آموزش سخنرانی و فن بیان – گزارش کارگاه تخصصی سخنرانی و فن بیان

 

کارگاه آموزشی سخنرانی و فن بیان، تحت عنوان  ” تکنیک هایی جذاب و اثر بخش برای یک سخنرانی حرفه ای” در تاریخ ۲۳ مهر ۱۳۹۶ در تهران و با حضور مدیران و صاحبان کسب و کار در یک فضای مطالعاتی و جذاب برگزار گردید.

 

آموزش سخنرانی و فن بیان

 

این کارگاه به هدف آشنایی مدیران وصاحبان کسب و کار با تکنیک های سخنرانی و آشنایی با اصول اساسی سخنرانی و فن بیان برگزار گردید.

قبل از شروع جلسه به تمام شرکت کنند گان در این کارگاه تبریک گفتم و دلیل تبریک من این جمله از برایان تریسی بود :

 

برایان تریسی، سخنران و مربی بین الملی  معتقد است که تنها ۲۰ درصد افراد یک جامعه، برای یادگیری و رشد و پیشرفت خود سرمایه گذاری، برنامه ریزی و هدف گذاری می کنند و دقیقا همان ۲۰ درصد هستند که جزو افراد تاثیر گذار و پر نفوذ در جامعه قرار دارند.

 

البته با تمام احترامی که برای ایشان قائل هستم ولی باید متاسفانه یک واقعیت تلخ را درباره کشور خودمان بگویم :

تنها کمتر از ۴ درصد از مردم ما بدنبال پیشرفت و رشد خود شخصی خود هستند!

و به همین دلیل واقعا به شرکت کنندگان تبریک گفتم .

 

آموزش سخنرانی و فن بیان

اولین قدم در اجرای سخنرانی:

اولین قدم برای ایراد یک سخنرانی خوب، داشتن یک چهره خوب و شاداب و پر انرژی است که با این کلیپ این موضوع را بیان کرد.

این کلیپ را حتما مشاهده کنید!

 

سپس در مورد اهمیت تمرین برای قرار گیری در مسیر سخنرانی و فن بیان صحبت شد و به شکل گیری مسیر عصبی در ذهن نیز اشاره شد.

چرا این مقاله را مشاهده نمی کنید؟  شکل گیری مسیر عصبی در سخنرانی

 

این ویدئوی جذاب در مورد مسیر عصبی را حتما مشاهده بفرمائید.

ساختار بندی سخنرانی :

در این کارگاه آموزش سخنرانی و فن بیان، به یک ساختار و پیکر بندی قدرتمند و اثر گذار در سخنرانی اشاره کردیم و قسمت های آن را بخوبی برای شرکت کنندگان تشریح کردیم.

 

آموزش سخنرانی و فن بیان

 

در مورد تکنیک های شروع سخنرانی صحبت کردیم و اینکه داشتن یک شروع خوب برای سخنرانی می تواند چه مزایایی برای سخنران داشته باشد.

مسیر سخنرانی و طراحی یک سخنرانی خوب را نیز مورد بررسی قرار دادیم و بیان کردیم که برای طراحی و اجرای یک سخنرانی اثر گذار و قدرتمند، باید یک ساختار ذهنی و چارچوب خوبی را اجرا کنیم.

این چارچوب باید بگونه ای باشد که مخاطبان بخوبی مطالب در ذهنشان میخکوب شود . در آموزش سخنرانی و فن بیان، این موضوع را ما در کارگاهها و دوره های تخصصی خودمان بصورت یک مسیر توضیح می دهیم.

 

آموزش سخنرانی و فن بیان

 

بعد ازاتمام جلسه آموزش سخنرانی وفن بیان، افراد به گروههای دو نفره تقسیم شدند و  شروع به تمرین و اجرای یک سخنرانی مطابق با مطالب بیان شده کردند.

تمرین گروهی :

بعد از تمرین گروهی نیز  افراد شرکت کننده به دلخواه خودشان و انتخاب افراد گروه، به جلوی جمع آمدند و همان سخنرانی را که در گروه خودشان تمرین کرده بودن را اجرا کردند.

هنگامی که ما در جلوی جمع صحبت می کنیم مطمئنا بسیاری از نکات مثبت خود را آگاه میشویم و نکات قابل ارتقای خود را نیز می توانیم در ادامه مسیر، بخوبی برطرف کنیم و اینچنین با تمرین و ممارست،‌تبدیل به یک سخنرانی خوب و اثر گذار شویم.

 

آموزش سخنرانی و فن بیان

 

 

به اشتراک گذاری با دوستان