افزایش فن بیان و هوش کلامی با ضبط صدا

در این قسمت از رادیو بیان ماندگار قصد داریم تا در مورد یک تمرین خوب در افزایش مهارت سخنرانی، فن بیان و هوش کلامی صحبت کنیم.

 

رادیو سخنرانی

 

http://dl.ahmadfazeli.com/Radio/Bayan_Mandegar_Radio/Zabte Seda.mp3

 

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

 

(مانند خیلی از اوقات در حین پیاده روی فایل صوتی را پر کرده ام )

 

متن فایل صوتی مربوط به افزایش فن بیان و هوش کلامی  

با سلام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید. امیدوارم که خوب باشید، صبح خوبی رو شروع کرده باشید و یک روز خوب همراه با اتفاقات خوب رو در پی داشته باشید.

سوالات زیادی میشه اینکه من برای اینکه صدام رو تقویت بکنم و بتونم شمرده شمرده و واضح صحبت بکنم، بلند، قدرتمند؛ تمرینات صداسازی چیا هستند؟

البته بگم که خیلی از افراد واقعا اعتقاد دارند که صدا هیچگاه تغییر نمیکنه و با همون صدایی که به دنیا اومدیم داریم زندگی می­کنیم، ادامه خواهیم داد و این صدا هیچ تغییری نمی­کنه و این قطعا درست نیست و صدا همانند ماهیچه ­ها، تارهای صوتی ما همانند ماهیچه­ ها میتونن تقویت بشن و یک صدای قدرتمند و قابل قبولی رو برای خودمون ایجاد بکنیم. تمرینات بسیاری برای صداسازی وجود داره خیلی تمرینات زیادی وجود داره.

اما در بین اینها یک تمرینی هست که ظاهرا خیلی به صداسازی شاید رنگ و بوش رو نداشته باشه ولی واقعا چندین کار مختلف رو برای شما انجام میده.

اینکه کمک میکنه مهارت سخنوری شما و مهارت کلامی شما افزایش پیدا بکنه البته اگر پیگیر باشید، کاری میکنه که تلاش بکنید صداتون رو تقویت بکنید حالا با روش­های مختلف و کمک میکنه که اعتماد به نفس شما در ارتباطات کلامی و صحبت و سخنرانی در جمع بسیار بسیار افزایش پیدا بکنه و اون چیزی نیست جز تمرین ساده­ی ضبط صدا.

صدای خودتون رو تا حالا چند بار ضبط کردید و شنیدید؟ چند بار خودتون رو معرفی کردید صداتون رو ضبط کردید و شنیدید که نکاتی که باید می­گفتید رو ببینید آیا گفتید؟ کجا ضعف داشتید؟ کجا خوب بیان کردید که اون رو باز تقویتش بکنید؟

آیا قبل از یک گفتگو، یک مشاوره، یک ارتباط کلامی، یک فروش، یک مذاکره آیا صدای خودتون رو اون مطالبی  که میخواستید بگید رو خیلی خلاصه همون خلاصش رو آیا ضبط کردید که بگید.

این واقعا کمک میکنه وقتی صدای خودتون رو می­شنوید کلمات مناسب خودتون رو پیدا می­کنید کلماتی که نامناسب استفاده کردید رو پیدا می­کنید و جایگزین­های اون رو استفاده می­کنید و میرید به سمت افزایش قدرت صدای خودتون، صدای خودتون رو می­شنوید عادت می­کنید به این صدا و این اعتماد به ­نفس شما رو افزایش میده و کمک میکنه تو مهارت کلامی و ارتباط کلامی خوب بدرخشید.

وقتی من اعتماد به نفس خوبی نسبت به صدام دارم و میدونم که صدام اثربخشه قطعا یک ارتباط کلامی خوبی رو برقرار میکنم همینکه صدای خودم رو دوست داشته باشم و بدونم که برای موفقیتم باید قوی­ترش بکنم و باید از کلمات مناسب استفاده بکنم قطعا در یک دوره­ی زمانی نه چندان طولانی این صدا و این کلمات من قوی و قوی­تر میشن.

صدای خودتون رو ضبط بکنید حالا ما یک گروه تلگرامی هم داریم که دوستان اونجا یکسری فایل­های صوتی میزارن یکسری تمریناتی انجام میدن بعضی از افرادی که البته فعال هستند دوست داشتید تشریف بیارین اونجا و خودتون رو معرفی کنید صدای خودتون رو قرار بدید از افراد مختلف بخواید که بازخورد بدن و همین قطعا موفقیت شما رو رقم میزنه اینکه بایستید و بخواهید که قوی­تر بشید در ارتباط کلامی، این امکان­پذیر نیست مگر اینکه حرکت بکنید به سمت جلو، صدای خودتون رو ضبط بکنید و تلاش بکنید برای این افزایش قدرت صدا، این افزایش مهارت کلامی.

قطعا تمرینات سخنرانی و تمرین ساده ­ی ضبط صدا واقعا کمک میکنه که در یک پروسه­ ی زمانی نسبتا مناسب واقعا مهارت سخنوری خودتون رو افزایش بدید و بتونید یک فرد سخنور با کلامی جذاب و اثرگذار باشید.

صدای خودتون رو ضبط بکنید و هر از چندگاهی صدای خودتون رو بشنوید و اصلاح کنید و ببینید که کجا رو باید تقویت بکنید که قوی و قوی و اثربخش ­تر باشه.

موفق و سخنور باشید احمدرضا فاضلی

به اشتراک گذاری با دوستان