­های ما اثرگذار و اثربخش باشه مثل همین نقل قولی که از آقای پیتر دراکر بیان شد، اگر فکر می­کنید آموزش گران قیمت است پس نادانی رو تجربه کنید!

این نقل قول میتونه در آغاز یک جلسه، صحبت، سخنرانی میتونه ذهن مخاطبان رو به سمت شما جلب کنه البته این موضوع رو توجه داشته باشید که هر نقل قولی رو هر جا و برای هر مخاطب نمیتونید استفاده کنید موضوع صحبت شما چیه؟ مخاطبان شما چه افرادی هستند؟ و با توجه به اون میتونین نقل قولی مناسب رو انتخاب بکنین و از اون استفاده بکنید.

بعنوان مثال اگر شما در مورد نحوه­ ی ارائه Presentation  و نحوه صحبت و اجرا در جلسات میخواهید یک آموزشی رو داشته باشید این نقل قول از آقای استیوجابز میتونه خیلی جالب باشه،:

نحوه­ ی ارائه­ ی هر چیز اهمیت اون رو مشخص میکنه!

نحوه­ ی ارائه ­ی هر چیز اهمیت اون رو مشخص میکنه، اگر وقت بگذارم برای ارائه­ام اگر یک اجرای قدرتمند و اثرگذار داشته باشم این نشون میده که موضوع برای من با ارزشه و برای مخاطب هم باارزشه و باید باارزش باشه و مخاطب قطعا به صحبت­های من گوش میده.

نقل قول­ها بسیار میتونند مؤثر و اثربخش و اثرگذار باشند در سخنرانی­ها، نه تنها در شروع سخنرانیتون بلکه در بین سخنرانیتون؛ چون به یک فرد معتبر ارجاع داده میشه، به صحبت یک فرد معتبر ارجاع داده میشه قطعا میتونه توجه مخاطب رو، تمرکز مخاطب رو به سمت صحبت­های شما جلب بکنه و ادامه­ی صحبت­های شما رو گوش بده با جان و دل و اینکه هر نقل قولی رو کجا استفاده بکنیم در چه جلسه­ای این خیلی به هوشمندی شما ربط داره و بسیار مهمه.

محتوای شما و مخاطبان خودتون رو حواستون باشه و با توجه به آن نقل قول­های مناسب رو استفاده بکنید.

نقل قول­ها جزء چاشنی ­های قدرتمند و اثرگذار در سخنرانی هستند که واقعا میتونن صحبت­های شما رو جذاب و گیرا و تمرکز مخاطب رو به سمت صحبت­هاب شما جلب کند .

چرا که از سمت یک مرجع، یک انسان شناخته شده بیان میشه. انسانی که موفق بوده، انسانی که بزرگ بوده و قطعا میتونه در زندگیش الگوی دیگران باشه و همین که از فردی نام میببریم و نقل قولی از اون بیان میکنیم قطعا میتونه در ذهن مخاطب بخوبی قرار بگیره و ادامه­ی صحبت­های ما رو گوش بده.

نقل خوب رو پیدا بکنید و بعنوان شروع برای سخنرانی نه تنها بلکه برای چاشنی­های در بین سخن­ها از نقل قول­ها تا میتونید استفاده بکنید از افراد شناخته شده؛ چه افراد شناخته شده کشور خودمون و چه بقیه کشورها همه­ ی این­ها میتونه موثر و تاثیرگذار باشید.

موفق و سخنور باشید و با بیانی جذاب اثربخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی.

به اشتراک گذاری با دوستان