تکینک های افزایش اعتماد به نفس – افزایش اعتماد به نفس با افزایش انگیزه

 

افزایش اعتماد به نفس

 

 

 

فایل صوتی را از طریق لینک زیر دانلود کنید .

طراحی سخنرانی

 

(من این فایل رو در شرایطی ضبط میکنم که در حال پیاده­ روی هستم، پیاده ­روی صبحگاهی و بابت همین هست که یک مقدار شاید نفس نفس میزنم!)

 

متن فایل صوتی در مورد انگیزه و افزایش اعتماد به نفس

 

به نام حضرت دوست که هر چه هست از اوست. با سلام و احترام خدمت شما دوست بزرگواری که این فایل صوتی رو می­شنوید.

خیلی از مواقع برای ما پیش میاد که خیلی حس و حال انجام کاری رو نداریم، خیلی نمیخوایم حرکت کنیم و تغییراتی در وضعیتمون ایجاد کنیم و بقول مهندسین اینرسی بالایی رو داریم، دوست داریم که در سرجای خودمون در وضعیت خودمون، در همونجایی که حرکت می­کنیم یا ایستادیم بمونیم و تغییر وضعیت، تغییر جهت ندیم چرا که انرژی میبره و ما هم حس و حال خوبی رو نداریم.

تو این مواقع باید چکار کنیم یا اصلا به چی فکر کنیم، حالا کاری رو انجام ندیم ولی به چی باید فکر بکنیم؟

فرض کنید که شما روی یک آپارتمان قرار دارید و یک آپارتمان دیگه­ ای با فاصله­ ای به حدود ۱۰ متر از شما و فاصله ­ی ۵۰ متر از سطح زمین قرار داره و یک کابلی هم کشیده شده بین شما و آپارتمان روبرویی، محکمه!

به شما میگن که روی آپارتمان روبرویی، روی پشت بامش یک میلیون تومن قرار دادن که شما اگر خودت رو از این ده متر و این فاصله ­ی ۵۰ متر از سطح زمین از این کابل بکشید ببرید اون سمت میتونید یک میلیون تومن رو ببرید؛

واقعا چند درصد احتمال وجود داره که این کار رو انجامش بدید؟ یک مقدار فکر کنید، واقعا تصور کنید! قطعا خیلی از ماها این کار رو انجام نمیدیم که جونمون رو به خطر بندازیم از این فاصله ­ی ده متر ارتفاع ۵۰ متر نسبت به سطح زمین یک کابل یک میلیون تومن جون خودمون رو بخوایم به خطر بندازیم،

ولی یک لحظه تصور کنید، فقط تصور کنید، اصلا دوست ندارم که این اتفاق بیفته، اصلا فرض کنید که این اتفاق نخواهد افتاد ولی یک لحظه تجسم کنید که اون آپارتمان روبرویی آتش گرفته و یکی از عزیزان شما پدری، مادر، برادر، خواهر، فرزند شما، همسر شما توی اون آتش ­سوزی قرار داره، چند درصد احتمال داره که خودتون رو از این کابل بکشید از این فاصله­­ ی ۱۰ متر و ارتفاع ۵۰ متر نسبت به سطح زمین و برید اونجا و اون عزیزتون رو نجات بدید، چند درصد؟

اگر بخوایم خطایی در نظر بگیریم بیش از نودونه درصد اینکار رو انجام میدیم، چرا؟ چرا چنین اتفاقی میفته؟ چرا بخاطر یک میلیون تومن این کار رو نمی­کنیم و احتمال انجامش خیلی خیلی خیلی خیلی کم به نظر صفره ولی وقتی یکی از عزیزان ما در آتش در اون ساختمون هست این کار رو انجام میدیم چرا؟ برای اینکه یک انگیزه ­ی بزرگ داریم، برای اینکه میخوایم یک کار بزرگ رو انجام بدیم، برای اینکه میخوایم یک تحول یکی زندگی رو نجات بدیم بابت همین!

حالا توی بحث کار و زندگی خودتون چه برنامه­ای رو در نظر می­گیرید؟ با چه تفکری میرید جلو؟ دقیقا هم در زندگی و کسب ­وکار خودتون هم باید همین وضعیت رو داشته باشید، اینکه یک انگیزه­ ی بزرگ داشته باشید برای حرکت کردن، اینکه یک هدف بزرگ، یک تفکر بزرگ داشته باشید برای حرکت کردن، ماشین، آپارتمان، خونه، زمین هم ه­ی اینها خوبه، همه­­ ی اینها چیزایی هستند که مستهلک می­شن و بعدا ما به دنبال چیزایی می­گردیم که همه ­ی اینها خسته کننده خواهند شد، عادی خواهند شد، ولی اون چیزی که یه هدف بزرگ، یه انگیزه­ی بزرگ هست یه تفکره! یک ذهنیته! معنویه!

یک تفکره که در درون خودش مادیات رو هم داره، تمام مادیاتی که شما دوست دارید بهش برسید ولی یک تفکره، یک انگیزس که بابتش خودتون رو از آپارتمان می­کشید به اون آپارتمان، از این کار به اون کار، سختی می­کشید، صبح­ها زودتر بلند می­شید، شبها دیرتر شاید بخوابید، بیشتر مطالعه می­کنید، بیشتر کلاس میرید، و بابتش واقعا تلاش می­کنید چرا که یک انگیزه­ی مهمه! چرا که یک انگیزه­ی مهمه، چرا که یک هدف بزرگه میتونه به خودتون و به بقیه کمک بکنه اون انگیزهه­ رو توی زندگیتون پیدا بکنید،

اون تفکر، اون ذهنیت، اون معنویت، اون فکری که به شما کمک میکنه در هر حالی بلند بشید، تغییر جهت، تغییر مسیر، تغییر تفکر بدید و حرکت کنید برای یک زندگی بهتر برای خودتون و دیگران اون انگیزه­ی بزرگ رو پیدا بکنید، بشینید فکر بکنید در موردش، اون انگیزه ­ی بزرگ زندگی من چیه؟ من باید دنبال چی باشم در زندگی خودم که بتونه حس خوبی رو به من و به بقیه بده؟ در حالیکه خیلی از مادیات هم در درونشه!

یکی از کارهای ساده­ای که میتونید انجام بدید اینه که بشینید نقاط قوت خودتون رو هر روز نقاط قوتتون رو یک دو سه چهار پنج نقطه ­ی قوت خودتون رو بنویسید و بعدش بنویسید که چرا این نقطه ­­ی قوت رو نوشتید؟

چرا احساس می­کنید که این نقطه ­ی قوته؟! می­نویسید که من آدم دلسوزی هستم! بنویسید که خب چرا احساس می­کنی که دلسوزی خوبه و نقطه ­ی قوتته؟ چرا که به بقیه­ کمک میکنم، پشتکارم زیاده، پیگیری میکنم کارهای خودم رو، کارهای دیگران رو و تا جایی که بتونم کمک میکنم، بنویسید وقتی چند نقطه­­ ی قوت رو و دلیل نوشتن و چراییش رو می­نویسید قطعا یواش یواش بعد از مدت کوتاهی به اون انگیزه، به اون چرایی بزرگ، به اون تفکر، ذهنیت میرسید، ذهنیتی که واقعا کمک میکنه که شما نایستید و حرکت کنید در هر لحظه زندگیتون.

از همین امروز شروع کنید به نوشتن نقاط قوتتون و چرائی نوشتن تون رو بنویسید که چرا این نقطه­ ی قوت رو نوشتید.

امیدوارم که موفق باشید و با بیانی ماندگار الهام­بخش زندگی دیگران باشید. احمدرضا فاضلی.

به اشتراک گذاری با دوستان