گزارشی از بیست و هفتمین کارگاه آموزشی اصول سخنرانی و فن بیان حرفه ای

بیست و هفتمین کارگاه اصول فن بیان و سخنرانی حرفه ای در ۲۷ فروردین در تهران و کافه سخنرانی برگزار شد.

مباحثی که در این کارگاه آموزشی مورد صحبت و بررسی قرار گرفت شامل موارد زیر بود:

ذهنیت یک سخنران حرفه ای

طراحی یک سخنرانی ساختارمند

صداسازی و افزایش قدرت صدا

و تمرین مقابل جمع

مهمترین قسمت این مجموعه کارگاههای آموزشی، تمرین سخنرانی شرکت کنندگان علاقه مند مقابل جمع می باشد تا علاوه بر تمرین و استفاده از تکینک های بیان شده، بتوانند اعتماد به نفس خود برای سخنرانی مقابل جمع را افزایش دهند.

اصول سخنرانی حرفه ای

افرادی که می خواهند تبدیل به یک سخنرانی حرفه ای شوند باید رازهای مهم زیر را بدانند و عمل نمایند:

  • سخنرانان حرفه ای انسان هایی بلند پرواز که خود را قادر به انجام هر کاری می دانند ( با کارهای کوچک)
  • سخنرانان حرفه ای ترس از شکست و عدم پذیرفته شدن را از خود دور می کنند
  • و می دانند که انسان ها به اندازه اقدام خود بزرگ می شوند تا علم خود!

همین موارد می تواند یک ذهنیت خوب را برای افرادی که می خواهند قدم به دنیای سخنرانی حرفه ای بگذراند بسیار کمک کننده خواهد بود.

 

حس خوب در سخنرانی

داشتن حس خوب در حین سخنرانی، مهمترین نکته ای است که یک سخنران حرفه ای باید مورد توجه قرار دهد. هنگامی که ما حس خوب داریم ( نسبت به موضوع سخنرانی، نسبت به خودمان و مخاطبان و فرصتی که پیش آمده برای برقراری ارتباط و سخنرانی) قطعا می توانیم بخوبی از تکنیک های سخنرانی استفاده نمائیم و صحبت های خود را بخوبی در ذهن و جان مخاطبان خود قرار دهیم.

همیشه و در هر لحظه بدنبال ایحاد حس خوب در خودتان باشید. کمتر از ۶۰ ثانیه وقت بگذارید و کلیپ زیر را مشاهده بفرمائید و فعالیتی که توضیح داده می شود را انجام دهید و تاثیر آن را درک کنید!

 

 

ما ماشین تفکر نیستیم/ ما ماشین احساسات هستیم که قادر به فکر کردن هستیم…

ریچارد رستاک

انسان هایی که مقابل ما هستند پر از احساسات هستند و بدنبال این هستند که احساسات آنها مورد توجه قرار گیرد. به همین سبب باید بسیار به ایجاد حس خوب در سخنرانی توجه کافی داشته باشیم.

 

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  اکو سیستم سخنرانی

 

آماده بودن همیشگی برای سخنرانی

این جمله مهم را همیشه مورد توجه قرار دهید:

 

آماده نشدن برای چیزی، آماده شدن برای شکست است!

 

همیشه و در هر لحظه آماده برقراری ارتباطات کلامی با دیگران باشید ارتباطات موفق!

در ذهن خود یک ارتباط را بخوبی تجسم نمائید و خود را همیشه در حال سخنرانی ببینید و برای خود در دفترچه ایده های خود، نکات مهمی را که فکر می کنید برای صحبت مقابل جمع مفید است را بنویسید و تمرین نمائید

همانگونه که برای گرفتن گواهینامه رانندگی باید بعد از کمی آموزش و خواندن آئین نامه، وارد کار عملی و جاده شد تا بتوانیم راننده شویم، برای سخنرانی هم باید این مراحل را طی نمائیم.

اصول سخنرانی حرفه ای

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  تحلیل یک سخنرانی و شروعی اثرگذار

ساختار در سخنرانی

هر چیزی را که بخواهیم ایجاد نمائیم بر روی یک اسکلت یا پایه باید ایجاد شود تا پایدار بماند. سخنرانی هم از این قاعده مستثنی نیست. صحبت های شما باید بر روی یک اسکلت، شالوده یا پایه قرار گیرد تا بخوبی بتوانید بیان نمایید و مخاطبان هم صحبت های شم را بخوبی درک نمایند.

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  طراحی یک ساختار برای سخنرانی - قسمت دوم

ساختارهای بسیاری برای انواع سخنرانی ها وجود دارد که می توانید استفاده نمائید. در سایت ما هم اگر واژه “ساختار سخنرانی” را جستجو کنید مقالات متعددی در این زمینه مشاهده خواهید کرد.

مهمترین قسمت یک ساختار سخنرانی این است که قابل فهم و ساده و اثرگذار باشد و مخاطب بتواند مطالب شما را بخوبی درک نماید. بهمین دلیل در مجموعه کارگاه های آموزشی اصول فن بیان و سخنرانی حرفه ای، از ساختارهایی ساده و اثرگذار استفاده می کنیم که مخاطبان بتوانند براحتی و سادگی با آن ارتباط برقرار نمایند و آن را در صحبت های خود اجرا کنند.

در فیلم زیر یک ساختار خوب در سخنرانی را می توانید ببینید. (۳۰ دقیقه فیلم آموزشی در زمینه ساختار سخنرانی)

 

 

دانلود فیلم ساختاربندی سخنرانی از طریق دکمه پایین:

دانلود فیلم های سخنرانی و فن بیان

 

با استفاده از ساختاری که در بالا بیان شد، بعنوان یک تمرین، یک سخنرانی ساختار یافته را برای خود طراحی و اجرا کنید و صدای خود را ضبط کنید و بعد گوش دهید و صحبت های خود را بهبود و ارتقا دهید.

برای مشاهده و تهیه دوره غیرحضوری سخنرانی و فن بیان به لینک زیر مراجعه کنید و اگر سوالی داشتید با شماره های زیر در تماس باشید:

 

۰۹۱۲۷۲۲۸۱۹۸

۰۹۱۹۸۹۰۶۹۹۳

مشاهده محصول غیرحضوری آموزش سخنرانی و فن بیان

به اشتراک گذاری با دوستان